Sicilija – didžiausias perlas Viduržemio jūroje

Yra sakoma, kad jei nebuvote Sicilijoje, nepažinote tikrojo Italijos grožio! Sicilijos sala priklauso Italijai ir yra didžiausia Viduržemio jūros sala. Siciliją nuo Italijos žemyninės dalies (Apeninų pusiasalio) skiria Mesinos sąsiauris, kurį gali įveikti keltai. Sicilijos sostinė – ant jūros kranto įsikūręs Palermas – vienas didžiausių miestų ir turistų lankomiausia vieta.

Įsivaizduojate, Sicilija už Lietuvą mažesnė bent 2,5 karto, o gyventojų skaičius čia siekia beveik 2 kartus daugiau nei Lietuvoje – apie 5 milijonus!

Italija užima pirmą vietą pagal UNESCO saugomų istorijos ir architektūros paminklų skaičių, o nemaža dalis objektų kaip tik yra Sicilijoje.

Sicilijoje vyrauja švelnus klimatas. Žiemos yra švelnios ir lietingos. O vasaros karštos ir saulėtos! Čia gausu nuostabių sniego baltumo paplūdimių, uolų, didingų kalnų, pramogų, tad nuobodžiauti čia tikrai neteks.

Ką aplankyti Sicilijoje?

Etnos ugnikalnis. Aplankykite Etnos ugnikalnį salos rytinėje dalyje. Etna yra aukščiausias Europos ir vienas aktyviausių pasaulio ugnikalnių, kuris siekia 3 340 m aukštį. Ugnikalnio papėdė yra apie 160 km perimetro, o tai reiškia, kad tai beveik Londono dydžio! Nors šis ugnikalnis yra vienas aktyviausių, apsilankymo metu jaudintis nereikėtų, kadangi vulkano protrūkiai yra prognozuojami.

Etna. Sicilija

Šventyklų slėnis. Ši vieta įsikūrusi Agridžento miestelyje. Tai istorinė vieta, kur stūkso šventyklų griuvėsiai nuo neatmenamų laikų. Itališkai ši vieta vadinama Valle dei Templi.

Valle dei Templi

Segesta. Panaši vieta į šventyklų slėnį. Čia taip pat rasite istorinę vietą, kurioje stovi graikų šventyklos likučiai.

Segesta.

Čefalu. Tai gana nedidelis, bet puikus kurortas, įsikūręs apie 75 km nuo sostinės Palermo. Kurortas garsėja didžiule Rokos uola, kuri laikoma šio miesto simboliu.

Čefalu

Palermas. Lankoma vieta ne tik dėl to, jog tai sostinė, bet ir dėl čia esančių lankytinų vietų – Kapucinų vienuolynas, Palermo Katedra, Normanų rūmai, San Giovanni degli Eremiti (šalia Normanų rūmų), La Martorana bažnyčia, San Cataldo bažnyčia, Palermo opera, Politeama teatras. Puiki vieta įsiamžinti yra ir Pretoria fontanas.

Palermo Katedra

Ericė. Miestas, įsikūręs aukštai kalvoje, kuris primena viduramžius. Aukštumose stūkso Pepoli pilis.

Ericė

Taormina. Tai dviejų dalių kurortas, kuriame persipina ir istorija, ir nuostabus poilsis paplūdimyje. Viskas viename! Čia vyksta daugiau kaip 50 metų rengiamas Taorminos kino festivalis, kuomet filmai rodomi senajame graikų teatre.

Taormina

Katanija. Antras pagal dydį Sicilijos miestas, esantis netoli Etnos ugnikalnio. Fontana dell‘Elefante yra miesto simbolis, kurį būtinai reikia aplankyti!

Katanija

Sirakūzai. Nuo antikos laikų išlikęs miestas, kuriame gausu griuvėsių ir kitų archeologinių objektų. Sirakūzų senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Sirakūzai

Noto miestelis. Labai žavus baroko stiliaus miestelis, kuriame galima pasivaikščioti, praleisti dieną.

Noto. Sicilija

Šiklis. Čia atsiveria be galo graži panorama vakaro metu nuo pagrindinės miesto bažnyčios San Matteo aukštumoje. Galite apsilankyti vietoje, vadinamoje Chiafura, kurioje rasite daug  apleistų urvų, kuriuose kadaise gyveno žmonės.

Šiklis

Baltos Baltojo kyšulio uolos. Tai nuostabi vieta, kur baltas uolas skalauja žydras jūros vanduo. Vieta itališkai vadinama (Capo Bianco).

Capo Bianco

Druskos kelias. Jei domina, kaip atrodo druskų laukai, jei norite apsilankyti druskų muziejuje, kur sužinosite apie druskų amatą, tuomet turite čia apsilankyti!

Druskos ferma

Vynuogynai. Italija neatsiejama vyno dalis. Apsilankykite bent viename vynuogyne. Daugiausia jų yra Marsalos regione.

Vynuogynai

Susipažinkime trumpai su Sicilija iš arčiau > https://www.youtube.com/watch?v=GEeoqAc3BmM

✈ Tiesioginius skrydžius į Siciliją (Trapanį) vykdo Ryanair iš Kauno oro uosto. Ryanair į Siciliją skraidina vasaros sezono metu nuo balandžio iki spalio mėnesio 2 kartus per savaitę.

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!