Kelionės su vaikais 377

Kelionės su vaikais – ką reikia žinoti ir kokie dokumentai yra reikalingi.

Keliavimas su vaikais

Nepriklausomai nuo vaiko amžiaus ir su kuo nepilnametis keliauja, svarbiausia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę. Pabrėžiame, kad vaiko gimimo liudijimas nėra dokumentas, tinkamas keliauti į užsienį. Priklausomai nuo šalies, į kurią keliaujama, vaikams iki 18 metų gali prireikti papildomų dokumentų.

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno valstybės yra 26: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija,Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Vengrija, Vokietija.

Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno erdvės reikalavimai netaikomi tokioms ES valstybėms kaip Airija, Bulgarija, Didžioji Britanija, Kipras, Kroatija, Rumunija. Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.

❗ Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

❗ Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

❗ Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

❗ Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Jei Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams pateikiamas dokumentas, patvirtinantis, kad vaikas nuolatos gyvena užsienio valstybėje, kertant sieną užtenka pateikti vaiko asmens tapatybės dokumentą, papildomų pažymų ar vaiko tėvų sutikimų nereikia.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

Šengeno erdvė

 

Vaikų iki 2 metų amžiaus kelionės lėktuvu (informacija pateikta 2015 m. rugpjūčio 28 d. duomenimis)

AirBaltic

Kūdikiais laikomi keleiviai iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Kūdikį turi lydėti suaugęs asmuo ne jaunesnis nei 16 metų amžiaus. Vienas suaugęs asmuo gali lydėti tik vieną kūdikį. Jeigu norite užsisakyti atskirą sėdimą vietą kūdikiui, reikėtų pirkti bilietą už vaikišką kainą. Į lėktuvą negalima neštis automobilinės kėdutės ar nešiojamo lopšio, jei jie viršija rankinio bagažo dydžio ir svorio apribojimus.

EasyJet

Kūdikiais laikomi keleiviai nuo 15 dienų iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Asmuo lydintis kūdikį turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Kiek asmuo nuo 16 metų gali gabenti kūdikių – nenurodoma. Jei vaikui iki 2 metų, jūsų vaikas gali sėdėti ant jūsų kelių per visą kelionę naudojant kūdikio/ilginamąjį diržą. Vaikų automobilinės kėdutės naudojamos kūdikiams/vaikams orlaivyje turi atitikti amžiaus, svorio, ūgio reikalavimus, kuriuos nurodo gamintojas. Galima užsisakyti atskirą vietą kūdikiui.

Norwegian air

Kūdikiais laikomi keleiviai iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Asmuo lydintis kūdikį turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Vienas suaugęs asmuo gali lydėti ne daugiau kaip 2 kūdikių, tačiau tuomet reikalaujama įsigyti papildomą sėdynę ir keliauti su kūdikio kėdute. Kūdikiai, kurių amžius skrydžio metu yra iki 2 metų sėdi ant lydinčiojo suaugusiojo asmens kelių. Vaikiškos kėdutės ir vežimėliai į orlaivio saloną neįleidžiami.Sėdynė nebus paskirta, jei pirksite bilietą kūdikiui. Jei pageidaujate vietos savo kūdikiui, rezervacijoje turite pirkti ne kūdikio, o vaiko bilietą.

Kūdikiams priklauso nemokamas 5 kg registruoto bagažo gabenimas. Taip pat galima gabenti automobilinę kėdutę arba vežimėlį nemokamai.

Ryanair

Kūdikiais laikomi keleiviai nuo 8 dienų iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Asmuo lydintis kūdikį turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Kūdikiai kelionės metu turi sėdėti ant suaugusiojo kelių, naudojantis kūdikių saugos diržu, kurį suteikia skrydžio palydovai. Kūdikiams nuo 12 mėnesių amžiaus aviakompanija Ryanair leidžia keliauti sėdint atskiroje sėdynėje su tam skirtais diržais, kuriuos reikia užsisakyti.

Kūdikiams iki 2 metų priklauso 5 kg rankinis bagažas. Nemokamai gabenamas sulankstomas vežimėlis ir automobilinė kėdutė, vaikiška sėdynė arba kelioninė lovelė. Į lėktuvą galima įsinešti automobilinę kėdutę, jei bus išpirkta atskira sėdima vieta (kėdutė turi atitikti tam tikrus standartus).
Papildoma kūdikio įranga iki 20 kg yra registruojama iš anksto ir kainuoja 10 EUR už 1 vienetą skrydžiui į vieną pusę. Jei turima kūdikio įranga viršija 20 kg, tai jums teks mokėti už kiekvieną viršijamą kilogramą.
Ryanair kompanijos lėktuvuose yra kūdikių pervystymo vieta ir galimybė pašildyti kūdikiui skirtą maistą. Kūdikių maistui, reikalingam skrydžio metu, apribojimai netaikomi.

Family Extra pasiūlymai:
• 50% nuolaida vaikų rezervuotoms vietoms*
• 50% nuolaida registruotam vaikų bagažui (15 kg)*
• 50% nuolaida pirmenybiniam įlaipinimui*
• nuolaida vaikų draudimui (iki 16 metų)*
(*pasiūlymai galioja tik bilietų rezervavimo metu, kuomet tame pačiame užsakyme yra ir lydintis asmuo, užsisakęs tokią pat paslaugą pilna kaina)

Wizzair

Kūdikiais laikomi keleiviai iki 24 mėnesių (iki 2 metų). Lydintis asmuo turi būti ne jaunesnis kaip 16 metų. Kūdikiams nepriklauso jokia bagažo gabenimo paslauga. Nemokamai galima gabenti vežimėlį arba automobilinę kėdutę. Vienas iš šių daiktų taip pat bus vežamas nemokamai vaikams nuo 2 metų iki 14 metų amžiaus. Vaikiškos kėdutės ir vežimėliai į orlaivio saloną neįleidžiami. Vaiko įrangą būtina registruoti kartu su bagažu. Jie bus vežami nemokamai tik tuo atveju, jei vyksta kūdikis / vaikas, kuriam tas daiktas skirtas. Tačiau jei nėra kūdikio ar vaiko, šie daiktai bus vežami kaip registruotas bagažas už papildomą mokestį. Kūdikiai iki 2 metų amžiaus gali skristi sėdėdami ant lydinčio suaugusiojo kelių. Ant vieno lydinčio suaugusiojo kelių gali keliauti ne daugiau nei 1 kūdikis.

Vaikų  nuo 2 metų amžiaus kelionės lėktuvu (informacija pateikta 2015 m. rugpjūčio 28 d. duomenimis)

AirBaltic

Jaunesnius kaip 12 metų vaikus turi lydėti ne jaunesnis kaip 16 metų asmuo arba jiems turi būti taikoma nepilnamečių palydos paslauga, jeigu vaikas yra 5 metų ar vyresnis.
Vaikai nuo 12 iki 15 metų (imtinai) gali keliauti savarankiškai tik turėdami pasą ir gimimo liudijimą.
Keleiviai nuo 16 iki 18 metų gali keliauti savarankiškai tik turėdami asmens dokumentą.

EasyJet

Vaikai nuo 13 metų ar jaunesni negali keliauti vieni. Keliauti gali tik su lydinčiu suaugusiuoju, kuriam ne mažiau kaip 16 metų. Vaikai, kurių amžius nuo 14 iki 15 metų, gali keliauti be suaugusiojo palydos tačiau negali lydėti jaunesnių vaikų. Vaikai sulaukę 16 metų yra laikomi suaugusiais.
Nepilnamečių palydos paslauga neteikiama.

Norwegian air

Vaikai nuo 2 iki 11 metų amžiaus gali keliauti tik su lydinčiu asmeniu, ne jaunesniu kaip 16 metų amžiaus arba turi užsisakyti palydos paslaugą, kuri teikiama vaikams nuo 5 iki 15 metų.
Vaikai nuo 12 iki 15 metų amžiaus (imtinai) gali keliauti vieni arba užsisakę palydos paslaugą.
Nelydimų nepilnamečių užsakymai turi būti padaryti ne vėliau kaip 48 valandos iki išvykimo per Norwegian skambučių centrą. Nelydimiems nepilnamečiams taikomas mokestis.
Keleiviai, kurių amžius nuo 16 keliauja kaip suaugusieji asmenys.

Ryanair

Ryanair nepriima vaikų iki 16 metų be suaugusiojo palydos. Nepilnamečių palydos paslauga neteikiama.

Wizzair

Jaunesni nei 14 m. amžiaus vaikai gali skristi tik lydimi mažiausiai 16 m. amžiaus asmens, prisiimančio visą atsakomybę už vaiką.
Vyresni nei 14 m. amžiaus vaikai gali keliauti Wizzair lėktuvais vieni.
14–15 m. amžiaus keleiviai gali keliauti nelydimi, bet jie negali prisiimti atsakomybės už jaunesnį nei 14 m. amžiaus vaiką.
Nepilnamečių palydos paslauga neteikiama.

377 thoughts on “Kelionės su vaikais

 1. Atsakyti Jurgita Bir 12, 2018 09:32

  Sveiki,
  Mano dukrai 9 metai. Ji vyks i Prancuzija vasaros atostogoms pas tėtį, tačiau ją kelionės metu lydės dėdė (tečio broils, kuris atvyksta jos pasiimti).
  Kokius reikia turėti dokumentu jiems su savimi? Ar pakanka vaikui turėti su savimi tik pasa? Ar dar ko nors reikia?

  • Atsakyti Agnė | Kilti.lt Bir 12, 2018 09:49

   Sveiki,

   Kadangi Prancūzija priklauso Šengeno zonai, notaro patvirtinto tėvų sutikimo nereikia,

   užteks dukros paso ar asmens tapatybės kortelės.

   • Atsakyti Snezana Spa 8, 2019 00:21

    Laba diena.Esu mama 3 vaiku: berniukui 13 metu,mergaitei 2,5 metu ir berniukui 1,5 metu.Noriu užsakyti Rynair bilietus iš Dublino į Lietuvą ir atgal.Ar aš galiu viena skrysti su trims vaikais?Ačiu.

 2. Atsakyti Ieva Bir 6, 2018 16:29

  Sveiki
  Planuojame skristi į Lietuvą iš Londono su kūdikiu rugpjūčio pabaigoje. Turime Jungtinėje Karalystėje išduotą gimimo liudijimą. Vaikas gimė gegužės 14d. Pirmojo vaiko dokumento negalime gauti nes Ambasada neturi laisvų vietų priėmimui iki rugsėjo mėn. Ar pakaktų vaiko gimimo liudijimo skrendant į Lietuvą?

  • Atsakyti Agnė | Kilti.lt Bir 7, 2018 08:57

   Sveiki,

   Ne, gimimo liudijimas nėra tinkamas dokumentas.

   Vaikas gali keliauti tik su asmens tapatybės dokumentu

   (pasu arba asmens tapatybės kortele).

 3. Atsakyti Raimonda Bir 4, 2018 09:19

  Laba diena,
  Močiutė nori iš UK parsivežti anūkę atostogoms į LT (pavardės, aišku, skirtingos). Po mėnesio parvežtų atgal. Kokius dokumentus reikia turėti? Ar reikia mamos notariškai patvirtinto sutikimo? Ar užtenka paso ir gimimo liudijimo?

 4. Atsakyti KRISTINA Geg 31, 2018 14:38

  Laba diena.
  Klausimelis.
  Musu vaikui 4 metai su puse. Pasibaiges pasas( lietuviskas) . Lietuvos ambasada Londone uzsivertus darbais. Norime isimti asmens grizimo pazymejima. Norime vasarai kad vaikas vyktu is uk i lt su mociute. Kokiu dokumentu reikia?

  • Atsakyti Agnė | Kilti.lt Bir 4, 2018 14:55

   Sveiki,

   Jei vaikas Lietuvos pilietis,į Lietuvą grįžti galės su grįžimo pažymėjimu, ir raštišku, notaro patvirtintu tėvų sutikimu.

 5. Atsakyti Neringa Geg 24, 2018 08:25

  Sveiki,

  Su Wizz air kompanija keliausime su 2,5 metų vaiku. Ar tokio amžiaus vaikui galima paimti auto kėdutę ar vežimėlį? Ar visgi tai skaičiuojama kaip papildomas registruotas bagažas?

  • Atsakyti Agnė | Kilti.lt Geg 24, 2018 09:49

   Sveiki,

   Negalime garantuoti, kad vyresniam nei 2 metų vaikui automobilinė kėdutė ar vežimėlis bus gabenami nemokamai.

 6. Atsakyti Milne Geg 22, 2018 06:50

  Sveiki.Skrendam su Ryanair i Airija.Mamos ir vaiko pavardes skirtingos.Ar reikia is tevo notarisko sutikymo?

 7. Atsakyti Natalija Geg 10, 2018 14:31

  Sveiki! Norėjau paklausti. Ar galima butu skristi su Ryanair kompanija i Birmingamą su notaro sutikimu ir vieno iš tėvų? Nes wizz air ne skrenda i tokia krypti.

  • Atsakyti Agnė | Kilti.lt Geg 10, 2018 15:06

   Sveiki,

   Kokio amžiaus vaikas nori skristi?

   Vienas vaikas gali skristi tik sulaukęs 16 metų, o kai skrenda su vienu iš tėvų, jokie kito tėvo sutikimai nereikalingi.

 8. Atsakyti Lagaminas Bal 28, 2018 13:43

  O kokie atsiliepimai apie Omana vaiku klausimu? Ar tai draugiska salis maziesiems keliautojams?

 9. Atsakyti Omanas zemynas Bal 27, 2018 15:54

  Ar sutikimas keliauti su lydinciu asmeniu gali buti gimtaja kalba ar butinas vertimas i salies, i kuria keliauja kalba?

 10. Atsakyti Milda Bal 27, 2018 11:52

  Sveiki

  Mano mama nori vykti i Lietuva is UK ir paskui po savaites gryzti i UK is Lietuvos. Klausimas toks, kokiu dokumentu reiketu? As nesusituokus bet vaikas turi tevo pavarde. Skambinau i Lietuvos Ambasada Anglijoje, ir buvau informuota kad uzteks mano ranka parasyto leidimo.

  Lauksiu Jusu atasakymo.

  Aciu

 11. Atsakyti Kris Tina Bal 22, 2018 11:07

  Laba diena,norejau paklaust,ar gali skrist vieni, 16m ir 10m ,brolis ir sesuo, oro linijos Ryanair,skrydis is Airijos iLietuva,ar reikia notaro patvirtinimo is mamos?

 12. Atsakyti Zivile Bal 9, 2018 22:22

  Sveiki,

  Norejau paklausti ar 17 metu vaikui galima skristi is UK i Norvegija vienam ir neturint notariskai patvirtinto leidimo isvykti, ar nebus keblumu gristi atgal po savaites i UK? Aciu uz atsakyma.

  • Atsakyti Agnė | Kilti.lt Bal 10, 2018 09:29

   Sveiki,

   Rekomenduojame turėti notaro patvirtintą tėvų sutikimą, nes Anglija nepriklauso Šengeno erdvei.

 13. Atsakyti Lija Bal 1, 2018 12:15

  Laba diena
  Noriu skristi is uk skotijos i lietuva
  Vaikas turi uk pasporta as lietuviska.pavardes skiriasi.ar uzteks pateikti pasa ir gimimo liudijima?

 14. Atsakyti Juste Kov 22, 2018 22:50

  Laba vakara,

  Gyvenu Jungtineje Karalysteje ir noreciau pasikviesti savo sese is Lietuvos vasarai i svecius. Sesei 13 metu. Blogiausiu atveju pati tureciau nuskristi i Lietuva pasiimti ja ir grizti atgal. kiek zinau jai reikia paso. Girdejau ,kad taip pat reikia tevu leidimo. Neisivaizduoju kaip tas leidimas turetu atrodyti. Noreciau paklausti ar ji gali skristi su svetimu zmogumi tik su leidimais? kokiu leidimu jai reikia? ir ar skrendat atgal i Lietuva vel reikes visu leidimu is naujo?

  Aciu uz atsakyma.

  • Atsakyti Agnė | Kilti.lt Kov 23, 2018 16:10

   Sveiki,

   Kadangi Jungtinė Karalystė yra ne Šengeno zonos narė, Jums reikalingas nustatytos formos raštiškas vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas.

   Pasas, skrendant į šią šalį, nėra būtinas, užtenka tapatybės kortelės. Ji turėtu galioti bent 6 mėnesius. Leidimo pakaks visai kelionei.

 15. Atsakyti Aaaa Kov 16, 2018 08:04

  Y vokietija skrendam , su wizzair

 16. Atsakyti Aaaa Kov 13, 2018 18:41

  Ir ar vaikui reikalingas draudimas

 17. Atsakyti Aaaa Kov 13, 2018 18:37

  Ar reike notaro sutikimo.skrendant mociutei su anuku 1suvirs laiko ?

 18. Atsakyti Ellina Kov 3, 2018 19:22

  Sveiki
  Uzsakinejant bilietus vaikui 12 metu uzsakiau kaip suaugusiam ir dabar negaliu padaryti check in.kaip galima butu istaisyti klaida?
  Aciu

 19. Atsakyti Olga Vas 19, 2018 10:03

  Sveiki,
  pavasarį skrendu su vaikais į Londoną. Ar užteks asmens tapatybės kortelių, ar reikia pasus pasidaryti. Ačiū

 20. Atsakyti Kristina Vas 13, 2018 11:35

  Sveiki. Skrendu su 8menesiu dukra. Esu istekejusi, bet pavarde -aite (nekeiciau). Dukros – tevo pavarde. Kokiu papildomu dokumentu reikia? Aciu uz atsakyma!

  • Atsakyti Agnė | Kilti.lt Vas 13, 2018 16:04

   Sveiki,

   Jeigu nepilnametis keliauja su vienu iš tėvų, kurio pavardė skiriasi nuo vaiko, pasienio kontrolės pareigūnai gali paprašyti nepilnamečio gimimo liudijimo.

 21. Atsakyti Lina Vas 1, 2018 12:42

  Laba diena,

  Balandį visa šeima skrendam į Barseloną su Ryanair , pirkau bilietus trim suaugusiem , nors dukrai tik 10 metų , nupirkau visiems ir sėdimas vietas , bet ar nebus problemų , kad pirkau ne apjungtą bilieta t.y. suauges ir vaikas ?
  Ačiū

  • Atsakyti Agnė | Kilti.lt Vas 1, 2018 17:08

   Sveiki,

   Problemų kils, nes negalėsite suvesti duomenų. Susisiekite su bilieto pardavėju ir atlikite statuso keitimą iš suaugusiojo į vaiko.

 22. Atsakyti Mama Sau 27, 2018 23:49

  Sveiki, mano sūnui 15 metų. Norėčiau jį leisti skristi pas seserį į slovėniją? Norėjau paklausti ar gali 15metų vaikas skristi vienas lėktuvu?

  • Atsakyti Agnė | Kilti.lt Sau 29, 2018 16:55

   Sveiki,

   Jei vaikas skris su aviakompanija Wizzair, problemų kilti neturėtų, nes vieniems leidžiama skristi nuo 14 metų.

 23. Atsakyti Irina Sau 19, 2018 15:00

  Sveiki, skrendant su dviem vaikais 4 ir 13 metų amžiaus su vienu iš tėvų, antro tėvo notriškai patvitrtinto sutikimo reikia?

 24. Atsakyti Jurgita Sau 13, 2018 12:19

  Sveiki,keliausim su 4metų vaiku su Wizzair,ar galime i orlaivio saloną nemokamai įsinešt tik kėdutės paaukštinimą vadinamą ,,pašikniuką,,

 25. Atsakyti Inesa Gru 6, 2017 23:10

  Sveiki, jeigu noriu isleisti vaika 16metu i Olandija, ar butinas mano, mamos rastinis sutikimas?

 26. Atsakyti Lina Gru 6, 2017 09:18

  sveiki. sunui 13 metu, jis skris atostogu i norvegija. taciau su juo kartu skris zmones nesantys mums gimines. ar turiu parasyti igaliojima notariska?

 27. Atsakyti Danielius Gru 5, 2017 14:48

  Sveiki, norėčiau paklausti, jei man yra 16 metų ir aš po 4 savaičių skrendu su savo seserimi, kuriai yra 19 metų į Lietuva iš Anglijos, ar reikia kokio nors tevų sutikimo, ar ji jau tampa lyg lydintis asmuo.

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Gru 9, 2017 12:34

   Danieliau,

   bet kokiu atveju, Jums yra reikalingas vieno iš tėvų raštiškas sutikimas, tvirtintas notaro.

 28. Atsakyti aurelija Lap 21, 2017 20:44

  mes su vaiku gyvename Danijoje ir planuojame vykti i Egipta atostogu. Mano ir vaiko pavardes tokios pat,tevas dokumentuose neirasytas. ar man reikia dar kaskokiu dokumentu?

 29. Atsakyti Rosita Spa 6, 2017 20:36

  Sveiki, gruodzio men. Keliausime 3 suauge +kudikis su wizzair. Del vezimelio viskas kaip ir aisku.Klausimas ar keliaujant su kudikiu mums priklauso pirmenybinis ilaipinimas? Jei mes gaunam nemokama priority tai ar kiekvienas t.y. 3 suauge papildomai prie rankinio bagazi gali pasiimti maza rankine? Ar vaikui galiu paimti maza kuprinyte kur bus pampersai, skrydzio metu reikalingas maistas ir pan?kiek isviso mes galim siuo atveju veztis rankinio bagazo?

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Spa 10, 2017 20:30

   Rosita,

   Jūs įleidžia pirmesnius į lėktuvą, tačiau papildomą mažą krepšį gali gabenti asmuo, prie kurio priskirtas kūdikis. Jame turi būti daiktai, skirti kūdikiui skrydžio metu. Visi kiti keleiviai keliauja įprastu bagažu.

 30. Atsakyti Aukse Spa 3, 2017 10:11

  sveiki,

  ar keliaujant su vaiku (kai vaiko ir mamos pavardės skirtingos), gimimo liudijimas turi buti anglų kalba ir patvirtintas notaro, ar užtenka tiesiog jį turėti tokį, kokį išdavė, lietuvišką? Skrisime į Tenerifę, bet per Londoną..

  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Spa 10, 2017 19:51

   Aukse,

   visad yra gerai turėti vertinimą, tačiau lietuviškos versijos gali būti, jog užteks. Visgi viename dokumente nurodytos Jūsų abiejų pavardės.

 31. Atsakyti Gintare Rgs 21, 2017 20:51

  Sveiki esu 4 vaikuciu mama. (dvynykes po 8metukus,berniukas 9metu ir naujagimis 1men.) nupirko mums bilietus,bet dabar pasimeciau kazkoks zmogus man pareiske kad per daug vaikuciu ir neleis skristi… tai as juk vaikuciu mama skrendame y Anglija pas vyra. Tai cia tiesa ar tik kazkieno pasakyta nesamone.Bilietai pirkti ryanair. Bet gi bilietus tai leido pirkti.Ar nebus kokiu bedu oro uoste?

  • Atsakyti Alvita | Kilti.lt Rgs 23, 2017 15:11

   Laba diena,

   jei skristu daugiau nei vienas kūdikis tuomet skristi negalėtumėte, tačiau dabar problemų kilti neturėtų, juolab kad bilietai jau yra išpirkti.

 32. Atsakyti Tevas Rgs 21, 2017 12:04

  Sveiki,
  sunui 17 metu. Tevai issiskyre, vaiko gyvenamoji vieta nustatyta su motina.
  Sunus skenda i Maroka su tevu. Ar reik motinos notarinio sutikimo?
  Dekui!

 33. Atsakyti Lina Rgp 18, 2017 13:12

  Sveiki. Planuoju skristi su 2 m vaiku i Vokietija, ar galiu vietoj vezimo veztis dviratuka? Man jis butu nemokamai gabenamas ar jau reiketu moketi?

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Rgp 19, 2017 16:50

   Lina,

   pigių skrydžių bendrovės dažniausiai nurodo, jog galima gabenti vežimėlį, automobilinę kėdutę, nešyklę. Kiti gabenami daiktai gali būti apmokestinami, jeigu kitaip nenurodė oro linijų bendrovė.

 34. Atsakyti Ingrida Rgp 7, 2017 09:43

  Sveiki, planuojam skrysi su Norwegian oro linijomis su 3 men. kudikiu. Ar galima nemokamai veztis vezima su lopsiu?

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Rgp 7, 2017 13:34

   Ingrida,

   keliaujant Norwegian oro linijomis su kūdikiu, galima gabenti vieną automobilinę kėdutę ir vieną vežimėlį. Tad problemų kilti neturėtų.

 35. Atsakyti Ingrida Rgp 7, 2017 09:40

  Sveiki, planuojame skristi su Norwegian oro linijomis su 3 men. kudikiu. Ar galima nemokamai pasiimti vezimeli su lopsiu?

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Rgp 7, 2017 13:33

   Ingrida,

   keliaujant Norwegian oro linijomis su kūdikiu, galima gabenti vieną automobilinę kėdutę ir vieną vežimėlį. Tad problemų kilti neturėtų.

 36. Atsakyti Irma Lie 31, 2017 10:01

  Sveiki. Keliausime su 2,5 metu vaiku. Naudosimes tiek Ryanair, tiek Wizzair oro linijų paslaugomis. Kaip yra su automobiline kėdute? Ar nėra papildomų jokių mokesčių? Ir kokie keliami reikalavimai kėdutei?

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Rgp 1, 2017 19:56

   Irma,

   1 kelioninę kėdutę nemokamai galima gabenti abejomis oro linijomis. Galite pasiimti atgal nukreiptas vaikiškas automobilines kėdutes, kuriose yra vidinis saugos diržas. Automobilinėje kėdutėje turi būti fiksatorius, kurį galima saugiai pritvirtinti keleivio sėdynės saugos diržu.

 37. Atsakyti Renata Lie 16, 2017 11:40

  Laba diena. Skrendame su vaikais ( 13 m. ir 5 m.) į Daniją. Užsakius bilietus matome, kad 5 m. vaikui yra paskirta vieta visai atskirai nuo mamos ( šoninėje eilėje), nes su mama šalia paskirta vieta 13 metų vaikui. Ar taip gali būti? Ar galėsime lėktuve 13 m. vaiką sodinti į 5-ečiui priskirtą vietą, o penkiametį prie mamos?

 38. Atsakyti Daiva Lie 8, 2017 16:05

  Laba diena.Skrendant su mazameciais vaikais,lektuvo salone kuriuose sedimuose vietuose galima jiems butu sedeti.Aciu.

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Lie 9, 2017 11:28

   Daiva,

   tai priklauso nuo konkrečios oro linijų bendrovės politikos. Įprastai kūdikiai iki 2 m. yra laikomi suaugusiųjų ant kelių arba už papildomai išpirktą vietą gali sėdėti ant automobilinės kėdutės. Vyresni nei 2 metų vaikai turi sėdėti atskiroje vietoje. WIzzair oro linijų bendrovėje laikantis saugos reikalavimų, kūdikiams ir vaikams neleidžiama sėdėti pirmoje eilėje esančiose vietose arba vietose su papildoma vieta kojoms.

 39. Atsakyti Tina Lie 7, 2017 16:52

  Sveiki ,
  ruosiames kelionei i sali ne sengeno zonoje (ne Europa) .Mano ir kudikio pavardes ne vienodos. Ar reikia pas notara pasirasyti leidima su vaiko teciu ?

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Lie 7, 2017 17:11

   Tina,

   tai priklauso nuo šalies, į kurią keliaujate. Įprastai užtenka ir gimimo liudijimo. Rekomenduojame dėl išsamesnės informacijos kreiptis į savo bilietų pardavėją.

 40. Atsakyti Lina Bir 30, 2017 13:44

  Laba diena,
  dukrai yra 17 metų ir ji viena ruošiasi keliauti į Švediją keltu iš Rygos ar reikalingas mano sutikimas.

 41. Atsakyti Laima Bir 10, 2017 16:21

  Laba diena, gyvename Norvegijoje ir norime isleisti dukra (8m.) skristi i Lietuva su wizzair. Turime zmogu, kuris pabutu lydinciu asmeniu, klausimas ar dukra turi tureti notariskai patvirtinta tevu sutikima? Kokiu dokumentu reikia tokiu atveju?

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Bir 28, 2017 10:21

   Sveiki, Laima,

   Wizzair jaunesni nei 14 m. amžiaus vaikai gali skristi tik lydimi mažiausiai 16 m. amžiaus asmens, prisiimančio visą atsakomybę už vaiką. Keliaujant Norvegija – Lietuva, sutikimas nėra būtinas.

 42. Atsakyti Ema Geg 24, 2017 17:51

  Laba diena. Ar galima skristi vienai jai turi 17 metų į Airiją?

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Geg 24, 2017 18:15

   Ema,

   galite skristi viena, tačiau reikalingas vieno iš tėvų raštiškas sutikimas, patvirtintas notaro.

 43. Atsakyti Birute Geg 6, 2017 08:03

  Sveiki.Sunui 14 metu.Koki bilieta pirkti su Wizzair-kaip suaugusiam?

 44. Atsakyti domina Geg 1, 2017 12:28

  Sveiki,esu mama,noriu isvykti su vaiku gyventi i kita Europos Sajungos sali,vaikui 8 metai,pavardes nesutampa,kokiu man reikia dokumentu ?aciu

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Geg 5, 2017 09:22

   Sveiki,

   skrydžio metu turėkite su savimi ir gimimo liudijimą. Jo turėtų pakakti kaip įrodymo, jog esame vaiko motina.

 45. Atsakyti Mama Bal 6, 2017 11:07

  laba diena ar kudikiai gali skristi is UK i Lietuva tik su grįžimo pažymėjimu?

  • Atsakyti Renata | Kilti.lt Bal 6, 2017 20:08

   Sveiki, jei šis grįžimo pažymėjimas yra laikinas kūdikio asmens dokumentas, tai jis bus tinkamas skrydžio metu.

 46. Atsakyti Dovilė Kov 21, 2017 15:28

  Sveiki,
  sesers vaikas yra 3,5 metų amžiaus, jis yra LT pilietis bet gyvena Norvegijoje. Ar vasarą man su juo skrendant į Lietuvą, o paskui iš LT į NO be jo tėvų yra reikalingas jų leidimas? Ar užtenka vaiko paso?

  • Atsakyti Renata | Kilti.lt Kov 25, 2017 17:53

   Sveiki, skrendant su nepilnamečiu asmeniu į Norvegiją, būtinas notaro patvirtintas rašytinis tėvų sutikimas.

 47. Atsakyti Dovilė Kov 5, 2017 15:33

  Sveiki,
  Vyksime su vaikais 2,5 ir 4 metų į Troms Norvegijoje, esu užsakiusi vieną vienetą tegistruoto bagažo. Oro linijos Norwegian. Skrydis su persėdimu Osle. Klausimas:
  1. Ar man reikės atsiimti bagažą Osle ir vėl jį atiduoti bagažo atidavimo punkte? Ar jis į kitą lėktuvą bus perkeltas automatiškai?
  2. Ar galiu gabenti nemokamai vieną sulankstomą vežimą arba automobilinę kėdutę?
  3. Skrydžiui iš Lietuvos į Oslą nebuvo leidžiama rezervuoti vietų, ar gali atsitikti taip, kad mano ir vaikų vietos bus atskirai?

  • Atsakyti Renata | Kilti.lt Kov 6, 2017 19:22

   Dovile,
   1. Skrendant su Norwegian aviakompanija persėdimo metu dažniausiai reikiama pasiimti bagažą bei registruoti jį vėl. Dėl detalesnės informacijos, būtent Jūsų užsakymui, rekomenduojame pasikonsultuoti registruojant bagažą pradiniame oro uoste.
   2. Nemokamas vežimėlis ar automobilinė kėdutė priklauso tik vaikams iki 2 metų.
   3. Dažniausiai skrendant keliems ir daugiau asmenims, vietos automatiškai paskiriamos šalia, tačiau išlieka tikimybė, kad paskirs atskirai. Dėl detalesnės informacijos apie vietas bei jų išankstinį pasirinkimą rekomenduojame kreiptis į tiesioginį pardavėją.

 48. Atsakyti Mama Vas 9, 2017 14:16

  sveiki, turim siokiu tokiu klausimu. mano vaikas jai 16m skris I Riga is anglijos viena ir po 2 savaiciu is rigos I Anglija tai noreciau suzinoti ar reikia kokiu nors notaro sutikimu anr kokio kito legalaus dokumento patvirtinancio kad mano nepilnamete dukra skristu viena is rigos I anglija. ji yra registruota anglijoje ir isdeklaruota is lietuvos. skris su Ryanair.

  • Atsakyti Renata | Kilti.lt Vas 15, 2017 19:06

   Sveiki, keliaujant į Angliją yra būtinas vienas iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas.

 49. Atsakyti Karolina Vas 3, 2017 17:41

  Sveiki,

  Planuoju atostogas su sese, Ji Lietuvoje, o as Anglijoje. Jai 16 metu. Zinau kad vienas is tevu turi parasyti sutikima, kad ji gali keliauti viena i Anglija. Bet mes taip pat planuojame skristis is Londono i Portugalija ir atgal i Londona. Ar tai imonama? Kokiu dokumentu gali prireikti?

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Vas 3, 2017 21:48

   Karolina,

   Jūsų sesei yra reikalingas vieno iš tėvų sutikimas, patvirtintas notaro bei ,žinoma, asmens dokumento.

 50. Atsakyti Akvilė Sau 6, 2017 21:43

  Sveiki, man 14 metų ar galėčiau skristi į Angliją viena su Wizzair arba Ryanair kompanija?

  • Atsakyti Simona | Kilti.lt Sau 7, 2017 16:13

   Laba diena.

   Pigių skrydžių aviakompanija Ryanair nepriima į skrydį asmenų iki 16 metų be suaugusiųjų palydos.

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!