Liverpulis

Wizzair skrydžiai į Liverpulį

Liverpulis – Liverpool

Šio miesto istorija tęsiasi nuo 1 a. po Kr., kai pirmieji gyventojai pasirodė Mersey upės krantinėje. 1190 m. miestas buvo žinomas „Liuerpul“ pavadinimu, kuris išvertus reiškia duburį ar įlanką su drumzlinu vandeniu. Karaliaus Jono įsakymu 1200 m. buvo išleista chartija, kuria buvo skatinama Liverpulio plėtra ir apgyvendinimas. Liverpulis labai išsiplėtė 1600 m. pabaigoje,  kartu su Anglijos kolonijų augimu Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Indijoje, dėl strategiškai patogios jūrinės prekybos vietos.

Liverpulis išsiskiria iš visų kitų Jungtinės Karalystės miestų. Turtingas istorijos ir kultūros mišinys, gyvybingumas, humoras ir žmonių energija pavergė milijonus. Liverpulį miesto svečiai dažnai pamilsta iš pirmo žvilgsnio. Tobulas derinys tarp seno ir naujo, kuriame gimė “The Beatles ” muzika ir įsikūręs Liverpulio futbolo klubas, paliko neišdildomą žymę miesto pavelde.

Pigūs Wizzair skrydžiai į Liverpulį iš Rygos >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Liverpulį iš Varšuvos >>

Liverpulio Džono Lenono oro uostas (Liverpool John Lennon Airport  – LPL) – įsikūręs 15 km atstumu nuo Liverpulio miesto. Šis oro uostas aptarnauja aviakompanijas:  easyJet, Ryanair, Wizzair ir kt.

Kaip nuvykti iš Liverpulio Džono Lenono oro uosto į Liverpulį:

Liverpulio miestą galite pasiekti nuomotu automobiliuautobusais, kurie išvyksta kas 33 min., taip pat traukiniais, kurie vyksta kas 15 min.

Ką veikti Liverpulyje? Populiarios lankytinos vietos:

Šv. Jurgio salė (St George’s Hall) – Brown gatvės fasadas papuoštas su korintinėmis kolonomis ir statulomis žavi lankytoju savo išskirtinumu. Prabangi didžioji salė, su vienais iš didžiausių pasaulio vargonų, vis dar dažnai naudojama koncertams . Pastato vidinio kiemo soduose galima išvysti įžymių Liverpulio gyventojų statulas.

Liverpulio muziejus (Museum of Liverpool) – atidarytas 2011 m. Liverpulio muziejus dedikuotas unikalią miesto geografiją, istoriją ir kultūrą, naudojant ekspozicijas, susijusius su uostu ir jo gyventojais. Kolekcijos ekspozicija apima kostiumus ir dekoratyvinę dailę, taip pat objektus reprezentuojančius miesto socialinę ir urbanistinę istoriją, archeologines iškasenas ir nuotraukas.

Nacionalinis vandens kelių muziejus (National Waterways Museum) – čia galite išvysti daugybę patalpose pateikiamų ekspozicijų, kuriose pateikiamos kelionės laivais, istoriniai Viktorijos laikotarpio pastatai ir kanalai su įspūdingomis užtvankomis. Lankytojai gali susipažinti su unikaliomis dirbtuvėmis, taip pat dokais ir sandėliais, darbu kalvėje, arklidėmis ir darbuotojų kotedžais.

Wizzair skrydžiai į LiverpulįWizzair skrydžiai į LiverpulįWizzair skrydžiai į Liverpulį

Leave a Reply

  

  

  

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?