Bergenas

Wizzair skrydžiai į Bergeną

Bergenas – Bergen

1070 m. šį miestą geografiniame Norvegijos viduryje įkūrė tuometinis karalius Olav Kyrre. Bergenui augimo pamatu tapo žuvies eksportas ir grudų importas. Viduramžiais Bergenas tapo vienu didžiausių miestų šiaurės šalyse. Ilgainiui miesto svarba vis stiprėjo, plėtojosi prekyba ir pramonė. Tai vienintelis Skandinavijos miestas, kurio istorija vystėsi pagal klasikinį europietiškąjį pavyzdį.

Šiuo metu Bergenas tebėra pramonės centras – veikia žvejybos bei prekybos ir keleivių uostas, taip pat šalia įsikūręs tarptautinis oro uostas. Čia išvystyta mašinų, laivų statybos, žvejybos, tekstilės, naftos perdirbimo, elektronikos, poligrafijos pramonė. Dabar Bergenas save pristato pasauliui kaip „vartus į fiordus“ ir tapatina save su Roma, kuri kaip ir šis miestas, yra apsuptas septynių kalvų. Nepaprasto grožio uostamiestis žavi visus lankytojus kalnų šlaituose kyšančiais raudonais stogais ir miesto centre plytinčiu ežeru.

Pigūs Wizzair skrydžiai į Bergeną iš Vilniaus >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Bergeną iš Rygos >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Bergeną iš Varšuvos >>

Bergeno tarptautinis oro uostas(Bergen International airport – BGO) – įsikūręs 20 km atstumu nuo Bergeno miesto. Šis oro uostas aptarnauja aviakompanijas:  British Airways, Finnair, Flybe, KLM, SAS, Norwegian air, Wizzair ir kt.

Kaip nuvykti iš Bergeno oro uosto į Bergeną?

Bergeno miestą galite nuomotu automobiliuautobusais, kurie išvyksta kas  15 min.

Ką veikti Bergene? Populiarios lankytinos vietos:

Karališkieji rūmai (Håkon’s Hall) – pastatyti 1262 m. Norvegijos karaliaus Håkon Håkonsson paliepimu, kai jo sūnus Didysis Håkonsson Lagabøte vedė savo žmoną, danų princesę, Ingeborg  1261 m. Rūmų kompleksą sudaro karališkieji rūmai ir pobūvių salė bei  šalia esantis Rosenkrantzo bokštas. Kaip nacionalinis kultūros paminklas, Håkon salė vis dar naudojama karališkosioms vakarienėms ir kitoms oficialioms progomis.

Troldhaugenas (Troldhaugen) –  vieno žymiausių Norvegijos kompozitoriaus Edvardo Griego ir jo žmonos Ninos Griego namai. Pastatytas 1885 m. puikiai išsilaikęs pastatas dabar tarnauja kaip Edvardo Griego atminimo muziejus. Čia, vasarą ir rudenį, įrengtoje koncertų salėje galite gyvai atliekamus kompozitoriaus kūrinius.

Bergeno akvariumas (Akvariet i Bergen) – pingvinai, ruoniai bei artimesnis susipažinimas su įvairiais gyvūnais, gyvenančiais jūrose bei po vandeniu laukia šio akvariumo lankytojų. Atogrąžoms dedikuotoje dalyje galite sutikti krokodilų, gyvačių, vėžlių bei marmozečių. Penkiasdešimtyje įspūdingų akvariumų galite tyrinėti įprastas ir keistas būtybes, gyvenančias Norvegijos pakrantėse.

Pigūs skrydžiai į Bergeną
Vilnius - Bergenas 05.04 Ket nuo 4242
Vilnius - Bergenas 03.27 Pir nuo 4996
Vilnius - Bergenas 04.20 Ket nuo 5047
Vilnius - Bergenas 03.29 Tre nuo 5288
Vilnius - Bergenas 04.17 Pir nuo 5308

Wizzair skrydžiai į BergenąWizzair skrydžiai į BergenąWizzair skrydžiai į Bergeną

 

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?