Kelionės su vaikais 120

Kelionės su vaikais – ką reikia žinoti ir kokie dokumentai yra reikalingi.

Keliavimas su vaikais

Nepriklausomai nuo vaiko amžiaus ir su kuo nepilnametis keliauja, svarbiausia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę. Pabrėžiame, kad vaiko gimimo liudijimas nėra dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį. Priklausomai nuo šalies, į kurią keliaujama, vaikams iki 18 metų gali prireikti papildomų dokumentų.

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno valstybės yra 26: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija,Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Vengrija, Vokietija.

Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno erdvės reikalavimai netaikomi tokioms ES valstybėms kaip Airija, Bulgarija, Didžioji Britanija, Kipras, Kroatija, Rumunija. Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.

❗ Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

❗ Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

❗ Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

❗ Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Jei Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams pateikiamas dokumentas, patvirtinantis, kad vaikas nuolatos gyvena užsienio valstybėje, kertant sieną užtenka pateikti vaiko asmens tapatybės dokumentą, papildomų pažymų ar vaiko tėvų sutikimų nereikia.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

Šengeno erdvė

 

Vaikų iki 2 metų amžiaus kelionės lėktuvu (informacija pateikta 2015 m. rugpjūčio 28 d. duomenimis)

AirBaltic

Kūdikiais laikomi keleiviai iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Kūdikį turi lydėti suaugęs asmuo ne jaunesnis nei 16 metų amžiaus. Vienas suaugęs asmuo gali lydėti tik vieną kūdikį. Jeigu norite užsisakyti atskirą sėdimą vietą kūdikiui, reikėtų pirkti bilietą už vaikišką kainą. Į lėktuvą negalima neštis automobilinės kėdutės ar nešiojamo lopšio, jei jie viršija rankinio bagažo dydžio ir svorio apribojimus.

EasyJet

Kūdikiais laikomi keleiviai nuo 15 dienų iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Asmuo lydintis kūdikį turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Kiek asmuo nuo 16 metų gali gabenti kūdikių – nenurodoma. Jei vaikui iki 2 metų, jūsų vaikas gali sėdėti ant jūsų kelių per visą kelionę naudojant kūdikio/ilginamąjį diržą. Vaikų automobilinės kėdutės naudojamos kūdikiams/vaikams orlaivyje turi atitikti amžiaus, svorio, ūgio reikalavimus, kuriuos nurodo gamintojas. Galima užsisakyti atskirą vietą kūdikiui.

Norwegian air

Kūdikiais laikomi keleiviai iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Asmuo lydintis kūdikį turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Vienas suaugęs asmuo gali lydėti ne daugiau kaip 2 kūdikių, tačiau tuomet reikalaujama įsigyti papildomą sėdynę ir keliauti su kūdikio kėdute. Kūdikiai, kurių amžius skrydžio metu yra iki 2 metų sėdi ant lydinčiojo suaugusiojo asmens kelių. Vaikiškos kėdutės ir vežimėliai į orlaivio saloną neįleidžiami.Sėdynė nebus paskirta, jei pirksite bilietą kūdikiui. Jei pageidaujate vietos savo kūdikiui, rezervacijoje turite pirkti ne kūdikio, o vaiko bilietą.

Kūdikiams priklauso nemokamas 5 kg registruoto bagažo gabenimas. Taip pat galima gabenti automobilinę kėdutę arba vežimėlį nemokamai.

Ryanair

Kūdikiais laikomi keleiviai nuo 8 dienų iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Asmuo lydintis kūdikį turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Kūdikiai kelionės metu turi sėdėti ant suaugusiojo kelių, naudojantis kūdikių saugos diržu, kurį suteikia skrydžio palydovai. Kūdikiams nuo 12 mėnesių amžiaus aviakompanija Ryanair leidžia keliauti sėdint atskiroje sėdynėje su tam skirtais diržais, kuriuos reikia užsisakyti.

Kūdikiams iki 2 metų priklauso 5 kg rankinis bagažas. Nemokamai gabenamas sulankstomas vežimėlis ir automobilinė kėdutė, vaikiška sėdynė arba kelioninė lovelė. Į lėktuvą galima įsinešti automobilinę kėdutę, jei bus išpirkta atskira sėdima vieta (kėdutė turi atitikti tam tikrus standartus).
Papildoma kūdikio įranga iki 20 kg yra registruojama iš anksto ir kainuoja 10 EUR už 1 vienetą skrydžiui į vieną pusę. Jei turima kūdikio įranga viršija 20 kg, tai jums teks mokėti už kiekvieną viršijamą kilogramą.
Ryanair kompanijos lėktuvuose yra kūdikių pervystymo vieta ir galimybė pašildyti kūdikiui skirtą maistą. Kūdikių maistui, reikalingam skrydžio metu, apribojimai netaikomi.

Family Extra pasiūlymai:
• 50% nuolaida vaikų rezervuotoms vietoms*
• 50% nuolaida registruotam vaikų bagažui (15 kg)*
• 50% nuolaida pirmenybiniam įlaipinimui*
• nuolaida vaikų draudimui (iki 16 metų)*
(*pasiūlymai galioja tik bilietų rezervavimo metu, kuomet tame pačiame užsakyme yra ir lydintis asmuo, užsisakęs tokią pat paslaugą pilna kaina)

Wizzair

Kūdikiais laikomi keleiviai iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Lydintis asmuo turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Kūdikiams nepriklauso jokia bagažo gabenimo paslauga. Nemokamai galima gabenti vežimėlį arba automobilinę kėdutę. Vienas iš šių daiktų taip pat bus vežamas nemokamai vaikams nuo 2 metų iki 14 metų amžiaus. Vaikiškos kėdutės ir vežimėliai į orlaivio saloną neįleidžiami. Vaiko įrangą būtina registruoti kartu su bagažu. Jie bus vežami nemokamai tik tuo atveju, jei vyksta kūdikis / vaikas, kuriam tas daiktas skirtas. Tačiau jei nėra kūdikio ar vaiko, šie daiktai bus vežami kaip registruotas bagažas už papildomą mokestį. Kūdikiai iki 2 metų amžiaus gali skristi sėdėdami ant lydinčio suaugusiojo kelių. Ant vieno lydinčio suaugusiojo kelių gali keliauti ne daugiau nei 1 kūdikis.

Vaikų  nuo 2 metų amžiaus kelionės lėktuvu (informacija pateikta 2015 m. rugpjūčio 28 d. duomenimis)

AirBaltic

Jaunesnius kaip 12 metų vaikus turi lydėti ne jaunesnis kaip 16 metų asmuo arba jiems turi būti taikoma nepilnamečių palydos paslauga, jeigu vaikas yra 5 metų ar vyresnis.
Vaikai nuo 12 iki 15 metų (imtinai) gali keliauti savarankiškai tik turėdami pasą ir gimimo liudijimą.
Keleiviai nuo 16 iki 18 metų gali keliauti savarankiškai tik turėdami asmens dokumentą.

EasyJet

Vaikai nuo 13 metų ar jaunesni negali keliauti vieni. Keliauti gali tik su lydinčiu suaugusiuoju, kuriam ne mažiau kaip 16 metų. Vaikai, kurių amžius nuo 14 iki 15 metų, gali keliauti be suaugusiojo palydos tačiau negali lydėti jaunesnių vaikų. Vaikai sulaukę 16 metų yra laikomi suaugusiais.
Nepilnamečių palydos paslauga neteikiama.

Norwegian air

Vaikai nuo 2 iki 11 metų amžiaus gali keliauti tik su lydinčiu asmeniu, ne jaunesniu kaip 16 metų amžiaus arba turi užsisakyti palydos paslaugą, kuri teikiama vaikams nuo 5 iki 15 metų.
Vaikai nuo 12 iki 15 metų amžiaus (imtinai) gali keliauti vieni arba užsisakę palydos paslaugą.
Nelydimų nepilnamečių užsakymai turi būti padaryti ne vėliau kaip 48 valandos iki išvykimo per Norwegian skambučių centrą. Nelydimiems nepilnamečiams taikomas mokestis.
Keleiviai, kurių amžius nuo 16 keliauja kaip suaugusieji asmenys.

Ryanair

Ryanair nepriima vaikų iki 16 metų be suaugusiojo palydos. Nepilnamečių palydos paslauga neteikiama.

Wizzair

Jaunesni nei 14 m. amžiaus vaikai gali skristi tik lydimi mažiausiai 16 m. amžiaus asmens, prisiimančio visą atsakomybę už vaiką.
Vyresni nei 14 m. amžiaus vaikai gali keliauti Wizzair lėktuvais vieni.
14–15 m. amžiaus keleiviai gali keliauti nelydimi, bet jie negali prisiimti atsakomybės už jaunesnį nei 14 m. amžiaus vaiką.
Nepilnamečių palydos paslauga neteikiama.

120 thoughts on “Kelionės su vaikais

 1. Reply Mama Feb 9, 2017 14:16

  sveiki, turim siokiu tokiu klausimu. mano vaikas jai 16m skris I Riga is anglijos viena ir po 2 savaiciu is rigos I Anglija tai noreciau suzinoti ar reikia kokiu nors notaro sutikimu anr kokio kito legalaus dokumento patvirtinancio kad mano nepilnamete dukra skristu viena is rigos I anglija. ji yra registruota anglijoje ir isdeklaruota is lietuvos. skris su Ryanair.

  • Reply Renata | Kilti.lt Feb 15, 2017 19:06

   Sveiki, keliaujant į Angliją yra būtinas vienas iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas.

 2. Reply Karolina Feb 3, 2017 17:41

  Sveiki,

  Planuoju atostogas su sese, Ji Lietuvoje, o as Anglijoje. Jai 16 metu. Zinau kad vienas is tevu turi parasyti sutikima, kad ji gali keliauti viena i Anglija. Bet mes taip pat planuojame skristis is Londono i Portugalija ir atgal i Londona. Ar tai imonama? Kokiu dokumentu gali prireikti?

  • Reply Eleonora Kilti.lt Feb 3, 2017 21:48

   Karolina,

   Jūsų sesei yra reikalingas vieno iš tėvų sutikimas, patvirtintas notaro bei ,žinoma, asmens dokumento.

 3. Reply Akvilė Jan 6, 2017 21:43

  Sveiki, man 14 metų ar galėčiau skristi į Angliją viena su Wizzair arba Ryanair kompanija?

  • Reply Simona | Kilti.lt Jan 7, 2017 16:13

   Laba diena.

   Pigių skrydžių aviakompanija Ryanair nepriima į skrydį asmenų iki 16 metų be suaugusiųjų palydos.

 4. Reply Akvil Jan 6, 2017 21:41

  Sveiki, man 14 metų ir noriu skristi viena į Angliją su Wizzair arba Ryanair. Ar galiu skristi?

 5. Reply BIRUTE Jan 5, 2017 20:26

  Sveiki, planuoju skrist su anuke 10-ties metų į JAV. Ar reikia pildyti ESTA vizą? Ar galiu pirkti bilietus nes pasas anūkei gaminamas pagal Lt istat 1mėn?

 6. Reply Giedrius Nov 23, 2016 18:20

  Aš 15 m. Ir noriu skristi lektuvu wizzair aviakompanija bet su persedimu, o persėsiu į norwegian arba easyjet aviakompanijas. Ar galiu tai daryti skrisdamas vienas? ir aplamai kokios kompanijos skraidina nepilnamečius, nuo kelių metų?

  • Reply Neringa | Kilti.lt Nov 24, 2016 10:02

   Giedriau, nuo 15 metų galima keliauti vienam su Wizzair aviakompanija, Ryanair leidžia nuo 16 metų, Norwegian nuo 12 metų, Easyjet ne jaunesniems nei 14 metų vaikams.

 7. Reply TOMA Nov 20, 2016 21:49

  Sveiki ar reikalingas tevo sutikimas skrendant i UK ? As gyvenu ir dirbu ten tetis lietuvoje .?

 8. Reply Laura Nov 8, 2016 22:21

  Sveiki.Turim toki klausima, siuo metu musu vaikas yra Lietuvoje.Norime atsivesti per sventes i Jungtine Karalyste,taciau per sventes dirbame ir laisvu negaunam.Ziurejome kad Wizz air kompanijoje suaauges asmuo skaitosi jau nuo 16 metu ir gali buti kaip lydintis asmuo.Noreciau pirkti bilietus sesei 16 metu,broliui 14 metu ir mano vaikui jam 7 metai.Kreipemes i Vilniaus oro uosta,jie mums nurode kreiptis i pasieni,taciau konkretaus atsakymo negavom,labai bijom kad gali buti problemu oro uoste.Kaip supratome pagal pasienio pateikta informacija,nepilnameciui asmeniui reikalingas vieno is tevu sutikimas,tai isseitu jog mano mama turi parasyti sutikima kad mano sesuo 16 metu gali skristi viena ir lydeti mano broli ir tada as tureciau parasyti sutikima jog sutinku jog mano sesuo atsako uz mano vaika….. Dekoju uz bet kokia informacija

  • Reply Kilti.lt Nov 9, 2016 11:08

   Sveiki,
   Wizzair 16 m. vaikas yra priskiriamas kaip pilnateisis suaugęs keliautojas, kuris gali prisiimti atsakomybę, už kitą kartu keliaujantį nepilnametį asmenį. 14 m. vaikas gali keliauti nelydimas, tačiau negali prisiimti atsakomybės už kitą kartu keliaujantį nepilnametį. Keliaujant už Šengeno zonos ribų nepilnamečiams asmenims (iki 18 m.) būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas keliauti.

 9. Reply Viktorija Oct 24, 2016 17:29

  Labas vakaras,

  Norėčiau sužinoti, ar gali su Ryanair kompanija skristi į Didžiaja Britanija 14 ir 17 metų vaikai be suaugusio lydincio asmens?

  • Reply Kilti.lt Oct 25, 2016 14:54

   Sveiki,
   Iki 16 metų nelydimai nepilnametis negali keliauti su aviakompanija Ryanair. Nuo 16 metų nelydimi nepilnamečiai gali keliauti su aviakompanija Ryanair bei gali prisiimti atsakomybę už kartu keliaujantį nepilnametį.

 10. Reply Jolita Sep 2, 2016 14:11

  Laba diena,
  Norejau paklausti. Nusipirkau sau ir dukrai bilietus i Latvijos aeruosta. Dukrai turiu tik asmens gryzimo dokumenta. Ambasadoje klausiau ar nebus problema skristi i Ryga ir toliau uzbaikti kelione automobiliu i Lt. Tai ambasados atstove sake, kad paaiskint reiks kad vaziuojat i lt ir turetu praleisti.
  Man idomu butu suzinoti. Gal kas taip skridote ir gal zinote ar nebus kokiu problemu Rygos aeruoste?
  Aciu

 11. Reply Aurelija Aug 18, 2016 14:22

  SVEIKI. Kaip ranka rasyti sutikima vaikui kad galetu skristi su kitu asmeniu? kur galeciau rasti pavyzdi?

 12. Reply Mama Jul 26, 2016 18:27

  Sveiki,17metų dukra viena skris į Japoniją kokių dokumentų reikia.Ačiū

 13. Reply Neringa Jul 10, 2016 22:51

  Sveiki, vaikui 13 metu, skrenda i Ispanija su Vueling skrydziu bendrove. Ar jis gali skristi vienas ar reikalinga palyda? Ir kokius dokumentus reikia tureti su savimi?

  • Reply Kilti.lt Jul 12, 2016 13:28

   Sveiki,
   Jis gali skristi vienas, bet jeigu norite – galite užsakyti palydą. Apie reikiamus dokumentus jus turi informuoti bilieto pardavėjas.

 14. Reply Gidas Jun 10, 2016 22:07

  Sveiki, ar gali vaikas 12 metu skristi su wizzair iš Vilniaus i Norvegija be tėvų, bet su teta. Ar reikalingi tokiu atveju raštiškas tevu leidimas?

  • Reply Kilti.lt Jun 13, 2016 14:58

   Sveiki,
   Vaikas vienoje rezervacijoje su teta gali keliauti. Reikalingas asmens dokumentas ir skrydžio bilietas.

 15. Reply Irina May 17, 2016 23:01

  Labas vakaras. Labai noriu suzynuoti. Mano sunui bus 10 men kada mes norim skrist namo su Wizzair. Ambasanoje mes gausim laikino pasa ir galesim skrist i Latvija o ne i Lietuva?

 16. Reply Jovita Apr 28, 2016 16:26

  Sveiki,
  ar galima pirkti bilieta 9 metu vaikui su norwegian? Tevui yra nupirktas jau bilietas, sugalvojo ir vaikas skristi, ar galima tik vaikui nupirkti?

  • Reply Kilti.lt Apr 29, 2016 14:58

   Sveiki,

   Vienam vaikui neleis pirkti lėktuvo bilieto. Turite pirkti lėktuvo bilietą kaip suaugusiam, po to susisiekti su aviakompanija. Rekomenduojame susisiekti prieš perkant bilietą tiesiogiai su aviakompanija.

 17. Reply Enrika Apr 7, 2016 15:33

  Sveiki, noriu pasiteirauti, mano dukrytei 5 metai, ar ji gali vaziuoti automobiliu suseneleis i Bulgarija? kokiedokumentai butu reikalingi,ir ar mano sutikimas reikalingas patvirtintu notaro?

 18. Reply Farida Mar 18, 2016 15:11

  Laba diena, noreciau pasiteirauti stai ko:
  vaikui 8metai, ar jis gali skrysti vienas? (tevai duoda sutikita jo kelionei).
  ar galima patiketi vaika stiuardesei? ar jai parasyti sutikima?

  • Reply Kilti.lt Mar 18, 2016 16:25

   Sveiki,
   Prašome patikslinti su kokia aviakompanija planuojate keliauti?

   • Reply Farida Mar 18, 2016 18:05

    airbaltic

    • Reply Kilti.lt Mar 21, 2016 14:27

     Nelydimų vaikų vežimo paslauga teikiama 5 metų ir vyresniems vaikams, jei tai leidžia vaiko gyvenamojoje šalyje galiojantys teisės aktai. Dėl nepilnamečio palydos paslaugos užsakymo iš anksto rekomenduojame susisiekti su bilietų pardavėju.

 19. Reply jovita Feb 8, 2016 00:30

  labas vakars ar reike kaskokio sutikimo skrendant i anglije man ira 17metu

  • Reply Kilti.lt Feb 8, 2016 16:18

   Sveiki,
   Nepilnamečiams, keliaujantiems už Šengeno zonos ribų – būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas.

 20. Reply Julius Jan 18, 2016 15:28

  Keliausim su vaikais su Wizzair i Vokietija. Ar 5 metu vaikams nemokamai veza automobilines kedutes (papildomai prie rankinio bagazo)? Veztume tik autom.sedynes (pasostes).

  • Reply Kilti.lt Jan 18, 2016 16:33

   Sveiki,
   Keliaujant su aviakompanija Wizzair vaikams nuo 2 iki 14 metų galite gabenti automobilinę kėdutę arba vežimėlį nemokamai.

 21. Reply Vera Jan 12, 2016 12:17

  Sveiki ,norejau paklausti man 16 metu as skrisiu i lietuva su wizzair ar reikia kokio sutikomo is tevu kad galeciau skristi viena ir veliau gristi atgal i anglija.

 22. Reply Evelina Oct 20, 2015 17:30

  Labas vakaras norėčiau paklausti, man 16 metų ir skrisiu į Airiją Ryanair oro linijomis su broliu ( jis pilnametis) ar man reikia raštiško tėvų sutikimo, kad galėčiau skristi?

  • Reply Kilti.lt Oct 21, 2015 09:35

   Sveiki,
   Nepilnamečiams, keliaujantiems vieniems ar su lydinčiu asmeniu už Šengeno zonos ribų būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas.

 23. Reply Dalia Sep 4, 2015 15:36

  Sveiki,
  gyvename uzsienyje (ne Sengeno zonoje) dukra (15m) nori su Wizzair aplankyti Lietuva savaitei. Ar nekils problemu griztant namo? Gar galite pasakyti kas tai per dokumetas ‘patvirtinantis, kad vaikas nuolatos gyvena užsienio valstybeje’?

  Aciu

 24. Reply NOmeda Sep 4, 2015 09:36

  Sveiki,
  Ar “rankinis bagažas” gali būti pvz. kuprinė? (neviršijanti 42x32x25 išmatavimų)?

 25. Reply Nomeda Sep 4, 2015 09:27

  Sveiki,
  Ar perkant bilietus internetu galima naudotis kito asmens kredite kortele?
  Jeigu ne – ar galima daryt pavedimą grynais banke?
  Ačiū.

 26. Reply Valentina Aug 5, 2015 21:27

  Sveiki, noriu pasiteirauti ar gali mano dukra 16 metu keliauti kartu su drauge 14 metu is Lietuvos i Svedija su Norvegian kompanija, jeigu biletai pirkti atskirai? Ir gales 14 metu mergaite (LR piliete) grizti i Lietuva viena su Norvegian kompanija? Aciu.

  • Reply Kilti.lt Aug 6, 2015 09:45

   Sveiki,
   Nelydimas, 14 metų nepilnametis, gali keliauti su aviakompanija Norwegian. Daugiau informacijos galite rasti čia.

   • Reply Marija Nov 22, 2015 21:29

    Sveiki, man 15 metų, noriu skristi į Didžiąją Britaniją su Wizzair ir ar reikia lydinčio asmens ar užtenka tik tėvų sutikimo, kuris yra patvirtintas notaro, kad galiu skristi viena?

    • Reply Kilti.lt Nov 23, 2015 13:15

     Sveiki,
     Vaikai, nuo 14 m. amžiaus gali keliauti nelydimi, tačiau negali prisiimti atsakomybės už kitą, kartu keliaujantį nepilnametį. Nepilnamečiams, keliaujantiems po Šengeno zonos šalis vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas nereikalingas.

 27. Reply povilas Aug 5, 2015 19:45

  noreciau suzinoti kokios taisykles ,norint keliauti su dukra is Paryziaus i Vilniu?as LT pilietis ,o dukra FR, ACIU

  • Reply Kilti.lt Aug 6, 2015 09:43

   Sveiki,
   Informacijos šiuo klausimu rekomenduojame Prancūzijos ir Lietuvos migracijos tarnybose.

 28. Reply Sigita Jul 18, 2015 14:47

  sveiki, noriu paklausti, skrendu su vaiku i Lietuva ir turim laikina pasa, kaip pasidaryt check in? praso pazymeti koki dokumenta turim tai ka zymet ; pasa, ID kortele ar tiesiog kita? aciu uz atsakymus :)

  • Reply Kilti.lt Jul 20, 2015 10:54

   Sveiki,
   Laikino asmens grįžimo pažymėjimo duomenis galite pildyti kaip kitą dokumentą.

 29. Reply Jurate Jun 28, 2015 23:48

  Labas, mano vaikai 18 ir 8 skris vieni is Lietuvos i UK per Norvegija. Is Lietuvos rasysiu mazajam igaliojima pas notara, bet dabar galvoju kokiu dokumentu reikes skrendant is Norvegijos. Ar reiktu issiversti ta igaliojima. O be to vaiku pavardes skiriasi. Skris su Rayner kompanija.

  • Reply Milda Jun 30, 2015 10:04

   Sveiki,
   Nepilnamečiam asmeniui, kuris keliauja su lydinčiu asmeniu už Šengeno zonos ribų, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas. Leidimas rekomenduojamas anglų kalba.

 30. Reply neringa Jun 10, 2015 15:41

  sveiki,turiu vaika 15m.koki bilieta pirkti 12-15m.ar kaip suaugusiam.

  • Reply Milda Jun 10, 2015 15:45

   Sveiki,
   Prašome patikslinti su kokia aviakompanija planuojate keliauti ir ar vaikas keliauja vienas.

 31. Reply Kristina May 27, 2015 02:54

  Sveiki. Gretai skrisime su ryanair iš Anglijos į Lietuva su manim kartu keliaus mano vaikas jam 1 metai 5 mėnesiai jam priklauso nemokamas vežimas, bet jis susideda iš dviejių dalių rėmas ir sportinė dalis jis nėra sunkus. Ar nekils bėdų jeigu pasiimsim dviejių dalių vežima? Ar ji reikia registruoti?

  • Reply Milda May 27, 2015 09:08

   Sveiki,
   Keliaujant su aviakompanija Ryanair vaikams iki 24 mėn. nemokamai galite gabenti vežimėlį ir automobilinę kėdutę. Šiuo atveju vežimėlį – 1 vnt. galite gabenti. Vežimėlį galite atiduoti registruoto bagažo skyriuje arba prie įlaipinimo trapo.

 32. Reply Jurate May 26, 2015 13:56

  Sveiki. Noriu paklausti ar sutikimas vaikui keliauti su kitu asmeniu reikalingas tik Lietuvos pareigūnams parodyti? Ar skrendant į JAV reikia pasidaryti vertimą ir kopiją? Ačiū.

 33. Reply Dana May 21, 2015 08:30

  Sveiki,
  Jūs rašėte, kad skristi mergaitės gali, tačiau kai norėjome įregistruoti bilietą 14 m. mergaitei programa nepraleidžia, su šešiolikmete viskas tvarkoje. Ką tokiu atveju daryti ir kur kreiptis?

  Ačiū

 34. Pingback: Atnaujinta Wizzair bilietų įsigijimo tvarka ← Wizzair skrydžiai

 35. Reply Dana May 20, 2015 09:43

  Laba diena,

  Dvi mergaitės, Lietuvos pilietės, 16 m. ir 14 m. nori iš Airijos skristi į Rygą ir atgal su Ryanair avialinijomis. Iš Lietuvos jos yra išsiregistravusios ir su šeima gyvena Airijoje. Ar jos gali skristi be lydinčio asmens ir kokių reikia dokumentų? Ačiū

  • Reply Milda May 20, 2015 10:19

   Sveiki,
   Reikalingas vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas. 16 m. asmuo gali lydėti nepilnametį asmenį.

 36. Reply Egle May 15, 2015 21:32

  Sveiki, norejau paklausti ar galiu viena skristi su dviem vaikais? sunui 1,5m dukrai 4,5m

 37. Reply Edgaras Apr 11, 2015 14:08

  Keliaujame su wizzair avialinijomis. Su mumis skrenda 3 mėnesių kūdikis. Automobiline kedute ir vezimas bus gabenami nemokamai? Ačiū už atsakymą

  • Reply Milda Apr 13, 2015 10:01

   Sveiki,
   Pigūs Wizzair skrydžiai vykdomi nurodant, kad kūdikiams iki 24 mėn. amžiaus galite gabenti nemokamai arba vežimėlį arba automobilinę kėdutę.

 38. Reply Neringa Mar 16, 2015 19:41

  Sveiki, dukra (7m) skris su lydinciu (draugas) asmeniu is Norvegijos i Ryga, ar gali kilti kokiu problemu del skrydzio. Is Rygos pasitiks mociute ir vaziuos i Lietuva. Ar reikia rastisku tevu sutikimu?

 39. Reply paulina Mar 7, 2015 23:13

  sveiki,man birzeli bus 14m,noreciau dabar vykti atostogu i lietuva pas seseri is uk su vanu/keleiviu pervezimas/.ar uztenka ranka rasytino mamos sutikimo nurodant vairuotojo duomenis kaip atsakingo asmens ar ne,ir grysti is lt i uk pas mama atgal vienai.aciu

 40. Reply mamyte Feb 2, 2015 14:42

  Sveiki. Planuoju su wizzair skristi vilnius-lutonas. Noriu pasiimti savo 3metu sunu. Taciau iskilo klausimas mano vaikas turi tevo pavarde o as turiu savo mergautine pavarde. Ar man uzteks pasiimti tik vaiko pasa ir gimimo liudijima ar dar reikia konors?

  • Reply Milda Feb 2, 2015 15:00

   Sveiki,
   Vaiko gimimo liudijime esanti mamos pavardė turi sutapti su dabartine Jūsų pavarde, esančia Jūsų asmens dokumente. Į Jungtinę Karalystę galite keliauti su vaiko gimimo liudijimu ir vaiko asmens dokumentu (pasas/ ID kortelė) bei savo asmens dokumentu (pasas/ ID kortelė).

 41. Reply Ilona Jan 28, 2015 09:49

  Sveiki,
  Norėjau paklausti, ar gali du vaikai (12 ir 10 metų) vieni skristi į Ispaniją. Kur reikia kreiptis, jei norima nepilnamečių lydėjimo paslaugos.

 42. Reply Sofija Jan 13, 2015 17:43

  Sveiki, as noreciau skristi viena is Kauno i Vokietija. Man 14m./
  1.kuria oro linija as galeciau skristi?
  2.Ar man reikia rastisko tevu sutikimo su notaro parasu ir antspaudu?(jei keliauciau ta oro linija)
  3.O jei mane lydetu ne mano seimos narys, kuriam yra 18m, ka mano tevai turetu padaryti tuomet?

  • Reply Milda Jan 13, 2015 17:47

   Sveiki,
   1. Galite keliauti su aviakompanija Wizzair;
   2. Nereikalingas notaro patvirtintas sutikimas keliaujant po Šengeno zonos šalis;
   3. Sėkmingai išlydėti į kelionę :)

 43. Reply lina Jan 7, 2015 07:44

  Laba diena,minejote ,kad jei vaiku ir mamos pavardes skiriasi skrendant reikia santuokos liudijimo,o jei tevai nesusituoke,kaip tada?aciu

  • Reply Milda Jan 7, 2015 16:35

   Sveiki,
   Jei Jūsų vaikų liudijimuose įrašyta dabartiniuose, sutampa su Jūsų dokumentuose esančia pavarde, tuomet santuokos liudijimas nereikalingas.
   Jei pavardės vaikų liudijime nesutapma su Jūsų dabartine pavarde, esančia Jūsų dokumentuose, būtina turėti santuokos liudijimą.

  • Reply gitana Jan 24, 2015 12:46

   Labas,
   Nusipirkausau bilieta i Londona, bet paskui sugalvojau, kad noriu kartu skraidintis ir savo 3 metu vaika..skrendu su raynair.. kaip man nupirkt dabar jam bilieta|? girdejau,kad reikia skambint i kompanija..gal yra kas galetu tarpininkaut..nera tokios paslaugos?

 44. Reply Dovile Jan 4, 2015 17:52

  Sveiki,
  Planuojame kelione i Skotija su 5 men kudikiu su Ryanair, kada sulankstomas vezimelis turi buti atiduodamas? ar yra kokie ismatavimai kudikio bagazui kuris priklauso 5kg?

  • Reply Milda Jan 5, 2015 12:25

   Sveiki,
   Vežimėlį galite atiduoti prie įlaipinimo trapo.
   Kūdikio bagažo išmatavimai nėra reglamentuojami.

 45. Reply Lina Jan 4, 2015 15:26

  Laba diena,noriu pasiteirauti,ar reikia notaro patvirtinto dokumento skrendant i Airija,skrenda mama ir du vaikai 6 ir 13metu,pavardes vaiku ir mamos skiriasi, skrendam su Ryanair kompanija.Kokius is vis dokumentus reikia tureti?Aciu

  • Reply Milda Jan 5, 2015 12:18

   Sveiki,
   Jei su vaikais keliauja 1 iš tėvų kito tėvo notariškai patvirtintas sutikimas nereikalingas. Skrydžio metu turėkite vaikų gimimo liudijimus ir santuokos liudijimą. Taip pat būtini vaikų pasai/ID kortelės.

 46. Reply lina Nov 11, 2014 21:35

  Labadiena,
  Noreciau zinoti,pries kaledas skrisime pas teveli i olandija.Skrisime su dviem kudikiais ,ar galiu pasiimti misinuko kudikiam,kiek litru virinto vandens.Ar gausiu lektuve karsto vandens pasitasyti pieno.Aciu.

 47. Reply ugne Oct 16, 2014 20:34

  Laba diena mano kudikiui kaip skrisime gruodzio pabaigoje jau bus sueje metukai migdau vezime, o kaip busime airijoje vazinesime ivairiose vietose man reiks ir automobilines keutes, ar kainuos man vezimas ir automobiline kedute? O kiek galiu detis i bagaza kg ir kiek prie saves? ir tas pats klausimas del bagazo vaikui :) Lauksiu atsakymo :)

 48. Reply viktorija Oct 6, 2014 17:28

  Laba diena ,tai skrendant su 2,5 metu vaiku ar galima pasiimti automobiline kedute

  • Reply Milda Oct 7, 2014 09:24

   Sveiki,
   Kūdikiams iki 24 mėn galite gabenti automobilinę kėdutę nemokamai.
   Vaikams nuo 2 m. automobilinė kėdutė nepriklauso.

   • Reply viktorija Oct 7, 2014 17:23

    Labas dar norejau paklausti ar vaikui 3 metu skrendant i Norvegija uztenka tureti asmens tapatybes kortele ar reikia paso

  • Reply viktorija Oct 7, 2014 13:47

   Laba diena,tai kaip as vaziuosiu su masina is orouosto kad negaliu veztis kedutes.Aciu uz atsakyma.

   • Reply Milda Oct 7, 2014 14:11

    Galite užsisakyti papildomas paslaugas už papildomą mokestį.
    Dėl papildomų paslaugų suteikimo rekomenduojame teirautis portale, kuriame pirkote bilietus.

 49. Reply ana Sep 9, 2014 21:59

  SVEIKI AR GALIMA SU 2 VAIKAIS SKRIST I AIRIJA TIK SU ASMENS DOKUMENTU VIENAM 3 METAI O KITAM 10 MENESEI IR BE TIEVO SUTIKIMO NES TIEVAS AIRIJOJ

  • Reply Milda Sep 10, 2014 08:21

   Sveiki,
   Jei vaikai keliauja su 1 iš tėvų ir keliaujančio tėvo pavardės sutampa su vaikų – galite keliauti. Vaikai kelionės metu turi turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.

  • Reply silvija Oct 2, 2014 22:44

   labas vakaras rytoj skrendame su wizz air aviakompanija per kilti lt.sakemes bilietus be bagazao tik leistinas nemokamas 42x32x25 tai norejau paklausti ar vaikui 3 metu galima taip pat si nemokama bagaza vestis kurio matmenys 42x32x25 ?labai lauksiu

 50. Reply Reda Aug 9, 2014 12:24

  Sveiki, ar gali 16 metų mergina viena keliauti iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją su Ryanar/Wizzair kompanija? Ir ar užtektų tik asmens kortelės tam?

  • Reply Simona Aug 11, 2014 12:20

   Sveiki, Reda,
   Taip, viena su Wizzair ir su Ryanair gali skristi į Didžiąją Britaniją, bet išvykstant iš Lietuvos jai yra būtinas notaro patvirtintas dokumentas, kad gali skristi viena. Taip, skrendant į Didžiąją Britanija užtenka ID kortelės.

 51. Reply Natalja Jul 31, 2014 09:00

  Sveiki,ar gali vaikas-yra 16 m,vienas ,be tevų sutikimo keliauti į Graikija lektuvų?

 52. Reply Vanda Jul 15, 2014 15:14

  Sveiki, norejau paklausti, ar reikia notaro patvirtinimo, jei mano vaikas skris su manimi i Ukraina (Kijeva), o tevas liks namuose? Ir ar vaikui reikalingas pasas (vaikui 9 metai), ar uzteks gimimo liudijomo. Aciu.

 53. Reply Renata Jul 6, 2014 14:32

  Sveiki, noriu pasiteirauti, ar gali mano dukra 15 metu keliauti is Olandijos i Lietuva viena be jokiu mano patvirtinimu su Wizzair kompanija turint tik jos asmens kortele?

Leave a Reply

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!