Stokholmas

Wizzair skrydžiai į Stokholmą

Stokholmas – Stockholm

Stokholmo pavadinimas pirmą kartą buvo paminėtas 1252 m. kai jį pastatė tuometinis Švedijos valdovas Birger Jarl. Miestas sparčiai išaugo dėl prekybos susitarimo, kurį sudarė su Vokietijos Liubeko miestu. Šis susitarimas užtikrino, jog Liubeko miesto pirkliai būtų atleisti nuo muito mokesčių už jų prekybą, bei galėtų įsikurti Švedijoje. Stokholmas oficialiai tapo Švedijos sostinėje 1436 m. Švedijos sostinė ypač sparčiai pradėjo vystytis  17 a. , tuo metu centrinės valdžios padaliniai buvo pateikti į Stokholmą ir miestas tapo nepriklausomu administraciniu vienetu.

Dabar Stokholmas yra lengvai pasiekiamas grožis, kurį lengva ištirti ir pamilti. Nors miestas išsibarstęs 14-oje salų, kurias jungia 57 tiltai, susisiekimas jame itin patogus. Kiekvienas rajonas turi išskirtinį charakterį, tačiau jie taip arti vienas kito, jog galite nejučia aplankyti kelis iš karto. Kiekviename rajone pastebėsite naujausio dizaino pavyzdžius, išradingą virtuvę, puikius muziejus, apsipirkimo vietas, nuostabius parkus ir skandinavišką atmosferą.

Pigūs Wizzair skrydžiai į Stokholmą iš Vilniaus >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Stokholmą iš Varšuvos >>

Stokholmo Skavsta oro uostas (Stockholm Skavsta Airport  – NYO) – įsikūręs 106 km atstumu nuo Stokholmo miesto. Šis oro uostas aptarnauja aviakompanijas:  Ryanair, Wizzair ir kt.

Kaip nuvykti iš Stokholmo Skavsta oro uosto į Stokholmą:

Romos miestą galite pasiekti nuomotu automobiliuautobusais, kurie pritaikyti prie lėktuvų nusileidimų laikų.

Ką veikti Stokholme? Populiarios lankytinos vietos:

Karališkieji rūmai (Sverige’s Kungahus) – vieni didžiausių rūmų Europoje.  Šie rūmai yra oficiali 600 kambarių Švedijos karaliaus rezidencija. Apsilankę čia galite užsukti į ne mažiau kaip penkis muziejus vienu metu. 18 a. pastatytas pastatas žavi, tuo metu klestėjusio Italijos baroko stiliaus, architektūra.

Vasa muziejus (Vasa Museum) – pagrindinio eksponato garbei pavadintas muziejus. Pagrindinis eksponatas yra vienintelis išsaugotas 17-ojo amžiaus laivas pasaulyje. Vasa laivas stebina nuostabiais puošybos elementais, raižytomis skulptūromis. 69 metrų ilgio karo laivas Vasa nuskendo per savo pirmąjį reisą Stokholme 1628 m. ir buvo išgelbėtas po 333 metų (1961 m). Pusę amžiaus laivas buvo lėtai, apgalvotai ir kruopščiai atkuriamas, iki kol buvo pristatytas visuomenei dar kartą.

Stokholmo rotušė (Stadshuset) – vienas žymiausių Švedijos pastatų, bei viena iš labiausiai turistų lankomų vietų. Čia glaudžiasi įvairūs biurai, įskaitant savivaldybės tarybą.  Stokholmo rotušės pastatas taip pat garsėja didžiosiomis ceremonijų salėmis ir unikaliais meno kūriniais. Stokholmo rotušėje kiekvienais metais gruodžio 10 d vyksta Nobelio premijos pokyliai.

Wizzair skrydžiai į StokholmąWizzair skrydžiai į StokholmąWizzair skrydžiai į Stokholmą

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?