Žymiausi muziejai Europoje

Luvro muziejus (Paryžius, Prancūzija)
Luvro muziejus

Nuoroda: http://www.louvre.fr/en

Luvras – buvę Prancūzijos karalių rūmai Paryžiaus centre tarp Senos upės kranto ir Rue de Rivoli – vienos populiariausių Paryžiaus gatvių. Luvras yra vienas žymiausių pasaulio muziejų, kurio neaplenkia kiekvienas turistas.

Luvre yra didžiausias Prancūzijos muziejus bei daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje. Čia slypi bene 35000 eksponatų, kurie atspindi laikus nuo priešistorės iki XIX amžiaus. Muziejus didžiulis, įsikūręs 60600 kvadratinių metrų erdvėje, Luvro rūmuose, kaip tvirtovė pastatytuose XII a. amžiaus pabaigoje, valdant Pilypui II.

Luvro muziejuje saugoma daugiau nei 380 000 meno kūrinių, pastoviose ekspozicijose 60000 kvadratinių metrų erdvėje, padalintoje į aštuonis teminius skyrius (Senovės Egipto; Senovės Artimųjų Rytų; Etruskų, Senovės Graikijos ir Romos; Islamiškojo meno; Skulptūrų; Dekoratyvinio meno; Paveikslų; bei Spaudinių ir Piešinių), demonstruojama apie 35000 darbų. Taip pat pristatomos skulptūros, archeologiniai radiniai ir architektūros detalės, graviūros, spaudiniai. Seniausi saugomi darbai datuojami 7 tūkstantmečiu pr.m.e.

 Žoržo Pompidu centras (Paryžius, Prancūzija)

Žoržo Pompidu centras

Nuoroda: https://www.centrepompidou.fr/en

Nacionalinis Žoržo Pompidu meno ir kultūros centras – šiuolaikinio meno ekspozicijų kompleksas Beaubourg rajone IV Paryžiaus kvartale. Statytas 1971–1977 m. vėlyvojo modernizmo stiliuje italų-britų architektų dueto Richard Rogers ir Renzo Pianobei italo Gianfranco Franchini.  Šiame centre yra įsikūrusi biblioteka, Nacionalinis Modernaus Meno Muziejus ir muzikos ir akustinių tyrimų centras. Pradžioje projektas sulaukė miestiečių kritikos, bet greitai tapo vienu geriausiu, įdomiausiu miesto tašku.

 Vatikano muziejai (Vatikanas)

Vatikano muziejus

Nuoroda: http://mv.vatican.va/

Vatikano muziejai − dailės, kultūros muziejai ir galerijos Vatikane. Vatikano muziejuose sukaupta viena iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų, kurią sudaro meno kūriniai iš įvairių epochų.

Vatikano muziejus sudaro:

 Nacionalinė galerija (Londonas, Jungtinė Karalystė)

Nacionalinė galerija

Nuoroda: http://www.nationalgallery.org.uk/

Tai vienas didžiausių dailės muziejų pasaulyje. Londono nacionalinė galerija įsikūrusi šalia garsiosios Trafalgaro aikštės. Galerijoje eksponuojama viena didžiausių ir garsiausių meno kūrinių kolekcija visoje Europoje. Eksponuojami 2300 žymiausių Vakarų Europos tapytojų darbų nuo 1250 m. iki 1900 m. Van Gogh, da Vinci, Botticelli, Constable, Renoir, Titian, Stubbs ir daug kitų kūrėjų darbų.

 Britų muziejus (Londonas, Jungtinė Karalystė)

Britų muziejus

Nuoroda: http://www.britishmuseum.org/

Britų muziejus yra plačiai laikomas viena iš didžiausių pasaulio žmonijos istorijos ir kultūros muziejų.  Muziejus, kuriame yra virš 8 milijonų objektų, turi sukaupęs vieną didžiausių ir išsamiausių kolekcijų visame pasaulyje, įtraukiant žmonijos kultūrą nuo pat jos atsiradimo iki pat dabarties. Egipto galerija laikoma viena ypatingiausių galerijų šiame muziejuje.

 Tate Modern galerija (Londonas, Jungtinė Karalystė)

Tate modern muziejus

Nuoroda: http://www.tate.org.uk/modern/

Galerijoje eksponuojami meno kūriniai, sukurti po 1900 m. iki mūsų dienų.

Ši galerija įsikūrusi netoli Benksaid metro stoties (The Bankside Power Station), kurią suprojektavo seras Džailas Gilbertas Skotas (Giles Gilbert Scott). Būtent šis žmogus sukūrė ir raudoną telefono būdelę, tapusią vienu iš Londono simbolių. Jis sukūrė ir kito žymaus objekto planą – Batersi elektrinę (Battersea Power station). Tiesa, šio energetinio objekto gyvavimas buvo gan trumpas. Užtat dabar vietoj elektros gamybos įrangos kabo paveikslai, nes būtent čia įsikūrusi Tate Modern galerija.

Vaza laivo muziejus (Stokholmas, Švedija)

Vaza muziejus

Nuoroda: http://www.vasamuseet.se/en/

Neabejotinai šis laivas yra Stokholmo įžymybė. Laivas buvo pastatytas 1627 m. Švedijos karo laivynui, karaliaus Gustavo II Adolfo užsakymu. Vaza turėjo tapti Švedijos karališkojo karo laivyno flagmanu. Tačiau 1628 m. laivas patyrė katastrofą. Katastrofos priežastimi tapo netikėtai pakilęs vėjo gūsis ir per mažas laivo balasto svoris. Laivas pasviro ir nebegalėjo išsitiesinti, todėl Vaza nuskendo. Šis įvykis sukrėtė Stokholmo gyventojus, buvo paskelbtas gedulas. Laivo iškėlimas truko 333 metų ir 1961 m. Vaza išvydo dienos šviesą. Šį unikalų laivą galima pamatyti savomis akimis. Garantuojame – tai vienas įspūdingiausių muziejų Europoje.

Akropolio muziejus (Atėnai, Graikija)

Akropolio muziejus

Nuoroda: http://www.theacropolismuseum.gr/en

Moderniame pastate iš stiklo ir betono, kuris yra pastatytas Akropolio papėdėje, eksponuojamos Atėnų demokratijos aukso amžiaus skulptūros. Iš naujojo muziejaus, kurio statyba atsiėjo maždaug 180 mln., atsiveria vaizdas į „šventąją uolą“, kur kadaise buvo Partenonas. Naujajame muziejuje eksponuojama maždaug 350 meno kūrinių ir skulptūrų, kurios anksčiau buvo nedideliame muziejuje Akropolio viršuje.

Trijų aukštų pastato, kurio bendras plotas – 23 tūkst. kvadratinių metrų, perdangų dalys yra stiklinės, todėl lankytojai vienu gali grožėtis visuose aukštuose esančiais eksponatais.

Prado muziejus (Madridas, Ispanija)

Prado muziejus

Nuoroda: https://www.museodelprado.es/en

Nacionaliniame Prado muziejuje yra didžiausia ir reikšmingiausia Ispanijos senųjų meistrų (El GrekasChosė de RiberaDiegas VelaskesasFransiskas de SurbaranasBartolomė Estebanas MuriljasFransiskas Goja) paveikslų kolekcija pasaulyje. Didžiulė Italijos meistrų, ypač Venecijos dailės mokyklos, darbų kolekcija. Vien Ticiano paveikslų yra apie 60 (didžiausia kolekcija pasaulyje). Taip pat yra didelė Nyderlandų, ypač katalikiškosios Flandrijos dalies, senųjų meistrų paveikslų kolekcija. Muziejuje yra skulptūros, grafikos, juvelyrikos, gobelenų ir pan. eksponatų.

Valstybinis muziejus (Rijksmuseum) (Amsterdamas, Olandija)

Nuoroda: https://www.rijksmuseum.nl/en

Tai Nyderlandų nacionalinis meno ir istorijos muziejus Amsterdamo mieste, įkurtas 1800 m. Hagoje, bet perkeltas į Amsterdamą 1808 m. Muziejuje yra per 8000 meno ir istorijos objektų, surinktų iš beveik 1 mln objektų, gyvavusių 1200-2000 m. Tarp jų yra keletas Rembrandt, Frans Halso ir Johannes Vermeer šedevrų. Muziejuje taip pat turi mažą Azijos kolekciją, kuri yra Azijos paviljone.

Muziejai Europoje – labiausiai lankytini objektai, kurie praturtina ne tik pačių kūrėjų gyvenimus, bet ir kiekvieno lankytojo.
Muziejai yra tiltas tarp dabarties ir praeitis, galima bent akies krašteliu prisiliesti prie kadaise gyvavusios istorijos, galima pajausti tiek praėjusių amžių, tiek šių laikų menininkų dvasią.

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!