Oslas

Wizzair skrydžiai į Oslą

Oslas – Oslo (Sandefjordo Torpo)

Pagal senovės skandinavų sagas, Oslas įkurtas karaliaus Haraldo Hardrade apie 1049 m., nors mokslininkai rado ankstesnės gyvenvietės įrodymų, įskaitant krikščionių kapus rastus šalia Šv. Klemento bažnyčios griuvėsių, datuojamus iki 1000 m. po Kr. Oslo pavadinimas paprastai kalbininkų verčiamas kaip “pieva šalia kalvos papėdės” arba “pašvęstoji dievams pieva”. Oslo pavadinimas reškia miesto topografinę padėtį ir vietą. Maždaug 1299 m., karalius Haakonas V apsigyveno mieste ir taip Oslas tapo sostine bei Norvegijos komercijos  centru.

Apsupta miškų ir ežerų, Norvegijos eklektiškoji sostinė gali pasigirti plačia lauko pramogų pasiūla ir tuo pačiu būti kultūros ir ekonomikos centru. Šiuo metu Osle gyvena laimingiausi pasaulio žmonės – taip teigia tarptautinių agentūrų duomenys. Itin palankios keliautojų kišenei bilietų kainos į Oslą vilioja kiekvieną susidomėjusį šią tiesą patikrinti.

Pigūs Wizzair skrydžiai į Oslą iš Vilniaus >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Oslą iš Rygos >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Oslą iš Varšuvos >>

Oslo Sandefjord Torp oro uostas ( Oslo Sandefjord Torp airport  -TRF) – įsikūręs 110 km atstumu nuo Oslo miesto. Šis oro uostas aptarnauja aviakompanijas:  KLM, Norwegian air, Ryanair, Wizzair, Widerøe.

Kaip nuvykti iš Oslo Sandefjordo Torpo oro uosto į Oslą:

Oslo miestą galite pasiekti nuomotu automobiliuautobusais, kurie pritaikyti prie lėktuvų nusileidimų laikų, taip pat traukiniais, kurie vyksta kas 20 min.

Ką veikti Osle? Populiarios lankytinos vietos:

Akershus tvirtovė (Akershus Fortress ) – viduramžių pilis, kuri buvo pastatyta karaliaus Håkon V, tam kad apsaugotų Oslą. Ši tvirtovė, kuris buvo pastatyta 1300-aisiais, turi ypač didelę reikšmę dėl savo strategiškai patogios padėties. Ji apsaugojo ne tik Oslą, bet ir visą Norvegiją nuo įvairiausių įsibrovėlių daugelį amžių. Pilis buvo renovuota karaliaus Christian IV renesanso epochos laikotarpiu ir tapo Karališkosios šeimos rezidencija.

Oslo rotušė (Oslo City Hall ) – joje vyksta kasmetinės Nobelio taikos premijos įteikimo ceremonijos. Čia taip pat vyksta miesto tarybos posėdžiai ir yra įsikūrusios įvairios meno studijos ir galerijos.

Oslo operos teatras ( Oslo Opera House ) – 2008 m. bandžio 12 d. šventiniame pastato atidaryme dalyvavo Norvegijos karalius Haraldas V kartu su Danijos karaliene Margrethe II bei kitais garbingais svečiais. Pastato konstrukcija laimėjo daugybę apdovanojimų, įskaitant kultūros apdovanojimą Pasaulio architektūros festivalyje Barselonoje ir Mies van der Rohe apdovanojimą už Europos Sąjungos šiuolaikinę architektūrą.

Wizzair skrydžiai į OsląWizzair skrydžiai į OsląWizzair skrydžiai į Oslą

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?