Nemokamos pramogos Paryžiuje

Paryžius turi daug veidų – vieniems jis tobulas, kitiems šiaip artimas, tačiau dėl kelių dalykų sutinka visi, jog tai meilės, madų, prabangos ir dvasinio įkvėpimo miestas. Jame netrūksta prabangių restoranų, brangių žymių firminių parduotuvių, muziejų. Tačiau norint pažinti šį nuostabų miestą, galima atrasti ir nemažai nemokamų pramogų.

Paryžiaus Dievo Motinos katedra (Notre Dame Cathedral) yra žymiausia bažnyčia, kurioje buvo karūnuojami Prancūzijos karaliai,. Čia buvo karūnuotas ir pats pirmasis Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas. Šio viduramžių šedevro statybos buvusios romėnų šventovės vietoje prasidėjo 1163 m. ir truko apie 200 metų. Bažnyčioje nemokamai organizuojamos ekskursijos.

Nors pakilimas į Eifelio bokštą kainuoja, tačiau nemokamai jį kuo puikiausiai galite stebėti iš netoliese esančių Marso laukų (Le Champ de Mars). Šiame puikiame parke gausu gėlynų, žalumos. Tai populiari vieta jaukiems piknikams ar tiesiog vakarojimui prieš vakarinį Paryžiaus simbolio šviesų šou.

Dar viena labai populiari ir nemokama pramoga Paryžiuje, ir į lankomų objektų sąrašą būtina įtraukti Tiuilri rūmų parką. Jis įkurtas 1564 m, o lankytojams atidarytas 1667 m.  Parkas įsikūręs tarp Luvro ir Santarvės aikštės. Parke galima pamatyti nuostabių fontanų, du didelius baseinus, daugybę įvairiausių skulptūrų ir du muziejus – Nacionalinę šiuolaikinio meno galeriją ir Oranžerijos muziejų.

Kalbant apie muziejus, nemokamai aplankykite Modernaus meno muziejų (Musée d’Art Moderne de Paris). Jame yra daugiau nei 8000 šiuolaikinio meno darbų. Apžiūrėjus eksponatus galima pasimėgauti kava lauko terasoje.

Na, o nuo Santarvės aikštės iki Triumfo arkos driekiasi bene geriausiai žinoma Paryžiaus gatvė – Eliziejaus laukai (Avenue des Champs Elysees). Plati ir tiesi tarsi styga alėja, užtvindyta restoranais, kavinėmis ir madingomis bei prabangiomis parduotuvėmis. Šia gatve kasdien praeina šimtai tūkstančių žmonių.

Per Lažeso kapinės (Cimitière du Père Lachaise). Nors skamba ne itin viliojančiai ir tikrai ne romantiškai, tačiau tai yra vienos žymiausių kapinių pasaulyje, kuriose palaidotos iškilios ir garsios asmenybės, kaip rašytojas O. De Balzakas, kompozitorius Federikas Šopenas, dramaturgas Oskaras Vaildas, JAV dainininkas Džimas Morisonas ir kiti garsūs rašytojai, dainininkai ir scenos aktoriai. Kiekvieną dieną turistai keliauja į šią amžinojo poilsio vietą pamatyti išskirtinių antkapių ir paminklų.

Į nemokamų pramogų sąrašą įtraukite Monmartro rajoną. Jis įsikūręs ant aukščiausios kalvos, todėl nuo čia atsiveria labai graži miesto panorama. Turistus čia traukia Monmartro simbolis, iš daugelio Paryžiaus vietų matoma, ant kalvos stūksanti Šv. Širdies bazilika (Sacre Coeur Basilica) ir stačios, šlaitais vingiuojančios gatvelės. Taip pat nuo seno išlaikytas kaimiškas žavesys. Monmartre gyveno ir kūrė daug žymių menininkų, tokių kaip P. Picasso ir kt.

Palepinkite savo gomurį bei akis puikiausiame Aligro aikštės turgelyje (Marché d’Aligre), kuriame didžiulis vietinių gėrybių pasirinkimas: sūrio kalnai, mėsos gaminiai, amatininkų darbai, gėlių kioskai. Stabtelėkite bordo vyno taurei ir traškiai, ką tik iškeptai bagetei ir tuomet galėsite pasijausti tikru prancūzu.

✈ Į Paryžių galima nuskristi tiesiogiai iš Vilniaus su Ryanair ir Wizzair.
Wizzair skrydžiai vykdomi iki 2017.03.04 antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.
Ryanair skrydžiai vykdomi iki 2016.10.29 skrydžiai vykdomi trečiadieniais, penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Nuo 2016.10.31 iki 2017.03.24 skrydžiai vykdomi pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais.

Taigi, nieko nelaukite, griebkite geriausią skrydžio pasiūlymą, čiupkite rankinį bagažą, pasiimkitesvarbiausius ir reikalingiausius daiktus kelionėje, ir keliaukite tyrinėti Barselonos!

Nemokamos pramogos Paryžiuje. Avenue des Champs ElyseesNemokamos pramogos Paryžiuje. Monmartro rajonasNemokamos pramogos Paryžiuje. Le Champ de MarsNemokamos pramogos Paryžiuje. Le Champ de Mars

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!