Malmė

Wizzair skrydžiai į Malmę

Malmė – Malmo

Malmės istorija prasidėjo viduramžiais, kuri tuo metu buvo žinoma kaip žvejų kaimas Malmhauger, kuris išvertus reiškia “smėlio kalnai / krūvos”. Gyvenvietė buvo įkurta 1200 m. pabaigoje ir dėl geografinės padėties greitai išaugo kaip komercinės prekybos miestelis, kuriame klestėjo žvejybos verslas. Didžiausia miesto plėtra prasidėjo viduramžiais, kai 1524 m. miesto meru tapo Jörgen Kock. Malmė 1658 m. oficialiai tapo Švedijos dalimi.

Šiandien Malmė yra trečias pagal dydį Švedijos miestas. Apsilankę čia liksite nustebinti miesto aura, draugiška aplinka ir kultūrinėmis vertybėmis.  Malmė sužavi miesto lankytojus aukščiausiu pastatu visose Skandinavijos šalyse, išpuoselėtais parkais, šiuolaikiniais meno muziejais ir tradicine virtuve.

Pigūs Wizzair skrydžiai į Malmę iš Vilniaus >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Malmę iš Varšuvos >>

Malmės oro uostas (Malmö Airport – MMX) – įsikūręs 30 km atstumu nuo Malmės miesto. Šis oro uostas aptarnauja kelias aviakompanijas:  SAS, Norwegian, Wizzair ir kt.

Kaip nuvykti iš Malmės oro uosto į Malmę:

Malmės miestą galite pasiekti nuomotu automobiliuautobusais, kurie išvyksta kas 90 min. Iki centrinės stoties kelionė trunka apie 40 min.

Ką veikti Malmėje? Populiarios lankytinos vietos:

Malmės uostas ir pilis (Malmö harbour and castle) – 16 amžiuje, Malmė konkuravo su Kopenhaga dėl įtakos Skandinavijoje. Tuo metu vienas iš svarbiausių veiksnių buvo uostas, kuris būtų netoli nuo turtingų žvejybos plotų. Šiandien uostas vis dar veikia ir yra išlikę daugelis senųjų pastatų. Malmöhus, pilis pastatyta karaliaus Christinan III, kai Skåne regijonas dar priklausė Danijai. Tai yra seniausias išlikęs Renesanso pilies pavyzdys Skandinavijoje . Čia įsikūręs Malmės muziejus (Malmö Museer), kuriame galite išvysti meno kūrinius, istorinę ekspoziciją, akvariumą, mokslo ir technologijos/jūrų ekspozicijas ir Komandoro namą (Kommendants Hus).

Lilla Torg skveras (Lilla Torg) – pastatytas 1592 m. idiliška vieta pasėdėti, atsipalaiduoti ir pajusti istorinį Malmės alsavimą. Grindinys ir kruopščiai atkurtas 16-ojo amžiaus namų žavesys it magnetas traukia miestelėnus ir miesto svečius. Daugeliui žmonių, Lilla Torg skveras yra mėgstamas vakaro atspirties taškas, nes kai kurie iš Malmės populiariausių naktinių klubų yra įsikūrę čia pat.

Šv. Petro bažnyčia (St Petri Kyrka) – yra seniausias pastatas Malmėje, kuris pastatytas dar 14 a. pr. Didingas paminklas renesansui, kuris pasižymi puikia akustika, tad nepraleiskite progos apsilankyti čia vykstančiuose koncertuose. Apžiūrėję bažnyčios vidų, nepamiškite apsilankyti amatininkų koplyčioje, kurioje galite išvysti istorinių paveikslų.

Wizzair skrydžiai į MalmęWizzair skrydžiai į MalmęWizzair skrydžiai į Malmę

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?