Kaip pasiruošti skrydžiui? 26 patarimai palengvinantys kelionę

Lėktuvo bilietas įsigytas, viešbutis užsakytas, atostogų prašymas patvirtintas. O kas toliau? Skrydis nesukels baimės, jeigu jam pasiruošite iš anksto. Paskirdami tam laiko galėsite mėgautis ne tik skrydžiu, o ir atostogomis nuo pirmųjų minučių. Dalinamės 26 patarimais, kaip pasiruošti skrydžiui.

1. Dokumentai

Įsitikinkite ar jūsų asmens dokumentai galioja bei nepamirškite jų įsidėti į rankinį bagažą arba piniginę. Primename, kad kai kurios šalys reikalauja, jog jūsų asmens dokumentas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesiai po kelionės pabaigos. Jeigu kelionei reikalinga viza ar kiti papildomi dokumentai – juos iš anksto įsidėkite į rankinį bagažą.

2. Iš anksto pasižymėkite svarbiausią informaciją užrašinėje

Keliaudami savarankiškai tikrai esate nusižiūrėję lankytinų vietų. Rekomenduojame visą informaciją užsirašyti iš anksto užrašinėje arba telefone. Planuojamas aplankyti vietas, viešbučio pavadinimą, jo adresą, netoliese arba miesto centre esančių metro, autobusų, traukinių stotelių pavadinimus (jeigu šiomis transporto priemonėmis keliausite iš oro uosto) susirašykite į užrašus. Bus patogiau susidėlioti planą žemėlapyje arba paklausti vietinių kaip rasti reikalingą vietą.

3. Rezervacijos patvirtinimus išsaugokite viename aplanke

Visus rezervacijų patvirtinimus, iš anksto įsigytus bilietus elektroniniame pašte pažymėkite kaip svarbiu laišku arba perkelkite į atskirą aplanką. Taip greičiau rasite reikalingus laiškus ir nereikės eikvoti laiko bei interneto užsienio šalyse.

4. Neimkite visų kortelių su savimi

Daugelis turime beveik visų prekybos centrų nuolaidų korteles. Nesivežkite jų į kelionę, nes jos tik užima vietą be reikalo ir pasunkina piniginę. O dar geriau – pasiimkite tik asmens dokumentą, vairuotojo, studento/ISIC pažymėjimus ir kreditinę arba banko korteles. Tam jums užteks mažos piniginės.

5. Iš anksto susipažinkite su bagažo matmenimis ir leidžiamais svoriais

Skrendant tiek su rankiniu, tiek su registruotu bagažais iš anksto pasitikrinkite leidžiamus išmatavimus. Kiekviena oro linijų bendrovė gali taikyti skirtingus išmatavimus, todėl nepamirškite susipažinti su šia informacija. Nepamirškite ir svorio apribojimų. Jie taip pat kiekvienam skrydžiui yra skirtingi. Taip išvengsite papildomu apmokestinimų oro uoste už netinkamo dydžio bagažą.

Gali būti naudinga – Ryanair ir Wizzair bagažas 

6. Pažymėkite savo registruotą bagažą

Keliaudami su registruotu bagažu lengviau ir greičiau jį atsiimsite, jeigu greitai atskirsite iš kitų. Užriškite ryškios spalvos juostelę, apklijuokite lipdukais. Svarbiausia, kad visi šie papildomi akcentai būtų tvirtai prikabinti ir išsilaikytų.

7. Planuokite rankinio bagažo turinį

Skrisdami tik su rankiniu bagažu turite viską kompaktiškai susidėti ir apgalvoti ar tikrai to daikto reikia. Nepamirškite, kad turinys turi apribojimų. Maikutes susukite, kojines sudėkite į tarpelius. Skysčius, kompiuterius, planšetes įsidėkite taip, kad būtų lengva juos išimti patikros metu ir vėl įdėti nesugriaunant bagažo turinio.

Gali būti naudinga – ką galima gabenti rankiniame ir registruotame bagaže

8. Skysčiai rankiniame bagaže

Bet koks skystis turi būti supakuotas į ne didesnius kaip 100 ml indelius. Indelius supakuokite ir sandariai uždaryti viename plastikiniame bei permatomame maišelyje, kurio talpa iki 1 l. Maišelis turi tilpti į rankinį bagažą bei prieš patikrą išimtis ir atskirai apsaugos nuskenuotas.

9. Telefonai, kompiuteriai, planšetės rankiniame bagaže

Visą su savimi rankiniame bagaže gabenamą techniką turėsite patikros metu išimti ir atskirai nuskenuoti, todėl pasirūpinkite iš anksto, kad jie būtų lengvai išimami ir patogiai vėl įdedami į jūsų rankinį bagažą po patikros. Taip sutaupysite laiko oro uoste.

10. Užkandžiai į oro uostą

Kol skrendate arba laukiate savo skrydžio galite užvalgyti. Pasiimkite su savimi riešutų, batonėlių ar net sumuštinių. Tik nepersistenkite, nesinorėtų, kad tik pakilus lėktuvui visi keleiviai užkvepintų lėktuvą įvairiais kvapais.

11. Saldainiai, kad ausys neužgultų

Kylant ir leidžiantis visus apima ne itin malonus jausmas – ausų užgulimas. Jį pašalinti ar sumažinti galite žiovaudami arba sučiulpdami kelis saldainius, kuriais pasirūpinkite iš anksto.

12. Drėgnos servetėlės – būtinybė

Į rankinį bagažą įsimeskite pakelį drėgnų servetėlių. Jos pravers norint dezinfekuoti rankas nuo bakterijų, kurių pilna oro uoste ar lėktuve.

13. Laiko leidimas skrydžio metu

Iš anksto pagalvokite, ką veiksite skrydžio metu. Puiku, jeigu galėsite naudotis visais telefono privalumais, bet ne visos oro linijos turi nemokamą internetą. Rekomenduojame pasiimti žurnalą arba ploną knygą lengvais viršeliais – jos neužims daug vietos ir nepridės didelio svorio.

14. Vaistų receptus turėkite su savimi

Jeigu vežatės su savimi receptinius vaistus, būtinai pasiimkite jų receptų kopijas arba atsispausdinkite elektroninius variantus. Svarbiausia, kad ant recepto esantis vardas sutaptų su jūsų dokumente ir ant lėktuvo bilieto esančiu vardu.

15. Pasiimkite tuščią vandens buteliuką

Praėjus patikrą įsigyti vandens gali būti brangoka. Jeigu norite sutaupyti – į rankinį bagažą įsidėkite tuščią buteliuką, kurį pripildysite vandeniu jau praėję patikrą.

16. Transportas iki oro uosto

Apgalvokite kaip keliausite iki oro uosto. Jeigu prašysite pagalbos artimųjų ar draugų – susitarkite iš anksto, apskaičiuokite laiką, kad jie spėtų atvažiuoti jūsų paimti ir laiku nuvežti. Jeigu vyksite viešuoju transportu – pasirūpinkite bilietėliais, apsiskaičiuokite maršruto laiką. Taxi galite iš anksto išsikviesti įvairiomis programėlėmis nustatydami tikslų laiką, kada mašinos pageidaujate prie savo namų. Taip išvengsite tikimybės, kad reikiamu metu visi automobiliai bus užimti arba toli nuo jūsų.

17. Automobilio stovėjimo aikštelė oro uoste

Jeigu iki oro uosto keliausite savo automobiliu – apgalvokite, kur jį paliksite. Galite iš anksto rezervuoti vietą stovėjimo aikštelėse ir sutaupyti. Jeigu aikštelė yra atokiau nuo oro uosto, didžioji jų dalis turi savo vairuotojus, kurie gali jus nuvežti iki oro uosto, tik reikia iš anksto susitarti dėl šios paslaugos.

18. Atvykite į oro uostą iš anksto

Atvykti į oro uostą rekomenduotina likus 2 valandom iki skrydžio. Atsižvelgti reikėtų ir į tai, kad laiko atima registracija į skrydį, registruoto bagažo atidavimas, patikra. Jeigu keliaujate iš ganėtinai didelio oro uosto – vien kiek užtruksite, kol suvaikščiosite per terminalus. O jeigu norėsite praėję patikrą apsilankyti duty free – laikas tiesiog ištirps. Nepamirškite, kad vartai yra uždaromi anksčiau nei pradedamas skrydis, tad turite spėti visur ir apskaičiuoti savo laiką.

19. Jeigu nenorite sušalti – nesėdėkite prie lango

Skrendant 10 kilometrų aukštyje vėsiausia vieta bus prie lango. Jeigu keliaudami tik su šortais nenorite sušalti – nesirinkite vietos prie lango.

20. Registracija į skrydį (ang. check in)

Tam tikros žemų kainų oro linijų bendrovės (Ryanair, Wizzair ir kt.) leidžia atlikti išankstinę registraciją internetu. Jeigu skrendate su reguliariųjų skrydžių oro bendrovėmis (LOT, Lufthansa, Turkish Airlines, Aeroflot, Ukraine Airlines ir kt.) – registraciją į skrydį turėsite atlikti oro uoste.

21. Kada eiti tiesiai prie patikros?

Jeigu internetu įvykdėte iš anksto registraciją į skrydį ir neturite registruoto bagažo – keliaukite tiesiai prie patikros.

22. Greitoji patikra

Jeigu matote, kad vėluojate, o eilės prie patikros tikrai didelės, tuomet galite užsisakyti internetu greitąja patikra. Vilniaus oro uostas siūlo šią paslaugą už 5 EUR. Su šia privilegija nereikės stovėti eilėje ir turėsite šansų suspėti į savo skrydį.

23. Patikra

Sulaukę savo eilės pasiimkite specialias dėžutes ir sudėkite į jas savo rankinį bagažą, išimkite skysčių maišelį, kompiuterį, planšetę, mobilųjį telefoną, nusirenkite paltą, nusiimkite diržus ir aksesuarus. Kol skenuoja jūsų daiktus – turite pereiti per detektorių.

24. Apranga

Skrydžiai trunka nuo pusantros valandos iki paros ar net ilgiau. Tam geriau apsirenkite patogiais rūbais, kurie nevaržytų jūsų judesių.

25. Aksesuarai

Patikros metu reikia nusiimti diržus, visus metalinius aksesuarus. Kad būtų greičiau ir patogiau, rekomenduojame prieš skrydį užsidėti tik svarbiausius aksesuarus ir tokius, kuriuos lengva greitai nusiimti ir vėl užsidėti.

26. Nereikalingą likusią valiutą išleiskite duty free

Jeigu po kelionės liko tos šalies, kurioje lankėtės, valiutos smulkių pinigų, kurių banke neiškeis į eurus ir jeigu neplanuojate kolekcionuoti kitos valiutos – galite ją išleisti duty free nusipirkdami vandens, užkandžio ar net lauktuvių artimiesiems. Prie kasos galėsite atiduoti visus likusius grynuosius, o kitą dalį apmokėsite banko kortele.

Susipažinę su šiais patarimais žinosite, kaip pasiruošti skrydžiui iš anksto.

Keliaujate pirmą kartą? Jums taip pat turėtų būti naudinga informacija apie skrydžius pradedantiesiems.

Neturite dar lėktuvo bilieto? Raskite juos su patogia paieškos sistema:

Pigūs lėktuvų bilietai iš Vilniaus>>
Pigūs lėktuvų bilietai iš Kauno>>
Pigūs lėktuvų bilietai iš Palangos>>

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!