Savaitgalio kelionė į Londoną

Londonas – labai didelis bei visapusiškas miestas. Jums jis patiks, jeigu esate: muziejų fanatikai, slaptų vietų tyrinėtojai, istorijos mėgėjai ar tiesiog norite susipažinti su vienu įdomesnių miestų. Teko ir mums lankytis Londone, tik trumpesniam laikui. Per savaitgalį, iš anksto susidėlioję prioritetus bei norimas aplankyti vietas, tikrai spėjome pajusti Anglijos dvasią. Įspūdžiais, patarimais ir keliomis idėjomis dalijamės su jumis!

Skrydis į Londoną

Patys esame vilniečiai, bet susigundę geromis lėktuvų bilietų į Londoną kainomis su draugais pasirinkome skristi iš Kauno ir grįžti į Vilnių. Kadangi buvome septyniese – pagriebę labai patogų „Citybee“ autobusiuką, kaip bitutės, patogiai ir greitai nuskridome iki Kauno oro uosto, kuriame, specialiose vietose, palikome mašiniuką laukti kitų keliautojų.

Iš anksto nusipirkę ir atsispausdinę grupinius autobusų „Green Line“ bilietus iš Lutono oro uosto iki Londono nuvykome per maždaug pusantros valandos. Mes išlipome prie Viktorijos stoties, nuo kur pradėjome savo pažintį su Londonu.

Maršrutą susidėliokite iš anksto

Keliaujant su didesne kompanija žmonių yra natūralu, kad poreikiai gali išsiskirti. Todėl labai svarbu iš anksto apgalvoti, ką norėtumėte aplankyti. Kaip mes darėme? Visi pasidomėjome apie lankytinas vietas, susižymėjome mums įdomiausias ir pagal tai dėjome maršrutą. Kadangi visi nusprendėme, kad metro paslaugomis nesinaudosime, todėl vietas, kurias norėjome aplankyti, dėliojome kryptingai būsto link. Nepriklausomi nuo nieko užsukdavome į barą atsigerti ar pavalgyti, pamatę įdomesnias vietas nuklysdavome į šoną. Tai tikrai labai smagu ir įdomu, nes keliaudamas metro gali prarasti ir nepamatyti kelių vietų, kurių net nebuvai įsitraukęs į planus.

Pasidomėkite apie darbo valandas

Nepasidomėję, kad tam tikros vietos, parkai yra uždaromi arba nedirba savaitgaliais – turėjome persidėlioti kitos dienos maršrutus ir išeiti iš buto anksčiau, kad galėtume viską aplankyti. Todėl tikrai rekomenduojame kruopščiai peržiūrėti net pačių paprasčiausių ar mažiausių vietų darbo valandomis, jog vėliau netektų iš sargybinio išgirsti „And now your friends are locked“, kuomet dalis kompanijos spėjo įeiti į teritoriją arčiau Tower Bridge.

(Ne)Slaptos vietos Londone

Kaip ir kiekvienas miestas, taip ir Londonas turi kelias slaptas vieteles, kurios yra visiems žinomos. Mus labiausiai sužavėjusios vietos buvo šios:

1. Sky garden. 35-ame aukšte įsikūręs sodas po stogu bei restoranas. Patekti galite keliais būdais: kaip restorano lankytojai su išankstine registracija; kaip sodo lankytojai su išankstine registracija; arba mėginti laimę ir tam tikromis valandomis laukti gyvoje eilėje, kad jus įleistų. Mes pasirinkome pastarąjį variantą, tik keli draugai negalėjo patekti, nes buvo su šortais. Prieš pakylant yra atliekama kiekvieno žmogaus patikra, rankinių ar kuprinių turinys skenuojamas kaip oro uoste. Mes pakilome, kuomet sutemo, tad vaizdas buvo dar gražesnis.

2. The Garden at 120. 15-ame verslo centro aukšte, ant stogo, įsikūręs sodas. Iš jo atsiveria visa Londono panorama. Įleidžiami asmenys tik darbo dienomis nuo ryto iki vakaro, kol verslo centre dirba darbuotojai. Patikra taip pat atliekama kaip oro uoste, bet viskas vyksta labai greitai.

3. St. Dunstan in the East. Tai apdegusi ir apgriuvusi kadaise buvusi bažnyčia, kuri šiuo metu tapusi gėlių, augalų ir žalumynų rojaus kampeliu. Tikrai verta aplankyti, tik pasidomėkite iš anksto, kuriomis valandomis atrakinami ir užrakinami vartai.

Nemokama veikla

Londone tikrai galima rasti ypatingai daug nemokamų lankytinų vietų. Vienas pagrindinių – muziejai. Su milžinišku kiekiu eksponatų, labai dideli, neapsakomai geri ir įdomūs muziejai Londone yra nemokami. Ką jau ką, bet anglų muziejus verta aplankyti. Tačiau perspėjame – jie yra dideli, eksponatų daug. Norėdami juos visus apžiūrėti ir apsilankyti keliuose muziejuose rekomenduojame bent visą dieną paskirti tik muziejams.

Dar vienas įdomus ir nemokamas dalykas Londone yra ekskursijos. Jų metų profesionalūs gidai jus supažindins su Londono monarchų istorijomis, pavedžios po svarbiausias miesto vietas, papasakos daug įdomių faktų. Taip pat galima rasti ir įvairaus pobūdžio ekskursijų. Kaip jau minėjome, jos yra nemokamos, bet, jeigu tik norite, po ekskursijos galite gidui duoti arbatpinigių, kurių dydį nustatote patys.

Savaitgalis Londone

Kaip jau minėjau, mes nuskridome šeštadienį ir apie 15 val. jau buvome prie Viktorijos stoties. Nuo ten pėsčiomis keliavome būsto link aplankydami nusistatytas vietas. Užėjome į kelis barus pavalgyti ir numalšinti troškulio. Antrąją dieną turėjome pasiėmę nemokamą 3 val. ekskursiją po Londoną, po kurios papietavę toliau patys dairėmės ir vaikščiojome po miestą. Trečiąją dieną užsukome į garsiąją traukinių stotį aplankyti Hario Poterio platformos. Pamatę, kokia eilė norinčių įsiamžinti – užėjome tik į firminę parduotuvę. Vėliau patraukėme Oxford gatvės link, kurioje nupirkome lauktuvių, nuėjome iki kelių muziejų, kad trumpam užbėgtume į juos, o po jų – stoties link, iš kurios autobusu nuvažiavome į oro uostą ir Vilnių pasiekėme maždaug 3 val. ryte.

Tikrai visko nespėjome aplankyti, nes miestas ir jo siūlomos galimybės labai didelės. Tačiau pirmai pažinčiai su miestu savaitgalio pakanka. Po šios kelionės gali nuspręsti ar verta grįžti ir ką nuveikti vėliau. Mes sakome, kad dar tikrai grįšime į Londoną, nes jis mus pakerėjo.

Keli patarimai

Skaitykite visą laišką, kai gaunate bilietus

Jeigu pasinaudosite autobusų „Green Line“ paslaugomis ir nusipirksite iš anksto bilietus, perspėjame – gautus bilietus į el. paštą atsidarykite tik per kompiuterį, kad galėtumėte iš karto juos atsidarius atspausdinti arba išsisaugoti kompiuteryje. Mes padarėme klaidą atidarydami bilietus peržiūrai telefone ar viską gerai suvedėme, o jau norėdami atsispausdinti ir atidaryti iš naujo bilietus, to padaryti nebegalėjome. Pasirodo, bilietus pasiekti gali tik vieną kartą atidarant nuorodą. Įmonės konsultantai negali pakartotinai atsiųsti bilietų ir turi juos pirkti iš naujo, bet perdavus visą informaciją atgavome pinigus už pirmuosius bilietus, kuriuos „panaudojome“ atidarydami per telefoną.

Pasiimkite jums priklausančias nuolaidas

Keliaudami su grupe galite gauti įvairių nuolaidų. Pavyzdžiui, mes buvome septyniese, tad ir į London Eye būtume galėję patekti pigiau. Tad tikrai rekomenduojame, jeigu keliaujate su šeima ar draugų kompanija, pasidomėti daugiau apie jums priklausančias nuolaidas.

Pasidomėkite plačiau prieš rezervuodamas

Prieš nuomojantis būstą pasidomėkite apie rajoną. Mes radome butą už tikrai labai gerą kainą per „Airbnb“ – apie 42 eur žmogui už 2 naktis, 15 min pėsčiom iki Tower Bridge – tačiau nuvykę po visos dienos vaikščiojimo po miestą supratome, kodėl ta kaina tokia įspūdinga. Tos dvi naktys nebuvo išmiegotos kaip tikėtasi, nes rajonas nepasirodė saugus.

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!