Kur švęsti Velykas?

Artėjant didžiausioms metų šventėms, neretai susimąstome, kad būtų smagu šventes atšvęsti kitaip. Galbūt užsienyje? Yra tokių vietų, kur Europoje Velykas švenčia itin ypatingai. Vieni planuoja kokiomis spalvomis dažyti margučius, kiti planuoja ką įdomesnio pasigaminti, kiti švenčia Velykas prisimindami šimtametes tradicijas. Išskirtines šventimo tradicijas galima rasti Ispanijoje, Italijoje, Čekijoje, Vokietijoje.

Vienos įspūdingiausių švenčių vyksta Sevilijoje, Florencijoje, Prahoje.

Sevilijoje, Ispanijoje Velykų savaitė žinoma kaip „Semana Santa“, kuri prasideda Verbų sekmadienį. Daugelyje šalių šis sekmadienis vadinamas Palmių sekmadieniu. Šios savaitės metu kasdien vyksta iškilmingi procesai. Tūkstančiai žmonių plūsta į gatves stebėti pučiamųjų orkestro, brolijos narių, kurie atvaizduoja žmonėms Velykų istoriją ir kt. Vien Sevilijos mieste yra apie 52 religinės brolijos, kurių nariai dalyvauja procesijose.

Kur švęsti Velykas - Sevilijoje!

Florencijoje, Italijoje vyksta vienas dramatiškiausių pasirodymų – „Scoppio del Carro“. Velykų sekmadienį galima pasigrožėti 30 pėdų aukščio senoviniu įsūdingu vežimu. Vežimą traukia balti jaučiai, o šalia žygiuoja apie 150 karių, muzikantai bei veikėjai, persirengę tarsi būtų 15-tame amžiuje. Po šventinio pasirodymo stebėtojų laukia nuostabus reginys – fejerverkai. Todėl apsilankyti Florencijoje tikrai įspūdinga.

Kur švęsti Velykas - Florencijoje

Prahoje, Čekijoje vyksta nuostabi Velykų mugė, kuri tęsiasi visą šventinį laikotarpį ir dar ilgiau! 2016 m. mugė truks nuo kovo 12 d. iki balandžio 3 d. Mugę galima rasti Prahos senamiestyje ir vienoje pagrindinių miesto vietų – Wenceslas Square. Mugėje gausu įvairių rankdarbių, suvenyrų, lėlių, įvairiaspalvių margučių ir kt. Čia galima pamatyti ir triušių pasirodymus!

Kur švęsti Velykas - Prahoje

Italijoje, be abejo, vienos didingiausių Velykų iškilmių vyksta ir Vatikane, kur Didžiąją savaitę suplūsta milijonai žmonių iš viso pasaulio. Atvykusieji stengiasi patekti į sekmadienines mišias Šv. Petro aikštėje bei išgirsti Popiežiaus sveikinimus Velykų proga.

Kur švęsti Velykas - Vatikane

Į Romą verta atvykti likus kelioms dienoms iki Velykų. Galima sudalyvauti spalvingoje ir įspūdingoje eisenoje aplink Koliziejų. Ši eisena vyksta Didįjį penktadienį. Šeštadienį taip pat vyksta šventinės mišios.

Kur švęsti Velykas - Romoje

Ar žinote, kur atsirado vienas iš šios šventės simbolių – Velykų zuikis? O gi Vokietijoje! Tikrai esame girdėję pasakojimą, kaip Velykų sekmadienio išvakarėse zuikis paslepia krepšelį su kiaušiniais ir saldumynais, o ryte vaikai leidžiasi į šių gėrybių paieškas. Traunšteino miestelį pripildo raiteliai ant išpuoštų arklių. Jie dalyvauja arklių ir galvijų globėjo Šv. Jurgio procesijoje. Ryte ir dieną čia rengiami tradiciniai šokiai su kardais. Šias iškilmes stebi tradiciniais bavarų kostiumais pasipuošę vietos gyventojai, turistai ir aukšto rango valstybės pareigūnai.

Kur švęsti Velykas - Vokietijoje

Taigi, jei nusprendėte kur švęsti Velykas šiemet, nieko nelaukite ir pradėkite planuoti kelionę dabar. Suburkite šeimą ir leiskitės į įvairiaspalvių margučių paieškas kitoje šalyje…

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!