Nemokamos pramogos Romoje

Visi keliai veda į Romą...

Roma – aukštos mados ir brangių skonių miestas, tačiau jos turtinga istorija ir dailė siūlo daug kultūrinių vietų, bažnyčių bei paminklų, kur apsilankymas jums visai nekainuos. Taigi, Italijoje nereikia daug žvalgytis, jog atrastum nemokamų pramogų. Tereikia žinoti, kur ir ką pamatyti. Tuo pačiu, čia yra tiek daug lankytinų vietų, jog visų tikrai nepavyks paminėti.

Žymusis antikos statinys, Romos šventykla – Panteonas. Jo ryškiausia ypatybė – kupole esanti 9 metrų skylė, pro kurią patenka saulės spinduliai. Istorikų teigimu, tai saulės laikrodis, turintis apšviesti svarbiomis progomis į panteoną įžengiantį imperatorių. Taip pat čia palaidoti keli Italijos karaliai ir žymūs menininkai.
Įėjimas nemokamas. Mišios laikomos šeštadieniais 17:00 val. ir valstybinių švenčių dienomis 10:30 val. vietos laiku.

Konstantino arka, esanti tarp Romos Koliziejaus ir Palatino kalvos. Tai didžiausia Romos arka, pastatyta imperatoriaus Konstantino atminimui, kuris praktikavo krikščionybę Romos imperijoje. Galite didingai pro ją praeiti.

Išmėginkite savo laimę ir atlikite melo detektoriaus testą La Bocca della Verità („tiesos burna“) skulptūroje.  Tai marmurinė statula, kurioje pavaizduota barzdoto vyro galva su pravira burna. Senovės romėnai tikėjo, kad jeigu į tą burną įkiš ranką melagis, geruoju jam tai nesibaigs, mat jei pameluodavo – ranka būdavo nukąsta, jei sakydavo tiesą – išsaugota.

Pasivaikščiokite ispaniškais laiptais, esančiais tarp Ispanijos aikštės (Piazza di Spagna) ir Piazza Trinita dei Monti aikštės. Tai plačiausi ir ilgiausi laiptai Europoje, taip pat populiariausia susitikimų vieta Romoje. Laiptai tapo „ispaniškais“, kai ispanų ambasada persikėlė į šią aikštę. Laiptų apačioje yra Ispanijos aikštė, kurioje rasite ankstyvojo baroko stiliaus fontaną, pavadintą – „Fontana della Barcassia“ (Senos valties fontanas).

Pasaulio katalikų centras – Šv. Petro bazilika Vatikane. Norint į ją patekti, ko gero, reikės prastovėti nemažoje eilėje, tačiau įėjimas į pagrindinį aukštą yra nemokamas.

Meskite monetą į legendų apipintą Trevi fontaną. Sakoma, kad norint sugrįžti į Romą, reikia nugara atsisukti į fontaną ir per kairį petį su dešine ranka mesti į vandenį monetą. Taip pat tikima, kad į vandenį mesta antra moneta padės susipažinti su italu, o trečioji – garantuos santuoką.
Ar žinote, kad kasmet iš šių monetų surenkama apie 1 mln $! Dalį šių pinigų tvarko Romos „Caritas“. Nuostabu?, ar ne? 😉

Gianicolo parkas arba kitaip Janikulo kalva – tai neabejotinai viena iš romantiškiausių vietų, nuo kurios atsiveria nuostabi miesto panorama, su bažnyčių kupolais ir bokštais. Kalnas netoli miesto centro – Vatikano ir Trastevere kaimynystėje. Viena smagiausių nemokamų pramogų šiame parke – lėlių teatro pasirodymas. Tai ilgaamžė tradicija, atliekama kasdien. Nors dauguma pasirodymų vyksta italų kalba, tačiau šios lėles taip mėgstamos vaikų, jog kitataučiai vaikučiai peržengia kalbos barjerus.

Taip pat aplankykite vieną gražiausią „ Villa Borghese“ sodą. Tai puiki vieta šeimai, kurioje galima surengti pikniką, pasivaikščioti, atsipalaiduoti… O šalia esančią Borgezės galeriją nemokamai aplankyti galite kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį. Šioje galerijoje eksponuojami antikos, renesanso, baroko menininkų dailės kūriniai, skulptūros.

Daugiau „pasikultūrinti“ ir maksimaliai naudingai praleisti savo laiką galite kiekvieno mėnesio sekmadienį, kuomet vieši muziejai, paminklai ar archeologinės vietos yra nemokamos visiems lankytojams:

  • Koliziejų, Palatiną, Romos forumą nemokamai galima lankyti kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį.
  • Vatikano muziejų – kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienįnuo 9-14 val. (paskutinis įėjimas 12:30 val.).
  • Valstybiniai muziejai – kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį.

Žinoma, muziejai turi teisę keisti darbo laiką, nemokamas lankymo valandas ir pan. Todėl, prieš vykdami, siūlome informaciją pasitikslinti: http://activitaly.it/musei/.

Pasiimkite rankinį bagažą į parankę, susikraukite į jį svarbiausius ir reikalingiausius daiktus kelionėje ir keliaukite į pasimatymą su Roma!

Nemokamos pramogos Romoje. Ispaniški laiptai.
Nemokamos pramogos Romoje. Trevi fontanas

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!