Kelionės su vaikais 265

Kelionės su vaikais – ką reikia žinoti ir kokie dokumentai yra reikalingi.

Keliavimas su vaikais

Nepriklausomai nuo vaiko amžiaus ir su kuo nepilnametis keliauja, svarbiausia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę. Pabrėžiame, kad vaiko gimimo liudijimas nėra dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį. Priklausomai nuo šalies, į kurią keliaujama, vaikams iki 18 metų gali prireikti papildomų dokumentų.

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno valstybės yra 26: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija,Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Vengrija, Vokietija.

Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno erdvės reikalavimai netaikomi tokioms ES valstybėms kaip Airija, Bulgarija, Didžioji Britanija, Kipras, Kroatija, Rumunija. Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.

❗ Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

❗ Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

❗ Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

❗ Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Jei Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams pateikiamas dokumentas, patvirtinantis, kad vaikas nuolatos gyvena užsienio valstybėje, kertant sieną užtenka pateikti vaiko asmens tapatybės dokumentą, papildomų pažymų ar vaiko tėvų sutikimų nereikia.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

Šengeno erdvė

 

Vaikų iki 2 metų amžiaus kelionės lėktuvu (informacija pateikta 2015 m. rugpjūčio 28 d. duomenimis)

AirBaltic

Kūdikiais laikomi keleiviai iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Kūdikį turi lydėti suaugęs asmuo ne jaunesnis nei 16 metų amžiaus. Vienas suaugęs asmuo gali lydėti tik vieną kūdikį. Jeigu norite užsisakyti atskirą sėdimą vietą kūdikiui, reikėtų pirkti bilietą už vaikišką kainą. Į lėktuvą negalima neštis automobilinės kėdutės ar nešiojamo lopšio, jei jie viršija rankinio bagažo dydžio ir svorio apribojimus.

EasyJet

Kūdikiais laikomi keleiviai nuo 15 dienų iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Asmuo lydintis kūdikį turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Kiek asmuo nuo 16 metų gali gabenti kūdikių – nenurodoma. Jei vaikui iki 2 metų, jūsų vaikas gali sėdėti ant jūsų kelių per visą kelionę naudojant kūdikio/ilginamąjį diržą. Vaikų automobilinės kėdutės naudojamos kūdikiams/vaikams orlaivyje turi atitikti amžiaus, svorio, ūgio reikalavimus, kuriuos nurodo gamintojas. Galima užsisakyti atskirą vietą kūdikiui.

Norwegian air

Kūdikiais laikomi keleiviai iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Asmuo lydintis kūdikį turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Vienas suaugęs asmuo gali lydėti ne daugiau kaip 2 kūdikių, tačiau tuomet reikalaujama įsigyti papildomą sėdynę ir keliauti su kūdikio kėdute. Kūdikiai, kurių amžius skrydžio metu yra iki 2 metų sėdi ant lydinčiojo suaugusiojo asmens kelių. Vaikiškos kėdutės ir vežimėliai į orlaivio saloną neįleidžiami.Sėdynė nebus paskirta, jei pirksite bilietą kūdikiui. Jei pageidaujate vietos savo kūdikiui, rezervacijoje turite pirkti ne kūdikio, o vaiko bilietą.

Kūdikiams priklauso nemokamas 5 kg registruoto bagažo gabenimas. Taip pat galima gabenti automobilinę kėdutę arba vežimėlį nemokamai.

Ryanair

Kūdikiais laikomi keleiviai nuo 8 dienų iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Asmuo lydintis kūdikį turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Kūdikiai kelionės metu turi sėdėti ant suaugusiojo kelių, naudojantis kūdikių saugos diržu, kurį suteikia skrydžio palydovai. Kūdikiams nuo 12 mėnesių amžiaus aviakompanija Ryanair leidžia keliauti sėdint atskiroje sėdynėje su tam skirtais diržais, kuriuos reikia užsisakyti.

Kūdikiams iki 2 metų priklauso 5 kg rankinis bagažas. Nemokamai gabenamas sulankstomas vežimėlis ir automobilinė kėdutė, vaikiška sėdynė arba kelioninė lovelė. Į lėktuvą galima įsinešti automobilinę kėdutę, jei bus išpirkta atskira sėdima vieta (kėdutė turi atitikti tam tikrus standartus).
Papildoma kūdikio įranga iki 20 kg yra registruojama iš anksto ir kainuoja 10 EUR už 1 vienetą skrydžiui į vieną pusę. Jei turima kūdikio įranga viršija 20 kg, tai jums teks mokėti už kiekvieną viršijamą kilogramą.
Ryanair kompanijos lėktuvuose yra kūdikių pervystymo vieta ir galimybė pašildyti kūdikiui skirtą maistą. Kūdikių maistui, reikalingam skrydžio metu, apribojimai netaikomi.

Family Extra pasiūlymai:
• 50% nuolaida vaikų rezervuotoms vietoms*
• 50% nuolaida registruotam vaikų bagažui (15 kg)*
• 50% nuolaida pirmenybiniam įlaipinimui*
• nuolaida vaikų draudimui (iki 16 metų)*
(*pasiūlymai galioja tik bilietų rezervavimo metu, kuomet tame pačiame užsakyme yra ir lydintis asmuo, užsisakęs tokią pat paslaugą pilna kaina)

Wizzair

Kūdikiais laikomi keleiviai iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Lydintis asmuo turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Kūdikiams nepriklauso jokia bagažo gabenimo paslauga. Nemokamai galima gabenti vežimėlį arba automobilinę kėdutę. Vienas iš šių daiktų taip pat bus vežamas nemokamai vaikams nuo 2 metų iki 14 metų amžiaus. Vaikiškos kėdutės ir vežimėliai į orlaivio saloną neįleidžiami. Vaiko įrangą būtina registruoti kartu su bagažu. Jie bus vežami nemokamai tik tuo atveju, jei vyksta kūdikis / vaikas, kuriam tas daiktas skirtas. Tačiau jei nėra kūdikio ar vaiko, šie daiktai bus vežami kaip registruotas bagažas už papildomą mokestį. Kūdikiai iki 2 metų amžiaus gali skristi sėdėdami ant lydinčio suaugusiojo kelių. Ant vieno lydinčio suaugusiojo kelių gali keliauti ne daugiau nei 1 kūdikis.

Vaikų  nuo 2 metų amžiaus kelionės lėktuvu (informacija pateikta 2015 m. rugpjūčio 28 d. duomenimis)

AirBaltic

Jaunesnius kaip 12 metų vaikus turi lydėti ne jaunesnis kaip 16 metų asmuo arba jiems turi būti taikoma nepilnamečių palydos paslauga, jeigu vaikas yra 5 metų ar vyresnis.
Vaikai nuo 12 iki 15 metų (imtinai) gali keliauti savarankiškai tik turėdami pasą ir gimimo liudijimą.
Keleiviai nuo 16 iki 18 metų gali keliauti savarankiškai tik turėdami asmens dokumentą.

EasyJet

Vaikai nuo 13 metų ar jaunesni negali keliauti vieni. Keliauti gali tik su lydinčiu suaugusiuoju, kuriam ne mažiau kaip 16 metų. Vaikai, kurių amžius nuo 14 iki 15 metų, gali keliauti be suaugusiojo palydos tačiau negali lydėti jaunesnių vaikų. Vaikai sulaukę 16 metų yra laikomi suaugusiais.
Nepilnamečių palydos paslauga neteikiama.

Norwegian air

Vaikai nuo 2 iki 11 metų amžiaus gali keliauti tik su lydinčiu asmeniu, ne jaunesniu kaip 16 metų amžiaus arba turi užsisakyti palydos paslaugą, kuri teikiama vaikams nuo 5 iki 15 metų.
Vaikai nuo 12 iki 15 metų amžiaus (imtinai) gali keliauti vieni arba užsisakę palydos paslaugą.
Nelydimų nepilnamečių užsakymai turi būti padaryti ne vėliau kaip 48 valandos iki išvykimo per Norwegian skambučių centrą. Nelydimiems nepilnamečiams taikomas mokestis.
Keleiviai, kurių amžius nuo 16 keliauja kaip suaugusieji asmenys.

Ryanair

Ryanair nepriima vaikų iki 16 metų be suaugusiojo palydos. Nepilnamečių palydos paslauga neteikiama.

Wizzair

Jaunesni nei 14 m. amžiaus vaikai gali skristi tik lydimi mažiausiai 16 m. amžiaus asmens, prisiimančio visą atsakomybę už vaiką.
Vyresni nei 14 m. amžiaus vaikai gali keliauti Wizzair lėktuvais vieni.
14–15 m. amžiaus keleiviai gali keliauti nelydimi, bet jie negali prisiimti atsakomybės už jaunesnį nei 14 m. amžiaus vaiką.
Nepilnamečių palydos paslauga neteikiama.

265 thoughts on “Kelionės su vaikais

 1. Reply Ieva Nov 30, 2018 10:40

  Sveiki,
  Mano sūnui 15 metų,jis skris I Norvegija su suaugusiu asm.,ar reikia kokiu papild dokumentu?
  Aciu uz atsakyma Silvija

  • Reply Ieva Nov 30, 2018 11:47

   Sveiki,

   Reikalingas vieno iš tevų notaro patvirtintas sutikimas, nes Norvegija nepriklauso ES.

 2. Reply Aaa Nov 17, 2018 22:43

  Sveiki, vaikas 17metu, vyksta į UK ‘autobusiuku’, ar reikalingas notariškas globejo patvirtinimas?, kas gali vaika lydėti kad nereiktu notariško patvirtinimo?

 3. Reply Deimantė Nov 15, 2018 20:53

  Sveiki, vaikui 17 metų ar jis gali skristi vienas į UK, o gal reikia kokio tėvų sutikimo pasirašyto pas notarą?

  • Reply Ieva Nov 16, 2018 14:50

   Sveiki,

   Vienas jau skristi gali, be suaugusiųjų palydos. Tačiau sutikimas vieno iš tėvų turi būti ir jis turi būti patvirtintas nortariškai.

 4. Reply Klausimas Oct 31, 2018 11:37

  Sveiki,
  ar reikalingas notaro patvirtinimas jei 15-tis vyksta su lydinčiu asmeniu iš UK į Vokietija poros dienų išvykai?

  • Reply Ieva Oct 31, 2018 12:31

   Sveiki,

   Nėra reikalinga nes Vokietija yra ES ir Šengeno valstybė. Jeigu 15m. vyksta su suaugusiu asmeniu ir atgal tai pat vyks su suaugusiuoju.

 5. Reply Morta Oct 27, 2018 16:47

  Sveiki vaikui 5m pas mane suvaiku skirtingos pavardes ir gimimo liudijme irasyta mergautine pavarde. Skrendam i Egipta. Ar uzteks vertimo i anglu kalba santuokos liudijimo kad pasikeite mano pavrde?

 6. Reply Egle Oct 18, 2018 22:26

  Ar mama gali skristi viena su 9 men kudikiu ir 2 metu vaiku? Ar uztenka vien mamos palydos dviems vaikams?

 7. Reply olivija Oct 17, 2018 07:07

  Sveiki, jei kvaikas keliauja su mama i albanija ar reikalingas tevo rašytinis sutikimas?

 8. Reply Inga Oct 8, 2018 16:05

  Sveiki,

  ar keliaujant su 15 m. vaiku į Gruziją, gimimo liudijimą reikią versti į kitą kalbą, ar tinka ir lietuviškas? Mano ir vaiko pavardės skirtingos. Ačiū.

 9. Reply Motiejus Oct 6, 2018 15:12

  Sveiki,
  ar 17 metų vaikui skrendant į italiją su lydinčiu asmeniu reikalingas notaro patvirtintas tėvų sutikimas?

 10. Reply Raimonda Oct 1, 2018 21:43

  Sveiki,

  Ar imanoma gryzti su vaiku i Lietuva is ne Sengeno salies, kai jo pasas baigia galioti 2 dienos po skrydzio? O gal yra nustatytas laikotarpis, kiek laiko turi galioti asmens dokumentas skrydzio metu?

 11. Reply Katia Oct 1, 2018 09:42

  Sveiki, kiek gali vienas suauges veztis vaiku?

 12. Reply Airija Sep 25, 2018 20:29

  Sveiki mano sunui jau 16, jis turi bulieta i lietuva is airijos ir atgal. Ar reikalingas dokumentas kad skrenda i airija namo. Ar gali keliaiti vienas

  • Reply Monika U. Sep 27, 2018 19:23

   Sveiki,

   Jeigu turi lietuvišką pasą, tuomet reikės vieno iš tėvų sutikimo keliaujant į Airiją.

 13. Reply Julius Sep 9, 2018 08:42

  Sveiki, ar yra kokia nors bendra direktyva del vaiku (iki 10m) ir tevu susodinimo lektuve? Ar tai vis delto yra avialiniju vidaus taisykles?
  Dabar realiai Wizzair is manes reikalauja pinigu uz tai kad 6 ir 8 metuvaikai sedetu su manim

  • Reply Monika U. Sep 13, 2018 16:37

   Sveiki,

   Wizzair negarantuoja, kad sėdėsite kartu, tačiau dažniausiai vaikai yra sodinami kartu su vienu suaugusiuoju.

 14. Reply Jurgita Sep 7, 2018 08:54

  Dukra 3m.parksristu iš Lt i uk ,lydintis asmuo močiutė.Gyvenamoji vieta deklaruota Uk.Britiskas pasas dukros.Ar reik igaliojimo notarisko ,ar uztenka rasyto tevu leidimo.Ar reik kokia forma pildyti ?

  • Reply Monika U. Sep 10, 2018 17:34

   Sveiki,

   Kadangi vaikas nėra LT pilietis, Jums reikėtų kreiptis į UK ambasadą dėl tikslesnės informacijos.

 15. Reply Gintare Sep 3, 2018 11:34

  Sveiki, esu vaiko mama ir planuoju su vaiku skristi pailseti i Didziaja Britanija esu santuokuoj, reikia pas teva imt leidima ar ne?

 16. Reply Klausimas Sep 1, 2018 20:31

  Sveiki. Ar gali 13 m. vaikas skristi į Tongos Karalystę (turizmo tikslais) su motina be antrojo iš tėvų – tėvo – leidimo, patvirtinto notaru?

  • Reply Monika U. Sep 2, 2018 13:46

   Sveiki,

   Kadangi keliauja su motina, tai jokių patvirtinimų iš notaro nereikia, tačiau jeigu skiriasi pavardės reikia turėti gimimo liudijimą.

 17. Reply Gintare Aug 16, 2018 23:59

  Skrendu su savo kudikiu is UK i Lietuva ir atgal. Musu gyvenamoji vieta UK. Mano ir vaiko pavardes skirtingos. Ar uzteks vaiko paso ir gimimo liudijimo i abi puses?

 18. Reply Inga Jul 31, 2018 17:49

  Sveiki, Mano dukrai 15 keliaus i Vokietija pas Teti su suaugusioju draugu ar reikia sutikima patvirtintas notaro ?

 19. Reply Toma Jul 7, 2018 00:19

  Sveiki,

  Planuoju keliauti iš Lietuvos į Graikiją. Man 23 metai, vežuosi kartu du brolius (9 ir 11 metų). Skrendame su Ryanair oro linijomis. Ar reikia kažkokių papildomų dokumentų apart asmens tapatybės kortelių?
  Išskrendant iš Graikijos atgal į Lietuvą keliausime su wizz air kompanija, ar bus taikomos tokios pat sąlygos (kad nereikės papildomų dokumnetų apart asmens tapatybės kortelių)?

  • Reply Monika U. Jul 11, 2018 18:54

   Sveiki,

   Reikės turėti vieno iš tėvų notariškai patvirtintą sutikimą, kad Jūs esate atsakinga už savo brolius ir juos lydite kelionėje.

 20. Reply Arturas Jul 4, 2018 21:27

  Sveiki, sunus 11 metu, Lt palietis, gyvena su mama UK , vasaros atostogoms nori atskristi i Lietuva pas mane, esu jo tetis, kur ji ir pasitiksiu. Skrenda su vienu is suaugusiu draugu. O gale vasaros skris atgal pas mama atgal i UK is Lietuvos , velgi su vienu is suaugusiu draugu. Ar reikia kokiu notaro patvirtintu dokumentu kelionei i Lietuva ir atgal i UK? Dekui uz pagalba.

  • Reply Agnė | Kilti.lt Jul 5, 2018 10:25

   Sveiki,

   Jungtinė Karalystė nepriklauso Šengeno zonai, tad raštiškas vieno

   iš tėvų sutikimas patvirtintas notaro yra reikalingas.

 21. Reply Asta Jun 30, 2018 08:10

  Sveiki.Jei vaikas 5metu vyksta su savo motina i uzsienio valstybe ne Sengeno zonoje,ar reikua nitariskai tvirtinti isvykima?tevas neirasytas dokumentuose.Aciu

  • Reply Monika U. Jun 30, 2018 15:05

   Sveiki,

   Keliaujant vaikui su savo mama, tėvo sutikimas nereikalingas, tačiau jeigu skiriasi pavardės reikia turėti vaiko gimimo liudijimą.

 22. Reply Oksi Jun 25, 2018 09:00

  Sveiki, tėvams važiuojant į Kroatiją su dviem nepilnamečiais, jiems būtinai reikalingi pasai, asm.tapatybės kortelės, ar užteks turėti tik abiejų gimimo liudijimus. Ačiū)

  • Reply Monika U. Jun 25, 2018 13:23

   Sveiki,

   Keliaujant į Kroatiją būtina turėti pasą arba ID kortelę, gimimo liudijimo neužtenka.

 23. Reply Jurgita Jun 12, 2018 09:39

  Laba diena,

  Mano dukrai 9 metai. Vasaroms atostogoms ji skris is Lietuvos į Prancūziją pas tėtį. Tačiau kelionės metu ją lydės dėdė (tėčio broils, kuris atskrsis jos pasiimti).
  Norėjau paklausti – kokius reikia turėti dokumentus jiems? Ar pakanka tik dukros paso? Ar dar reikia kokių nors dokumentų?
  Pavardęs dėdės ir mano dukros – sutampa.

  Ačiū
  Jurgita

  • Reply Agnė | Kilti.lt Jun 12, 2018 09:49

   Sveiki,

   Kadangi Prancūzija priklauso Šengeno zonai, notaro patvirtinto tėvų sutikimo nereikia,

   užteks dukros paso ar asmens tapatybės kortelės.

 24. Reply Jurgita Jun 12, 2018 09:37

  Laba diena,

  Mano dukrai 9 metai. Vasaroms atostogoms ji skris is Lietuvos į Prancūziją pas tėtį. Tačiau kelionės metu ją lydės dėdė (tėčio broils, kuris atskrsis jos pasiimti).
  Norėjau paklausti – kokius reikia turėti dokumentus jiems? Ar pakanka tik dukros paso? Ar dar reikia kokių nors dokumentų?

  Ačiū
  Jurgita

  • Reply Agnė | Kilti.lt Jun 12, 2018 09:48

   Sveiki,

   Kadangi Prancūzija priklauso Šengeno zonai, notaro patvirtinto tėvų sutikimo nereikia,

   užteks dukros paso ar asmens tapatybės kortelės.

 25. Reply Jurgita Jun 12, 2018 09:35

  Laba diena,

  Mano dukrai 9 metai. Vasaroms atostogoms ji skris is Lietuvos į Prancūziją pas tėtį. Tačiau kelionės metu ją lydės dėdė (tėčio broils, kuris atskrsis jos pasiimti).
  Norėjau paklausti – kokius reikia turėti dokumentus jiems? Ar pakanka tik dukros paso? Ar dar reikia kokių nors dokumentų?

  Ačiū

  • Reply Agnė | Kilti.lt Jun 12, 2018 09:49

   Sveiki,

   Kadangi Prancūzija priklauso Šengeno zonai, notaro patvirtinto tėvų sutikimo nereikia,

   užteks dukros paso ar asmens tapatybės kortelės.

Leave a Reply

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!