Kur atostogauti žiemą Europoje?

Artėjant žiemai neretai ima kirbėti mintis apie atostogas. Jei tik yra proga ir leidžia galimybės, atostogas renkamės ne Lietuvoje, o ten, kurs šiluma lepina šiek tiek labiau nei namuose. Tuomet nereikėtų sukti galvos dėl šildymo ar dėl storesnių kojinių. Tačiau, kur ir kaip nebrangiai paatostogauti, kad netektų daug išleisti lėktuvų bilietams keliaujant į tolimuosius kraštus ar papildomoms išlaidoms vizoms ir pan. Paprasčiausia būtų – keliauti Europoje! Taigi, kur atostogauti žiemą?

KANARŲ SALOS

Kanarų salos

Neabejotinai, žiemos metu labiausiai norėtųsi pabėgti į Kanarų salas. Vakarų Afrikos pakrantėje esančios „amžino pavasario salos“ ištisus metus pasiruošusios nustebinti lankytojus švelniu klimatu, kerinčiais gamtos kraštovaizdžiais, svaiginančiu Atlanto vandenyno oru, kiekvieno skonį tenkinančiais paplūdimiais, puikiu aptarnavimu, išskirtine virtuve, ir, žinoma, vietinių gyventojų nuoširdumu ir svetingumu. Šio salyno kraštovaizdis yra neįtikėtinai įvairus: lavos dykumos ir ugnikalnių keteros, smėlio kopos ir uolėti skardžiai. Kanarų salas sudaro septynios pagrindinės salos (Tenerifė, Gran Kanarija, Fuerteventura, Lansarotė, La Gomera, La Palma, El Hieras) ir keletas negyvenamų salelių. Kanarų salos yra vienas iš 17 Ispanijos autonominių regionų. Kiekvienoje saloje yra nemaža įvairovė veiklų. Tačiau nuostabius kraštovaizdžius ir įdomias istorijas siūlo kiekviena sala.

MADEIRA

Madeira

 

Dar viena Atlanto vandenyne pasiklydusi sala yra Madeira, priklausanti Portugalijai. Ši kelionių kryptis taip pat tinkama kelionėms žiemos metu. Galėsite pamiršti šiltas striukes bei megztas kepures. Madeira lankytojų laukia ištisus metus. Net ir sausio mėnesį saulė nenustoja lepinti keliautojų. Pliusas žiemos atostogoms – mažesni turistų srautai bei žemesnės apgyvendinimo kainos! Salos sostinėje Funšalyje vyrauja ir istorija, ir modernumas. Toliau nuo miesto galima rasti vulkaninės kilmės paplūdimį (su juodu smėliu!), didžiausią pasaulyje laurų mišką (Laurisilva) bei vienus geriausių pėsčiųjų takų Europoje. 

KRETA

Kreta

Didžiausia ir tankiausiai apgyvendinta Graikijos sala, Kreta, įsikūrusi saulės numylėtoje Viduržemio jūroje. Švelnus Viduržemio jūros klimatas ir 300 dienų per metus šviečianti saulė yra gerų atostogų garantas. Šviežių vaisių, daržovių, jūros gėrybių bei vynų pasirinkimas patenkins ir išrankiausią gurmaną, ir tradicinį skonį mėgstantį poilsiautoją. Čia temperatūra žiemos metu išlieka didesnė nei 15 laipsnių. Žinoma, vietiniams tai nėra itin šilta temperatūra, tačiau atvykusiems iš šaltesnių kraštų, žiemos atostogoms šis variantas yra tikrai tinkamas. Beje, pietinė salos pusė yra šilčiausia.

KIPRAS

Kipras

Šiek tiek toliau į pietryčius Viduržemio jūroje yra nuostabusis Kipras, kuriame taip pat galima praleisti žiemos atostogas. Net žiemos metu galima apiplaukti aplink Afroditės uolą netoli Pafoso. Vidutiniškai Kipras turi apie 180 saulėtų valandų žiemos mėnesiais, o tai yra panašiai tiek, kiek Londone saulė šviečia gegužės mėnesį! Čia galima mėgautis šviežiu jūros gėrybių maistu pakrantės restoranuose, leistis į nuotykius žygių metu, nuplaukti iki Akamas pusiasalio, o gal tiesiog išmaišyti Pafoso senamiesčio gatves.

MALTA

MALTA

Maltoje klimatas panašus į Kipro. Tačiau žiemos metu keliautojai neretai pamiršta šią atostogų kryptį. Iš vienos pusės labai gerai, kadangi turistų srautas gatvėse bei paplūdimiuose apmažėja. Maltai priklauso septynios salos, iš kurių tik trys – Maltos, Gozo ir Komino salos – yra gyvenamos. Šis mažas rojaus kampelis labai mėgstamas turistų dėl šiltos Viduržemio jūros ir saulės. O baltas smėlis, vaizdingos uolėtos pakrantės, puikus kraštovaizdis, perregimas vanduo ir nuostabi gyvūnija traukte traukia nardytojus. Tikrai sunku įsivaizduoti ramesnę ir gražesnę vietą, kur būtų galima keletą dienų patinginiauti. Žavi istorija, kerintys vaizdai, nuostabus oras, puikus restoranų, barų ir viešbučių pasirinkimas – štai kodėl Malta yra puikus ir įsimintinas atostogas garantuojantis pasirinkimas, netgi ir žiemą!

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!