Tel Avivas 2

Wizzair skrydžiai į Tel Avivą

Tel Avivas – Tel Aviv

Tel Avivo istorija prasidėjo 1909 m. balandžio 11 d. , kai kelios dešimtys žydų šeimų susirinko šiek tiek tolėliau nuo Jafos miesto ant smėlio kopų ir nusprendė įkurti miestą, kurį pavadino Ahuzat Bayit. Teisingoms sklypų dalyboms buvo surengta loterija. Loterijos pirmininkas Akiva Arieh Weiss surinko 66 baltas ir 66 pilkas kriaukles. Baltose kriauklėse buvo pažymėtos pavardės, o pilkose sklypai. Tokiu būdu įvyko teisingos dalybos ir buvo pradėtas statyti pirmas modernus hebrajų miestas. Vėliau Ahuzat Bayit miestas savo pakeitė pavadinimą į Tel Avivą. Tel Avivo pavadinimą išvertus į lietuvių kalbą, jis reikštų „Pavasario kalvą“.

Dabar Tel Avivas dažnai pavadinamas „miestu, kuris niekada nesustoja“. Tai ne tik šalies finansų, ekonomikos ir verslo, bet ir žydų kultūros, mados, prekybos bei pramogų centras. Įsikūręs ant Viduržemio jūros kranto, Tel Avivas turistus vilioja nuostabiais paplūdimiais bei lengvu kitų, Izraelio miestų, pasiekiamumu.

Pigūs Wizzair skrydžiai į Tel Avivą iš Vilniaus >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Tel Avivą iš Varšuvos >>

Tel Avivo Ben Gurion tarptautinis oro uostas (Tel Aviv Ben Gurion International Airport  -TLV) – įsikūręs 19 km atstumu nuo Tel Avivo miesto. Oro uoste veikiantys terminalai: T1, T2 ir T3. Šis oro uostas aptarnauja aviakompanijas:  airBaltic, Aeroflot, Air France, British Airways, Brussels airlines, easyJet, Finnair, KLM, LOT, Lufthansa, SAS, Norwegian, Wizzair ir kt.

Kaip nuvykti iš Tel Avivo oro uosto į Tel Avivą:

Tel Avivo miestą galite pasiekti nuomotu automobiliuautobusais, kurie išvyksta kas 60 min., taip pat traukiniais, kurie vyksta kas 30 min.

Ką veikti Tel Avive? Populiarios lankytinos vietos:

Jafa (Yafo) – itin senas arabų miestas,  tapęs pietine Tel Avivo dalimi. Senoji Jafa su senuoju, vis dar veikiančiu uostu, parduotuvėmis, sendaikčių turgumi ir unikalia atmosfera yra viena labiausiai turistų lankomų Tel Avivo dalių. Čia, taip pat, galite pasigėrėti įstabia Otomanų laikotarpio architektūra.

Menininkų turgus (Nachlat Binyamin) – kiekvieną antradienį ir penktadienį veikiantis turgus ideali vieta rasti lauktuvių namiškiams. Čia galite įsigyti juvelyriškos, keramikos bei kitų išskirtinių rankų darbo daiktų.

Tel Avivo meno muziejus (Muze’on Tel Aviv Lamanut) – įkurtas 1932 m. pirmojo Tel Avivo miesto mero namuose ir vėliau perkeltas į King Saul aveniu. Muziejaus kolekciją sudaro plati šiuolaikinio ir klasikinio meno kolekcija.

Wizzair skrydžiai į Tel AvivąWizzair skrydžiai į Tel AvivąWizzair skrydžiai į Tel Avivą

2 thoughts on “Tel Avivas

  1. MK says:

    Sveiki,
    ar galima rankiniame bagaže vežtis :fotoaparata, pakroveja, plaukų džiovintuvą. Ačiū.

Comments are closed.

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?