Kelionės su gyvūnais 57

Kelionės su gyvūnais lėktuvu – vis dažnesnis keliavimo būdas nepaliekant savo augintinio

Kelionės su gyvūnais

Jeigu planuojate vykti lėktuvu, rekomenduojame pasidomėti, kokius reikalavimus gyvūnams pervežti taiko vežėjas bei šalies muitinės. Pavyzdžiui, kai kurios avialinijos leidžia mažus gyvūnus laikyti salone, o kiti griežtai laikosi šios politikos ir visą skrydžio laiką gyvūnus laiko specialiuose transportavimo narvuose ar bagažo skyriuje.

Kelionei su gyvūnu reikia atitinkamų dokumentų, be kurių jis negalės jums palaikyti kompanijos. Reikalingus dokumentus gali išduoti gyvūnėlio veterinaras arba Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

BENDRIEJI REIKALAVIMAI šunų, kačių ir šeškų vežimui iš ES šalių į Lietuvos Respubliką ar kitas ES šalis:

1. Ženklinimas (paženklintas poodine mikroschema arba tatuiruote, jei ji padaryta iki 2011 m. liepos 3 d.).
2. Vakcinacija nuo pasiutligės (vyresniems nei 3 mėn. ir atlikta ne mažiau kaip 21 diena iki gyvūno vežimo į kitą ES valstybę) arba Deklaracija (keliaujant į Lietuvą).
3. Gyvūno augintinio pasas arba veterinarijos sertifikatas (sertifikatas tinka tik tuomet, jei gyvūnas gimė ne ES šalyje ir keliauja iš jos).
4. Gydymas nuo echinokokozės (papildomai reikalingas tik šunims ir tik vykstant į Jungtinę Karalystę, Airiją, Suomiją ir Maltą iš bet kurios šalies). Veterinarijos gydytojas turi suduoti veterinarinius vaistus ne daugiau kaip prieš 120 valandų ir ne mažiau nei prieš 24 valandas iki planuojamo jų įvežimo į nurodytas šalis.

BENDRIEJI REIKALAVIMAI šunų, kačių ir šeškų vežimui iš trečiųjų šalių (ne ES šalių) į Lietuvos Respubliką ar kitas ES šalis:

1. ŽenklinimasGyvūnas (šuo, katinas, šeškas) turi būti paženklintas tatuiruote, jei ji padaryta iki 2011 m. liepos 3 d., arba poodine mikroschema.
2. Vakcinacija nuo pasiutligės. Šunys, katės ir šeškai turi būti vakcinuoti nuo pasiutligės pagal vakciną pagaminusios įmonės rekomendacijas. Šunys, katės ir šeškai gali būti vakcinuojama tik inaktyvuota vakcina, kurioje yra ne mažiau kaip vienas antigeninis vienetas vienoje vakcinos dozėje.
3. Gyvūno augintinio pasas arba veterinarijos sertifikatasJeigu gyvūnas gimė ne ES šalyje, reikia turėti valstybinio veterinarijos gydytojo išduotą veterinarijos sertifikatą (keliaujant į Lietuvą – ir Deklaraciją).
4. Gydymas nuo echinokokozės (papildomai reikalingas tik šunims ir tik vykstant į Jungtinę Karalystę, Airiją, Suomiją ir Maltą iš bet kurios šalies).
5. Pasiutligės antikūnų serologinis tyrimas. Praėjus ne mažiau kaip 30 dienų po vakcinacijos nuo pasiutligės ir likus 3 mėn. iki įvežimo į ES valstybę iš trečiosios šalies (nepaminėtos Reglamento Nr. 577/2013/ES II priedo 1 ir 2 dalyse), reikia atlikti gyvūno kraujo tyrimą patvirtintoje laboratorijoje.

❗ Keliaudami į kitas šalis papildomai pasidomėkite šalies nacionaliniais reikalavimais dėl išimčių taikymo.

AUGINTINIŲ PERVEŽIMAS

Gyvūnai augintiniai nekomerciniais tikslais gali keliauti su savininku (fiziniu asmeniu, kuris identifikavimo dokumente nurodytas kaip savininkas) arba įgaliotuoju asmeniu, kuris turi savininko rašytinį įgaliojimą nekomerciniais tikslais vežti gyvūną.

Šuns, katės ar šeško savininkas arba įgaliotas asmuo nekomerciniais tikslais vienos kelionės metu gali vežtis ne daugiau kaip 5 gyvūnus.
Daugiau gyvūnų galima vežtis, jeigu:
– gyvūnai augintiniai nekomerciniais tikslais vežami dalyvauti konkursuose, parodose, sporto renginiuose arba tokių renginių treniruotėse;
– savininkas arba įgaliotas asmuo pateikia rašytinį įrodymą, kad gyvūnai augintiniai yra registruoti kaip renginių dalyviai arba registruoti organizacijoje, kuri rengia tokius renginius;
– gyvūnai augintiniai yra vyresni nei šešių mėnesių.

AVIAKOMPANIJOS

Ryanair laikosi labai griežtos taisyklės – „gyvūnams lėktuve – ne“, nebent tai yra šuo-vedlys. Šiuo atveju yra privalomi tam tikri dokumentai.

Wizzair taip pat laikosi tokios politikos, išimtį darydama tik specialiai treniruotiems aklųjų keleivių šunims-vedliams, kai pastarieji turi atitinkamus dokumentus.

airBaltic gabena naminius gyvūnus (šunis, kates, naminius paukščius ir triušius) keleivių salone (kaip rankinį bagažą) arba lėktuvo krovinių skyriuje (kaip registruotąjį bagažą), priklausomai nuo gyvūno svorio ir dydžio. Roplius ir graužikus gabenti lėktuvo salone draudžiama. Dėl paslaugos reikia kreiptis iš anksto, nes būtinas išankstinis patvirtinimas, kadangi lėktuve galima gabenti tik tam tikrą naminių gyvūnų skaičių.
Gabenant gyvūną lėktuvo salone taikomas 60 EUR negrąžinamas mokestis. Dėžutės dydis negali viršyti 55 x 40 x 20 cm išmatavimų. Ji turi būti nelaidi vandeniui, apsaugota  nuo perkandimo. Didžiausias leistinas gyvūno ir dėžutės svoris – 8 kg.
Gabenant gyvūną krovinių skyriuje atitinkamuose gyvūnams pritaikytuose konteineriuose taikomas arba 100 EUR negrąžinamas mokestis (gyvūno ir konteinerio svoris yra 1–32 kg), arba 200 EUR mokestis (gyvūno ir konteinerio svoris yra 33–75 kg).
Gyvūnų gabenimo konteineryje gali būti daugiau ne daugiau nei du tos pačios rūšies gyvūnai, pvz., du paukščiai. Gyvūnai, kurie viršija nustatytą leistiną 75 kg (gyvūno ir konteinerio) svorį, turi būti gabenami tik kaip aiškiai nurodomas krovinys.

❗ Neleidžiama vežti gyvūnų airBaltic vykdomais skrydžiais į Diuseldorfą (Vokietija) ir iš jo.

❗ Skrendant su airBaltic į Jungtinę Karalystę, Airiją ir Jungtinius Arabų Emyratus:
– gyvūnus leidžiama vežti tik kaip aiškiai nurodomą krovinį;
– gyvūnų neleidžiama vežti nei lėktuvo salone (kaip rankinio bagažo), nei krovinių skyriuje (kaip registruotojo bagažo).

❗ Skrendant su airBaltic iš Jungtinės Karalystės, Airijos ir Jungtinių Arabų Emyratų:
– gyvūnus leidžiama vežti tik krovinių skyriuje (kaip registruotąjį bagažą) arba kaip aiškiai nurodomą krovinį;
– gyvūnų neleidžiama vežtis lėktuvo salone (kaip rankinio bagažo), išskyrus šunis vedlius.

Norwegian į skrydžius priima tik šunis ir kates. Augintinius lėktuvo salone galima gabenti vidiniais skrydžiais Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje ir Suomijoje, išskyrus į/iš Svalbardą. Gyvūno ir konteinerio svoris neturi viršyti 8 kg. Dėžės/krepšio dydis negali viršyti 43 x 31 x 20 cm išmatavimų.
Bagažo skyriuje gyvūnai gabenami keliaujant Šengeno zonoje ir į/iš Svalbardą. Konteineris neturi viršyti 120 x 81 x 84 cm išmatavimų. 32 kg svorio riba netaikoma vežant gyvūnus krovinių skyriuje. Norint gabenti gyvūnus (šunis ir kates) krovinių skyriuje, gyvūnai turi būti ne mažiau kaip 8 savaičių amžiaus.
Užsakyti augintinio gabenimo paslaugą galima ne vėliau kaip 48 val. iki skrydžio.

Išsamesnės informacijos kreipkitės į Lietuvos Respublikos valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

57 thoughts on “Kelionės su gyvūnais

 1. Atsakyti Aušra Sau 30, 2024 20:15

  Laba.
  Ar yra galimybe i Anglija skristi su šuniuku .Kaip rankiniu bagažu
  Šuniukas sveria 2kg.

  • Atsakyti Kilti.lt Vas 2, 2024 16:05

   Sveiki,
   Jungtinė Karalystė oro transportu draudžia į savo šalį atvykti su gyvūnu (šuo, katė). Rekomenduojame gabenti automobiliu, autobusu.

 2. Atsakyti Gitana Bal 2, 2023 11:53

  Sveiki,norim vežtis šuniuką į Barseloną, ten žadame būti apie mėnesį, ar skrendant atgal į Lietuvą vėl reikės eiti pas veterinarų Ispanijoje, kad į pasą šuniuko pažymėtų?

 3. Atsakyti Diana Lap 2, 2022 15:52

  Laba diena noriu vestís papuga is ispanijoi y islandija ar tai leidziama papuga svere 2 kg. Turi visus dokumentus jai 4 metai.

 4. Atsakyti Laura Rgp 25, 2022 21:46

  Sveiki noriu skristi is Rygos Orouosto i Norvegija (Gardemoen) su katinu katino svoris 3kg su Norwigian avio kompanija kaip ir kur nusipirkti bilieta kaciukui?

 5. Atsakyti Kristina Bir 25, 2022 14:25

  Sveiki noriu skrist su suniuku I turkija jai virsiju matmenu ilgi 2,8cm gali neileisti I lektuva?

 6. Atsakyti Vigilija Bir 21, 2022 12:53

  Sveiki,noriu gabentis savo 4.kg.suniuka lektuvu is palangos i londona,kpkios taisykles ir kaina.cia bus liepos 22.diena.?

 7. Atsakyti Simona Spa 3, 2021 21:37

  Sveiki.
  Skrydis iš Lietuvos į Islandija. 1 katė.
  Kokie reikalavimai.
  Ar gyvūnas atskraidintas turės kažkokius papildomus postus, patikras praeitį toje šalyje, karantinuotis gal kažkur? Ar tiesiog susitvarkau visus reikiamus dokumentus Lietuvoje, sėdam į lėktuvą, atskrendam į Islandija ir iškart galiu savo katę neštis visur kartu su savim, be jokių papildomų reikalų ir keliauti į namus?

  • Atsakyti Kilti.lt Spa 6, 2021 12:53

   Laba diena,
   Jūs turite kreiptis į savo bilieto pardavėją, kuris pagal aviakompanijos taisykles pateiks jums visą reikalingą informaciją dėl gyvūno gabenimo.

 8. Atsakyti Elinga Bal 17, 2021 22:51

  Sveiki, noriu is Norvegijos i Lietuva kartu vestis triusi. Triusio svoris 1.5kg + narvelis. Kokios salygos ?

 9. Atsakyti Aiste Vas 9, 2020 20:57

  Sveiki ar AirBaltic skraidina gyvunus i frankfurt hhn oro uostą ?

 10. Atsakyti Gita Lap 11, 2019 16:15

  Sveiki, ar Airbaltic skraidina šunis į Islandiją?

 11. Atsakyti Barbora Spa 7, 2019 14:51

  Sveiki,vis dar negavau atsakymo,kaip rezervuoti vieta savo suniui.

  • Atsakyti Martyna | Kilti.lt Gru 11, 2019 17:55

   Sveiki, jeigu pirkote bilietus per kompanija tuo metu geriausia susisiekti su jais. jei pirkote tiesiogiai iš aviakompanijos Jums reikia prisijungti prie savo skrydžio ir pasirinkti paslaugą „vietų pasirinkimas“.

 12. Atsakyti Guoda Rgp 29, 2019 12:49

  Sveiki. Noriu pasitikslinti, Ar tikrai šuo turi būti 3 mėnesiu 21 dienos, kad galėtų skristi su lėktuvų? Nes mūsų veisėjas taip sakė.

  • Atsakyti Martyna | Kilti.lt Rgp 29, 2019 12:56

   Sveiki,
   Dėl kelionių su gyvūnais geriausia kreiptis į pačią aviakompaniją, nes kiekvienos iš jų taisyklės skirtingos.

 13. Atsakyti Dovilė Rgp 12, 2019 18:32

  Svieki į Airiją noriu šuniuką kartu pasimti. Jis sveria iki25kg kokį riekalavimai?

  • Atsakyti Martyna | Kilti.lt Rgp 13, 2019 10:07

   Sveiki,
   Kiekviena oro linijų kompanija taiko skirtingus reikalavimus gyvūnų gabenimui, todėl reikia žinoti su kokia kompanija keliaujate

 14. Atsakyti Evelina Lie 1, 2019 22:36

  Sveiki planuojame skristi i Airija su fynair kompanija ir norime vestis seska kuris sveria tik 1kg ar imanoma butu vestis ji lektuvo salone ? Turim visus keliavimo dokumentus ir skiepus.Aciu !

  • Atsakyti Martyna | Kilti.lt Lie 30, 2019 11:53

   Laba diena,

   Tai yra papildoma paslauga. Rekomenduojame kreiptis į savo bilieto pardavėją, kuris suteiks visą reikiamą informaciją. Gyvūno gabenimo kaina yra 50-70€ skrydžiui į vieną pusę.

  • Atsakyti Martyna | Kilti.lt Lie 30, 2019 11:57

   Sveiki,
   Finnair. Lėktuvo salone galima vežtis šunį, katę, triušį arba smulkų graužiką. Gyvūno ir narvo bendras svoris negali viršyti 8 kg, dydis – 56 x 45 x 25 cm. Gabenimo kaina 40-75 EUR.

 15. Atsakyti Odeta Burbienė Bir 14, 2019 21:59

  Sveiki, jeigu išmatavimai šuns boxo yra 32×31×48 ar mus įleis į lektuvo saloną ar lieps šunį atiduoti į bagažą?

  • Atsakyti Martyna | Kilti.lt Lap 19, 2019 19:11

   Sveiki, priklauso nuo kompanijos su kuria skrisite, tačiau želgiant daugumos nurodytus matmenis Jums turėtų leisti jį pasiimti su savimi į saloną.

 16. Atsakyti Justina Sau 20, 2019 00:15

  Sveiki.Noriu parsigabenti savo 2 katinus is Norvegijos i Lietuva.Idomu ar yra galimybe jiems skriat vieniem bagazo skyriui.Norvegijoje juos „ilaipintu vienas zmogus o jau Lietuvoje atsiimciau oro uoste as.Ar taip imanoma?

  • Atsakyti Ieva Sau 23, 2019 17:22

   Sveiki,

   Šiuo klausimu detaliau galite sužinoti susisiekę su aviakompanija, kuri skraidina gyvūnus. Kiekviena aviakompanija diktuoja skirtingas taisykles.

 17. Atsakyti Kamile Rgp 26, 2018 18:03

  Laba diena,
  Noreciau is Lietuvos i Anglija parsivezti du mini tojterjero mazylius . Kokios yra galimybes? Koks butu apmokejimas ? Uz boksa ? Ar uz suniuku?

 18. Atsakyti adrija Lie 18, 2018 09:28

  sveiki, noriu skraidintis suniuka i norvegija su norvegian, kokia turetu buti transportavimo deze ar tai paprastas boksas ar speciali deze ir kokie ismatavimai, ir kaip reiketu pirkt bilieta jam, ar tiesiog registruotis kaip savo bagaza. dekoju

 19. Atsakyti Jolita Bir 13, 2018 23:24

  Sveiki! Norėčiau parsigabenti iš Norvegijos dvi kates, tačiau nėra lydinčio asmens. Jas tik atvežtų iki oro uosto ir aš tik pasiimčiau iš Lietuvos oro uosto. Ar taip yra įmanoma? Ar būtinai reikia lydinčio asmens?

 20. Atsakyti asta Bal 28, 2018 07:50

  Laba diena,
  Noriu skristi i Anglija kartu su suniu(samojedas) 2m.ar galima?

 21. Atsakyti Raimonda Gru 29, 2017 10:35

  Laba diena, noreciau suzinoti , kokia yra oro temperatura, kur bagaze gabena sunis, nes turiu yorkshira jisai neturi vilnos tik plauka, suniuko svoris yra 8.5 kg, bijau , kad nesusaltu, norime skristi i JAV su SAS avialinijomis.

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Sau 4, 2018 18:59

   Raimonda,

   tokiais klausimais reikia kreiptis tiesiogiai į SAS oro linijų bendrovę. Jeigu oro linijų bendrovė gabena gyvūnus, erdvė jų gabenimui ir sąlygos turi būti pritaikytos įvairių tipų šunims.

 22. Atsakyti vaida Gru 20, 2015 20:16

  sveiki,
  planuoju keliauti is anglijos lektuvu su dviem papugelem nimfom domejausi kad yra kelios kompanijos kurios gabena gyvunelius lektuvu kaip jas ispeti is anksto? ir pries kiek laiko ?kad as keliausiu su augintiniais ir ar iskaiciuota i bilieto kaina mokestis uz augintinius?

 23. Atsakyti Estera Lap 21, 2015 12:40

  Laba diena,

  planuojame skristi į Izraelį . Turime mažą šuniuką Jorkšyro terjerą, šuniuko svoris 4,200 kg. Kokie reikalavimai norint skristi su augintiniu

 24. Atsakyti Neringa Spa 10, 2015 20:12

  Sveiki,noreciau issivezti katina i Toronta su LOT kompanija,kokios butu salygos ir kiek reiketu moketi uz pervezima.Aciu.

 25. Atsakyti Viktorija Kov 6, 2015 14:57

  sveiki, noriu su šuniu skristi į Maskvą. ar galėsiu jį pasiimti į saloną? šuo sveria 7kg. būtų skraidinamas bokse. Ačiū

  • Atsakyti Milda Kov 6, 2015 15:26

   Sveiki,
   Susisiekite su mūsų konsultantais el. paštu info@kilti.lt.

   • Atsakyti Raimonda Gru 29, 2017 10:31

    Laba diena, nireciau suzinoti , kokia yra oro temperatura kur bagaze gabena sunis, nes turiu yorkshira jisai neturi vilnos tik plauka, suniuko svoris yra 8.5 kg, bijau , kad nesusaltu, norime skristi i JAV su SAS avialinijomis.

    • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Sau 4, 2018 18:59

     Sveiki,

     tokiais klausimais reikia kreiptis tiesiogiai į SAS oro linijų bendrovę. Jeigu oro linijų bendrovė gabena gyvūnus, erdvė jų gabenimui ir sąlygos turi būti pritaikytos įvairių tipų šunims.

 26. Atsakyti Toma Kov 5, 2015 09:30

  Laba diena, ar galima su SAS kompanija gabenti mažą šuniuką lėktuvo salone? Ačiū.

  • Atsakyti Simona Kov 5, 2015 09:35

   Priklausomai nuo jūsų maršruto ir orlaivio tipo.
   Bet jeigu planuojate keliauti su SAS, tai mažą šuniuką galite gabenti orlaivio salone, jeigu taip patvirtino aviakompanija.
   Jūs turite atlikti rezervaciją mūsų portale, jos neapmokėjus, susisiekite su mūsų konsultantais ir praneškite rezervacijos numerį bei gyvūno svorį ir turimo narvo dydį. Pateiksime užklausą aviakompanijai SAS. Jeigu jie patvirtins gyvūno vietą – galėsite apmokėti rezervaciją.

   Jeigu gyvūnas sveria max 8 kg, jo narvas nedidesnis nei 40 x 25 x 23 cm, šuniukas gali keliauti lėktuvo salone. Narvelis/krepšelis turi būti „Sherpa bag (small) arba soft-sided“. Negalite gabenti gyvūno paprastame krepšyje. Už šį gyvūno gabenimą turite mokėti nustatytą aviakompanijos mokestį.

 27. Atsakyti Jolanta Lap 15, 2014 20:19

  Sveiki, noriu skristi su AirBaltik kompanija į Miuncheną su mažų veislių šuniuku lėktuvo salone.Kokiu būdu pranešti apie gyvūną ir kaip apmokėti už jį? Ar jis bus laikomas kaip mano asmeninis bagažas, ar galiu dar turėti ir savo bagažą? Veterinaro dokumentai , euro pasas ir narvas yra.Ačiū.

  • Atsakyti Simona Lap 17, 2014 12:12

   Laba diena,

   Tai yra papildoma paslauga. Rekomenduojame kreiptis į savo bilieto pardavėją, kuris suteiks visą reikiamą informaciją.
   Gyvūno gabenimas yra papildomas paslauga, todėl bagažas jums vistiek priklausys. Gyvūno gabenimo kaina yra 50-70€ skrydžiui į vieną pusę.

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!