Larnaka

Wizzair skrydžiai į Larnaką (Kiprą)

Larnaka (Kipras) – Larnaca

Kipro sala, įsikūrusi Viduržemio jūros baseine, tarnavo kaip kryžkelė tarp Europos ir Azijos.  Dėl patogios geografinės padėties,  čia savo valdžią dalijosi graikai, romėnai, bizantiečiai, genujiečiai, venecijiečiai, osmanai, britai. Visi čia buvusieji užkariautojai paliko savo žymę, tad Kipras turi ypač turtingą ir įvairią istoriją. Dauguma Kipro gyvenviečių per daugelį amžių sunyko, tačiau Larnaka tapo vienu iš svarbiausių salos miestų. Larnaka, iš senovės šaltinių pažystama kaip Kittim karalystė, pavadinta Bibliškojo, Nojaus laivo statytojo, palikuonio Khittim garbei, kuris ir įkūrė šį miestą. Modernus miesto pavadinimas, kuris išvertus iš graikų kalbos reiškia karstus („larnax“), kilo iš daugelio kapaviečių rastų Kittim miesto apylinkėse.

Dabar Kipro kryptį itin pamėgę turistai, jaunavedžiai, paukščių stebėtojai ir istorijos mylėtojai.  Larnaka salos svečius pasitinka puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra, tad kiekvienas užsukęs keliautojas ras ką nuveikti. Čia gausu muziejų, klubų, puikių paplūdimių, vaizdingų panoramų ir kt. Pigūs skrydžiai į Kiprą – žingsnis atostogų link!

Pigūs Wizzair skrydžiai į Larnaką (Kiprą) iš Vilniaus >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Larnaką (Kiprą) iš Varšuvos >>

Larnakos tarptautinis oro uostas (Larnaca International airport – LCA) – įsikūręs 4 km atstumu nuo Larnakos miesto. Oro uoste veikia tik vienas terminalas. Šis oro uostas aptarnauja aviakompanijas:  airBaltic, Aeroflot, Austrian Airlines, British Airways, easyJet, LOT, Lufthansa, SAS, Norwegian, Wizzair ir kt.

Kaip nuvykti iš Larnakos oro uosto į Larnaką:

Larnakos miestą galite pasiekti nuomotu automobiliuautobusais, kurie išvyksta kas 30 min.

Ką veikti Larnakoje? Populiarios lankytinos vietos:

Zenobijos laivo nuolaužos (Wreck of the Zenobia) – nardymo rojaus šviesulys  – krovininio laivo, nuskendusio prieš 30 metų, nuolaužos. Puikios būklės laivas ir įvairus nardymo gylis bei įvairūs iššūkiai nardant, puiki vieta tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems nardytojams. Ši vieta įtraukta į geriausių nardymo vietovių dešimtuką pasaulyje.

Chirokitija (Khirokitia) – pasaulio paveldo objektas ir viena iš svarbiausių neolito laikotarpio vietovių pasaulyje. Tai viena iš žymiausių archeologinių vietovių Kipre. Manoma, jog ši vietovė buvo apgyvendinta dar prieš 9 tūkstančius metų.

Šv. Lozoriaus bažnyčia (Agios Lazaros) – Bizantijos laikotarpio monumentas. Bažnyčia pavadinta Šv. apaštalo Lozoriaus vardu, nes čia ilsisi jo palaikai. Ši vieta dėl savo religinės reikšmės ir ilgaamžiškumo ypač pamėgta Kipro salos lankytojų tarpe.

Wizzair skrydžiai į LarnakąWizzair skrydžiai į LarnakąWizzair skrydžiai į Larnaką

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?