Kutaisis

Wizzair skrydžiai į Kutaisį

Kutaisis – Kutaisi

Kutaisis – labai senas miestas, kurio istorija tęsiasi beveik 4 tūkstantmečius. Manoma, jog anksčiau Kutaisis buvo Kolchidės karalystės sostinė. Taip pat teigiama, jog Kutaisis buvo argonautų kelionės tikslas ir karaliaus Ajeto rezidencija. Nuo 806 m. Kutaisis tapo Abchazijos karalystės sostine, po to kai Abchazijos kunigaikštis Leonas II savo rezidenciją perkėlė iš Anakopijos.

Šiuo metu, tai antrasis pagal dydį Gruzijos miestas, netekęs sostinės statuso. Lankytojus žavi šio miesto atmosfera, draugiški vietiniai gyventojai bei nuostabus kulinarinis paveldas. Iš Kutaisio lengvai pasieksite kitus, pageidaujamus savo kelionės po Gruziją, miestus.

Pigūs Wizzair skrydžiai į Kutaisį iš Vilniaus >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Kutaisį iš Varšuvos >>

Kutaisio tarptautinis oro uostas (Kutaisi International Airport – KUT) – įsikūręs 22 km atstumu nuo Kutaisio miesto.

Kaip nuvykti iš Kutaisio oro uosto į Kutasisį:

Kutaisio miestą galite pasiekti nuomotu automobiliuautobusais, kurie pritaikyti prie lėktuvų nusileidimų laikų, ir išvyksta 3 valandas.

Ką veikti Kutaisyje? Populiarios lankytinos vietos:

Gora parkas (Gora Park) – įsikūręs ant kalno, su nuostabia panorama į Kutaisio miestą. Rekomenduojame parką pasiekti funikulieriumi, taip keliaudami į aukštumose esantį parką, patirsite papildomų nepakartojamų įspūdžių.

Kutaisio etnografinis muziejus (Kutaisi Ethnographical Museum) – įkurtas 1920 m. Čia galite išvysti daugiau nei 150 tūkstančių kultūrinio paveldo eksponatų. Tarp eksponatų galite pamatyti Bronzos amžiaus ir antikinio periodo archeologinių radinių.

Prometėjo urvas (Promete Cave) – daugybės povandeninių upių vagojamas urvas su vaizdingais uolų dariniais. Pavadinimą šiam įspūdingam urvui 2010 m. suteikė tuometinis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis. Toks urvo pavadinimas parinktas neatsitiktinai – anot legendos būtent šiuose kalnuose buvo nubaustas ir grandinėmis prikaustytas milžinas Prometėjas.

Gelačio vienuolynas (Gelati Monastry) – unikalus savo mozaikomis ir freskomis. Vienuolynas kadaise buvo vienas svarbiausių kultūrinių bei šveitimo centrų. 1994 m. UNESCO įtraukė Gelačio vienuolyno ir Bagrati Katedros tandemą į pasaulinio paveldo sąrašą.

Vani archeologinis muziejus (Vani Arqeological Museum) – 1985 m. įkurtas žymaus akademiko Otaro Lordkipanidzės. Muziejaus ekspozicijoje galite išvysti daugiau nei 4000 eksponatų, kurie rasti Imeretijos regione, Vanio mieste, atliekant kasinėjimus. Čia galima pamatyti bronzines skulptūras, dirbinius iš aukso ir sidabro.

Wizzair skrydžiai į KutaisįWizzair skrydžiai į KutaisįWizzair skrydžiai į Kutaisį

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?