Paryžius 2

Wizzair skrydžiai į Paryžių

Paryžius – Paris

Paryžiaus miesto įkūrimo pradžia laikoma 3 a. pr. Kr., kai Keltų gentis vadinama Parisii pastatė įtvirtintą gyvenvietę Ile de la Cite. Romėnai užkariavo Parisii gyvenvietę 52 m. po Kr. ir pavertė ją miestu ant Senos upės kranto, kurį pervadino į Lutetia. Vėliau miestą užėmė Frankai, kurių viešpatavimo metu Paryžius suklestėjo. Viduramžiais Paryžius sparčiai išaugo ir tapo vienu iš didžiausių miestų Europoje.  Paryžius per daugelį amžių neprarado savo svarbos, nors iškentė daug negandų, revoliucijų ir karų.

Dabar Paryžius savo spinduliuojančia aura sukuria nesenstantį  familiarumo jausmą, tiek pirmą kartą čia besilankantiems, tiek dažniems miesto svečiams, kartu su akimirksniu atpažįstamomis architektūros ikonomis, rafinuota virtuve, elegantiškomis parduotuvėmis ir neįkainojamomis meno vertybėmis. Paryžiaus didingumas yra įkvepiantis, tačiau miesto lankytojus labiausiai žavi jo intymumas. Šiandien, Paryžiuje gyvena apie 2 mln. gyventojų, su papildomais 10 milijonų žmonių, gyvenančių aplinkinėje metropoliteno zonoje. Miestas išlaikė savo reputaciją kaip maisto, mados, prekybos ir kultūros centras.

Pigūs Wizzair skrydžiai į Paryžių iš Vilniaus >>
Pigūs Wizzair skrydžiai į Paryžių iš Varšuvos >>

Paryžiaus Beauvais – Tille oro uostas (Paris Beauvais–Tillé Airport – BVA) –  įsikūręs 85 km atstumu nuo Paryžiaus miesto. Šis oro uostas aptarnauja aviakompanijas:  Air Moldova, Ryanair, Wizzair ir kt.

Kaip nuvykti iš Paryžiaus Beauvais – Tille oro uosto į Paryžių:

Paryžiaus miestą galite pasiekti nuomotu automobiliu, autobusais, kurių išvykimo laikai yra suderinti su lėktuvo atvykimo laikais.

Ką veikti Paryžiuje? Populiarios lankytinos vietos:

Eifelio bokštas (Eiffel Tower) – koks Paryžius būtų be jo simbolinio Eifelio bokšto? Pastatytas Gustave Eiffel Prancūzijos revoliucijos šimtmečio minėjimui ir buvo pristatytas Exposition Universelle parodoje Paryžiuje 1889 m. 324 metrų aukščio bokštas yra vienas iš labiausiai lankomų paminklų pasaulyje, kurį aplanko net 7 milijonai lankytojų per metus.

Dievo Motinos katedra (Notre Dame Cathedral) – vienas iš seniausių Paryžiaus simbolių. Romos katalikų katedra yra įsikūrusi rytinėje miesto pusėje. Ji visuotinai laikoma vienu iš geriausių gotikos meno  pavyzdžių Prancūzijoje ir Europoje. Šios katedros statyba užtruko net 200 metų. Dievo Motinos katedroje buvo karūnuojami Prancūzijos karaliai bei pats Napoleonas Bonapartas.

Luvro muziejus (Louvre Museum) – vienas iš labiausiai lankomų meno muziejų pasaulyje. Įsikūręs pačioje Paryžiaus širdyje , šis istorinis pastatas yra kadaise tarnavo kaip Karališkieji rūmai. Muziejus yra įsikūręs ant kadaise čia buvusios tvirtovės liekanų, kurias galite pamatyti savo akimis muziejaus rūsyje.


Wizzair skrydžiai į ParyžiųWizzair skrydžiai į ParyžiųWizzair skrydžiai į Paryžių

2 thoughts on “Paryžius

 1. Gema says:

  Nuo kada bus galima nusipirkti bilietus paryzius- kaunas siai vasarai, vilniaus oro uosto rekonstrukcijos metu?
  Aciu uz ibformacija

  • Daniele Wizzair says:

   Sveiki,
   dar tokios krypties laikų Wizzair nėra pateikęs, tad šios informacijos neturime.

Comments are closed.

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?