Dortmundas

Wizzair skrydžiai į Dortmundą

Dortmundas – Dortmund

Vesfalijos regiono širdis. Dortmundas skaičiuoja jau daugiau nei 1100 istorijos metų. Primą kartą istorijoje jis paminėtas Throtmanni pavadinimu 885 m. Viduramžių laikotarpiu tai buvo vienintelis laisvas Vestfalijos miestas, kuris buvo vienas svarbiausių ir turtingiausių Hanzos sąjungoje. Jo klestėjimas sumažėjo po Trisdešimties metų karo, ir po to Dortmundas prarado savo imperines teises 1803 m. Anglių kasybos ir geležies rūdos kasybos vystymosi laikotarpiu miestas pradėjo atsigauti. 1899 m. užbaigtas kanalas paskatino spartų miesto augimą.

Šiandien – tai didžiausias Europos uostas, kuris turi kanalą į Šiaurės jūrą. Beveik pusė miesto teritorijos sudaro tvenkiniai ir žali parkai, kurie kontrastuoja su angliakasybos ir plieno apdirbimo pramone, klestėjusia mieste anksčiau. Dortmundas siekia išsaugoti savo istoriją ir puoselėti kultūrą, dėl šios priežasties daugelis senai nebenaudojamų pramonės statinių šiandien yra paversti muziejais, kuriuos aplankę miesto svečiai lieka nustebinti.

Pigūs Wizzair skrydžiai į Dortmundą iš Vilniaus >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Dortmundą iš Rygos >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Dortmundą iš Varšuvos >>

Dortmundo oro uostas (Dortmund Airport  – DTM) – įsikūręs 14 km atstumu nuo Dortmundo miesto. Šis oro uostas aptarnauja aviakompanijas:  easyJet, Germanwings, Ryanair, Wizzair ir kt.

Kaip nuvykti iš Dortmundo oro uosto į Dortmundą:

Barselonos miestą galite pasiekti nuomotu automobiliuautobusais, kurie išvyksta kas 60 min., taip pat traukiniais, kurie vyksta kas 30 min. iš Holzwickede stoties.

Ką veikti Dortmunde? Populiarios lankytinos vietos:

Zollern anglių kasykla (The Zollern Colliery) – pradėjo savo darbą 1902 m. ir buvo vadinama pavyzdine. Ši kasykla pakylėjo šalies meno ir technologijų lygį į naujas aukštumas savo fantastiška architektūra.  Raudonų plytų pastatų fasadai, mašinų salė su nuostabiu Art Noveau stiliaus įėjimu palieka neišdildomą įspūdį.

Westfalen parkas (Westfalenpark) – viena didžiausių ir labiausiai lankomų Dortmundo žaliųjų vietų.  Čia yra daugybė pramogų: 212 metrų aukščio televizijos bokštas, su jame įsikūrusiu restoranu, bei vokiškasis rožynas, kuriame galite išvysti daugiau nei 2600 rožių rūšių. Taip pat, čia įsikūrė prakybos centras, ledo arena, riedučių takai ir Westfalen stadionas.

Dellwig namas (Haus Dellwig) – senas pastatas, kuris pirmą kartą istorijos šaltiniuose paminėtas dar 12 a. Dabar čia galite pamatyti įvairią ekspoziciją, susijusią su turtinga Dortmundo istorija. Svarbiausi eksponatai apima visiškai restauruotus kambarius, virtuvę ir įvairias gyvenamąsias patalpas, taip pat dirbtuves: batsiuvio parduotuvę ir kepyklą.

Wizzair skrydžiai į DortmundąWizzair skrydžiai į DortmundąWizzair skrydžiai į Dortmundą

 

Leave a Reply

  

  

  

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?