Sardinija – vieta nuostabiems potyriams

Italijai priklauso ne viena sala. Didžiausia sala yra Sicilija, o antroje vietoje puikuojasi Sardinijos sala. Sardinija nėra labai didelė. Sala beveik 3 kartus mažesnė nei Lietuva, o gyventojų joje gyvena beveik dvigubai mažiau nei pas mus! Sala gana savita, joje vyrauja gilios kultūrinės tradicijos. Dauguma Sardinijos gyventojų savęs net nelinkę vadinti italais. Kai kuriose salos vietose gana retai galima sutikti gyventojus kalbančius itališkai. Sala labiausiai garsėja paplūdimiais, įspūdingomis pakrantėmis, nuostabia gamta, nedidelėmis salelėmis palei salą, miškingais kalnais, kriokliais, ežerais. Saloje ras ką veikti ir pasyvaus, ir aktyvaus poilsio mėgėjai.

 Ką aplankyti Sardinijoje?

Kaljaris. Sardinijos sostinė Kaljaris yra didžiausias  miestas saloje, aktyviausiai turistų lankomas kurortas. Šis miestas tai pat yra ir bene žaliausias! Kaljaris puikuojasi nuostabiu senamiesčiu, klubais bei barais.

Nuraghi. Šiuos akmeninius statinius galima rasti tik Sardinijoje. Keliautojams jie sudaro didžiulį įspūdį. Tiksli paskirtis šių struktūrų yra nežinoma, tačiau daugelis mano, kad jie buvo naudojami kaip religinės šventyklos ar karinės tvirtovės. Labiausiai žinomas yra Nuraxi Su Barumini, kuris yra ir UNESCO sąrašuose. Barumini yra įsikūręs maždaug 60 km į šiaurę nuo Kaljario.

Sardinija. Nuraxi Su Barumini

Nuostabūs paplūdimiai. Sardinija, kaip teigiama, turi vienus gražiausių paplūdimių visoje Viduržemio jūros regione. Paplūdimiai, kaip Cala Gonone, Li Coggi ar Costa Smeralda puikuojasi geriausių pasaulio paplūdimių sąraše. Paplūdimiai Sardinijoje – gražiausia visos kelionės dalis…

Sardinija

Unikalus kraštovaizdis. Kaip ir daugelis kitų salų, Sardinija turi labai turtingą ir unikalią gyvūniją. Tik nereikia bijoti, nes pavojingų gyvūnų nesutiksite. Domus de Maria kurortas skirtas mėgstantiems gamtą. Dažni šio kurorto svečiai rožiniai flamingai ir delfinai.

Sardinija. Flamingai

La Maddalena. „Parco Nazionale Arcipelago Di La Maddalena“ nacionalinis parkas yra Sardinijos šiaurėje. Nuostabūs gamtos kampelius jums tikrai atims žadą!

Sardinija. La Maddalena

Nora arba Tharros. Šie romėnų archeologiniai radiniai puikuojasi jau ne vieną amžių. Tai, praktiškai, muziejus po atviru dangumi.

Sardinija. Tharros

Isola dei Gabbiani. Vieta, kurią dievina buriuotojai. Jei norite išbandyti kažką naujo gyvenime ir esate aktyvaus laisvalaikio mėgėjai, turėtumėte čia apsilankyti.

 Sardinija. Isola dei Gabbiani

4 km Neptūno grota. „Grotta di Nettuno““ – tai stalaktitų, stalagmitų urvas su 120 m ilgio ežeru. Galima po jį paplaukioti valtele ir pasigrožėti nuo lubų tįstančiais, iš po vandens kylančiais mineralų masyvais.

Sardinija. Grotta di Nettuno

Villasimius. Kurortas garsėja ilgais smėlio paplūdimiais ir vaizdingomis uolomis. Kurorto pakrantės zona tokia turtinga, kad paskelbta jūros draustiniu. Nardytojus čia vilioja skaidrus įlankų vanduo bei ekskursijos prie nuskendusių laivų.

Sardinija. Villasimius

Keliaujant į Sardiniją būtinai reikia paragauti vietinių patiekalų bei gėrimų. Sardinijos maistas pasižymi itin stipriu skoniu. Paragaukite vietinės gamybos sardiniško vyno – Cannonau, paragaukite plonutės traškios duonos Carasau, Porcheddu, makaronų patiekalo Culurgiones su sūriu ir mėtomis. Tradicinių valgių galite rasti įvairiuose restoranuose tiek Kaljaryje, tiek kituose miesteliuose. Pabendraukite su vietiniais! Gausite puikių patarimų, ką dar paragauti.

Jei norite daugiau pamatyti ir pakeliauti po salą savarankiškai – išsinuomokite automobilį! Sardinijoje atostogauti geriausia nuo gegužės iki lapkričio mėn. Deja, šiuo metu tiesioginių skrydžių į Sardiniją nėra. Tačiau galima užsisakyti kelionių paketus, keliauti reguliariaisiais reisais arba keliauti su persėdimu.

Pasidairykite po salą iš arčiau > https://www.youtube.com/watch?v=biw_IvJ23vQ

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!