Olesiundas

Wizzair skrydžiai į Olesiundą (Alesundas)

Olesiundas – Aalesund

Archeologiniai radiniai rodo, kad žmonės gyveno dabartinėje miestelio teritorijoje maždaug prieš 9000 m. dabartinis miesto pavadinimas kildinamas iš karališkųjų Snorri sagų apie vietą pavadintą Ålesund. Šiandien sunku įsivaizduoti, kad Olesiundą buvo ištikusi siaubinga tragedija. Šaltą sausio naktį 1904 m., miestas buvo nusiaubtas pražūtingo gaisro, kurio metu sudegė apie 1000 namų. Po gaisro, Olesiunde liko tik 230 namų. Tačiau miestas, it feniksas, prisikėlė iš pelenų vos per trejus metus. Jaunieji Norvegijos architektai, įtakoti tuo metu populiaraus architektūros stiliaus Art Nouveau, suprojektavo Olesiundą iš naujo.

Dabar „stilingasis miestas“  yra vienas svarbiausių Norvegijos žvejybos uostų, kuris didžiuojasi vienu moderniausių komercinių laivynų visoje Europoje. Apsuptas Sunmorės (SUNNMØRE) alpių, šis žavus miestelis tarsi meno šedevras papildo nuostabų kraštovaizdį . Teigiama, jog tai gražiausias uostamiestis visoje Norvegijoje.

Pigūs Wizzair skrydžiai į Alesundą iš Vilniaus >>

Olesiundo oro uostas (Ålesund Airport – AES)  įsikūręs 18 km atstumu nuo Olesiundo miesto. Šis oro uostas aptarnauja aviakompanijas:  airBaltic, KLM, Norwegian air, Widerøe, Wizzair ir kt.

Kaip nuvykti iš Olesiundo oro oro uosto į Olesiundą:

Olesiundo (Aalesund) miestą galite pasiekti nuomotu automobiliuautobusais, kurie išvyksta kas  30 min.

Ką veikti Olesiunde? Populiarios lankytinos vietos:

Olesiundo akvariumas (Ålesund Aquarium) – puiki vieta susipažinti su Norvegijos jūros gyvybės formų įvairove. Šis akvariumas yra vienas didžiausių sūraus vandens akvariumų šiaurės Europoje. Čia galite išvysti jūrų velnius, aštuonkojus, omarus bei įvairiausius, negirdėtų pavadinimų vandens sutvėrimus.

Hjiorundo fiordas (Hjørundfjord) – įspūdingas ledynmečio palikimas įsispaudęs fiorde ir išlikęs iki šių dienų. Įsikūręs apytikriai 36 km piečiau nuo Olesiundo miesto, Hjiorundo fiordas apsuptas nuostabių SUNNMØRE Alpių kalnynų kvieste kviečia visus nuostabios gamtos ir aukštikalnių mėgėjus.

Runde sala (Runde Island) – pietvakarių Olesiunde, esanti Runde sala, yra labiausiai į pietus nutolusi Norvegijos paukščių perkyla, kurioje lizdus suka apie 500 tūkstančių paukščių. Mažytėje saloje peri apie 220 skirtingų paukščių rūšių, iš kurių garsiausi yra mormonai. Saloje taip pat veikia aplinkosaugos centras.

Wizzair skrydžiai į Olesiundą (Aalesundas)Wizzair skrydžiai į Olesiundą (Aalesundas)Wizzair skrydžiai į Olesiundą (Aalesundas)

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?