Milanas – Europos madų sostinė

Yra keletas miestų, kurie diktuoja madas pasauliui.  Jei kalbėsime apie svarbiausias pasaulio madų sostines, neabejotinai viena iš jų būtų Milanas.

Didžiausi madų namai, garsūs vardai, tokie kaip Armani, Gucci, Fendi, Prada, Moschino, Versace, Missoni, mados mugės, garsiausi madų žurnalai, įtakingiausi dizaineriai – praktiškai viskas, kas susiję su pasaulio madomis, prasideda vienoje iš Europos mados sostinių – Milane. Čia rengiama laukiamiausia mados savaitė, kuri nustato naujausias mados tendencijas. Nemokamos pramogos Milane taip pat pritraukia daugelį keliautojų.

Kaip Milanas tapo mados sostine? Italų mada gimė ne Milane. 1951 m. ji pirmiausia pamatyta Florencijoje, dėka aristokrato Giovan Battista Giorgini puikios idėjos. Jis suorganizavo pirmąjį mados šou savo didinguose namuose „Villa Torrigiani“, taip norėdamas atkreipti kai kurių amerikiečių pirkėjų dėmesį. Sekančiais metais šis renginys įgijo didžiulę sėkmę ir pripažinimą. Renginys vyko legendinėje ir puošnioje Bianca salėje. Čia dizaineriai pristatė savo kūrinius, laimėdami populiariumą, pripažinimą ir patvirtindami save „Made in Italy“ stiliaus rengėjais.

Po kelių metų, dėka stiprios meninės partnerystės tarp Amerikos ir Romos kino pramonės, daugelis Holivudo aktorių vykdavo į filmavimus Romoje pas garsius režisierius, tokius kaip Federico Fellini. Roma tapo naujuoju Holivudu ir Italijos dizaineriai pradėjo kurti tinkamas sukneles Amerikos aktorėms, kurias dėvėdavo ne tik filmavimo metu, bet ir asmeniniame gyvenime. Taip pasaulio mada neišvengiamai persikėlė į Romą, į amžinąją grožio, istorijos sostinę… ir nuo 1960 m. „Made in Italy“ elegancijos miestą. Tais metais dizaineriai išpopuliarėjo ne tik Italijoje, bet ir Amerikoje, Holivude tapdami mėgiamiausiais amerikiečių aktorių dizaineriais.

Romos aukštoji mada išgarsėjo visame pasaulyje, patvirtindama Italų madą, kaip neginčijamos kokybės, prestižo ir rafinuotumo simbolį. Šis auksinis amžius tęsėsi apie dešimtmetį iki 60-tųjų pabaigos, kol Italijos mada pradėta koncentruoti į Milaną.

1968 m. prasidėjo socialinės revoliucijos metas, vyko protestai prieš politinę sistemą, kurie prasidėjo Prancūzijoje ir greitai persikėlė į Italiją.  Moterys pradėjo kovoti už lygias teises ir pirmą kartą pradėjo dėvėti kelnes. Elio Fiorucci pasinaudojo šia proga ir įkūrė džinsų parduotuvę moterims Milane, San Babila aikštėje. Ši vieta labai greitai tapo Milano stiliaus centru. Ir taip 70-aisias prasidėjo naujas etapas, kuomet pradėti kurti marškinėliai, sijonai, kelnės, švarkai, striukės. Dizaineriai tapo nebe prabangūs siuvėjai, o stiliaus kūrėjai, kurie prieinami kiekvienam.

Taip Milanas greitai tapo pret-a-porter (gatavų drabužių) ir tekstilės pramonės sostine, kur talentingi dizaineriai turėjo puikią galimybę save realizuoti. 1973 m. mums žinomi dizaineriai Gianni Versace ir Giorgio Armani taip pat pradėjo savo kūrybą.

Taip pat mada susikoncentravo Milane ir dėl to, jog miestas buvo labai patogus verslo plėtrai: oro uostai, konferencijų salės, didingi viešbučiai tinkami spaudos konferencijoms ir svarbiems svečiams.

1975 m. Milanas šventė pirmojo oficialaus madų šou kalendoriaus pristatymo sėkmę. Po kelių metų, daugiau nei 6 dienas vyko 51 kolekcijos pristatymas, buvo pristatomi tokie brendai kaip Missoni, Fendi, Mario Valentino, Enrico Coveri, Mila Schon, Roberta di Camerino ir Laura Biagiotti.

Po šio įvykio praėjus daugiau nei 40 metų Milanas ir toliau pulsuoja mada, pritraukdamas tūkstančius žmonių iš viso pasaulio tradicinei Milano mados savaitei – „Milan fashion week“ (Milano mados savaitė), tam, kad pamatyti ateinančio sezono naujienas, atrasti tai kas geriausia ir elegantiškiausia.

LĖKTUVŲ BILIETAI Į MILANĄ

Milanas - Europos madų sostinėMilanas. Madų savaitė.Milanas. Mados sostinė - Made in Italy

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!