Informacija apie skrydžius pradedantiesiems 2

Jeigu suplanavote skristi vieni ir galbūt skrisite  pirmą kartą, būtų naudinga žinoti informaciją apie skrydžius. Juk kartais  oro uostai, ypatingai dideli atrodo labai klaidinantys. Informacija skrendantiems savarankiškai:

Namuose

 1. Prieš skrydį Namuose turėtumėte pasiruošti tokius dalykus: pasą ar asmens tapatybės kortelę, (angl. Passport, ID) skrydžio bilietus, (angl. Ticket Boarding pass, piniginę, lagaminą, o gal tik rankinį bagažą, galbūt būtų reikalinga pasiimti vizą. (angl. Visa) Pasitikrinkite, kad Jūsų dokumento laikas nebūtų pasibaigęs. Tam tikros šalys reikalauja, jog pasas galiotų ne trumpiau nei 6 mėnesius po kelionės pabaigos.  
 2. Namuose turėtumėte pasidaryti registraciją į skrydį (angl. check-in). Dauguma oro linijų suteikia tokią galimybę. Taigi, į oro uostą turėtumėte atvykti kartu su įlaipinimo kortele. Taip sutaupysite laiko ir neteks papildomai susimokėti.

Oro uoste

 1. Dažniausiai į oro uostą (angl. AirPort) rekomenduojama atvykti bent  2 valandos prieš skrydį. Laikas kiek užtruksite oro uoste priklauso nuo oro uosto dydžio bei oro uosto užimtumo.
 2. Atvykus į oro uostą reikia susirasti savo skrydžio terminalą. (angl. Terminal) Informacija apie skrydžio terminalą yra pateikta ant skrydžio bilieto ir tuomet reikia eiti į išvykimo salę. (angl. Departures) Jeigu namuose užsiregistravote į skrydį  internetu ir turite tik rankinį bagažą, tuomet reikia eiti tiesiai į saugumo patikrą. Jeigu neužsiregistravote namuose, turėtumėte užsiregistruoti oro uoste ir tuomet eiti į saugumo patikrą. Taip pat turite įregistruoti savo bagažą.
 3. Tuomet eikite į saugumo patikrą. (angl. Security check) Saugumo patikros metu bus skenuojami Jūsų daiktai bei tikrinama ar neturite neleistinų daiktų. Draudžiamų daiktų sąrašą, kurių negalite įsinešti į lėktuvo saloną galite rasti internete. Jūs galite vežtis nedidelio tūrio skysčius, kuriuos turėtumėte sudėti į permatomą maišelį. (Indeliai iki 100 ml, neviršyti 1 litro). Saugumo patikroje paprašys, jog išivertumėte diržus ir kitus aksesuarus, ypatingai metalinius. Galėsite eiti toliau, jei nesuskambės  įspėjimo signalas. Jeigu suskambės įspėjimo signalas, Jus apieškos pareigūnas.
 4. Toliau –  pasų kontrolės procedūra. (angl. Passport control)
 5. Tuomet eikite prie skrydžio vartų. ( angl. Departure Gates)  Skrydžio vartai dažniausiai yra žymimi raidėmis bei skaičiais.

Lėktuve

 1. Lipimas į lėktuvą. (angl. Boarding) Atėjus metui lipti į lėktuvą reikia būti pasiruošus pasą bei bilietą. Jie bus vėl tikrinami. Pimenybę įlipti į lėktuvą turi tie keleiviai, kurie skrenda verslo klase, turi prioriteto bilietus ir pan. Įlipę į lėktuvą turite susirasti savo vietą bei pasidėti savo daiktus lentynose virš savęs ar po sėdyne prieš save.
 2. Pasibaigus skrydžiui sekite ženklus, kurie nuves Jus prie išėjimo (angl. Exit) ir bagažo salės (angl. Baggae claim), kur galėsite atsiimti lagaminus.

Jeigu skrisite ne į Europos Sąjungos šalį, atskridus reikės pereiti pasų kontrolę ir vėl.

Sėkmingų kelionių!

Skrydžio bilietai į Stokholmą >>

 

 

2 thoughts on “Informacija apie skrydžius pradedantiesiems

 1. Atsakyti Klara Bal 21, 2019 21:33

  Ar praeinant pro patikrą būtina iš plaukų išsiimti špilkas (metalinius plaukų segtukus)? Ir ar galima jas vežtis lagamine?

  • Atsakyti Martyna | Kilti.lt Lap 19, 2019 16:42

   Sveiki, patikros metu geriausia jų neturėsi su savimi, tačiau lagamine juos turėti galima.

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!