Ką aplankyti Romoje?

 

Romos forumas. Dažniausiai atvirukuose ir įvairiuose šaltiniuose matomas vaizdas. Tai didžiulis senovinis architektūrinis statinys, esantis tarp Romos Kapitolijaus kalvos, Palatino kalvos ir Koliziejaus. Beveik visi čia esantys pastatai siekia Romos respublikos laikus. Kadaise čia buvo chaotiška vieta su šventyklomis, senato posėdžių sale, maisto prekystaliais, viešaisiais namais. Jei norite pajusti imperatorišką dvasią, apsilankykite čia!

Kaina: 16 eurų. Su tuo pačiu bilietu galima aplankyti Palatinos  muziejų ir Koliziejų. Asmenims iki 25 metų bilietai pigesni.

Koliziejus. Tai viena iš vizitinių Romos kortelių. Didžiausias ir seniausias pasaulyje amfiteatras. Koliziejus talpindavo nuo 50,000 iki 80,000 žiūrovų. Čia žmonės susirinkdavo stebėti gladiatorių kovų, kovų su gyvūnais, įvairių egzekucijų ir kt. Romos Koliziejus buvo naudojamas kone 500 metų! Paskutinės užfiksuotos žaidynės vyko šeštajame amžiuje. Koliziejus yra šalia Romos forumo.

Kaina: 16 eurų. Su tuo pačiu bilietu galima aplankyti Palatiną ir Romos forumą. Asmenims iki 25 metų bilietas pigesnis.

Ką aplankyti Romoje? Koliziejus

Palatino kalva. Žinote, kur gyveno miesto aristokratai? Taip, būtent čia – ant vienos iš septynių Romos kalvų. Čia galima pamatyti Domiciano rūmų griuvėsius, Augusto namą, Livijos namą, Romulo trobeles.

Kaina: 16 eurų. Su tuo pačiu bilietu galima aplankyti Koliziejų ir Romos forumą.  Asmenims iki 25 metų bilietas pigesnis. 

Ką aplankyti Romoje? Palatino kalva

Panteonas. Dar kitaip kadaise vadinta „visų dievų šventykla“ yra Piazza della Rotonda aikštėje. Vėliau ji tapo bažnyčia. Panteonas laikomas vienu geriausiai išsilaikiusiu antikiniu statiniu Romoje. Įėjimas nemokamas.

Ką aplankyti Romoje? Panteonas

Vatikano muziejai. Vatikano muziejai sudaro visumą iš įvairių dailės, kultūros muziejų bei galerijų. Čia sukaupta viena didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų, kurią sudaro meno kūriniai iš įvairių epochų. Čia galima pamatyti 3000 metų senumo meno kūrinius, Siksto koplyčią, popiežiaus rūmų dalį ir kitus žymius kūrinius.

Ką aplankyti Romoje? Vatikano muziejai

 Šv. Petro bazilika. Tai Vatikano valstybės brangakmenis ir labiausiai globojama šventykla, kurioje rado vietą žymiausių menininkų freskos, skulptūros, kur Popiežius svarbiausiais klausimais kreipiasi į Pasaulį ir kur kasmet suplūsta tūkstančiai piligrimų, ieškančių dvasinės ramybės bei išganymo. Tai tikrai šventa vieta.
Bazilikos požemiuose palaidota daugelis popiežių.

Ką aplankyti Romoje? Šv. Petro bazilika

Trevi fontanas. Būtinai apsilankykite. Žinoma, sezono metu sutiksite nemažai lankytojų, tad bus sunku nusifotografuoti be kitų asmenų, tačiau čia gražu. Galėsite mesti monetą per petį. Sakoma, jog norint sugrįžti į Romą, reikia nugara atsisukti į fontaną ir per kairį petį su dešine ranka mesti į vandenį monetą. O jei mesite antrą monetą, tikima, kad susipažinsite su italu, o trečioji moneta garantuos santuoką. 🙂 Ar žinote, kad kasmet iš šių monetų surenkama apie 1 mln $???! Dalį šių pinigų tvarko Romos „Caritas“. Nuostabu!

Ką aplankyti Romoje? Trevi fontanas Romoje

Kapitolijus. Viena iš septynių kalvų ant kurių buvo įkurta Roma. Nuo miesto istorijos pradžios Kapitolijus buvo simbolinis Romos centras. Čia stovėjo trys svarbiausios miesto šventyklos, skirtos Romos globėjui dievui Jupiteriui, išminties ir karo deivei Minervai, bei deivei sergėtojai Junonai. Dabar Kapitolijaus pastatuose įsikūrę muziejai, kuriuose galima apžiūrėti antikinių skulptūrų kolekciją, o aikštėje stovi raito Marko Aurelijaus statulos kopija.

Ką aplankyti Romoje? Kapitolijus

Šventojo Angelo pilis. Dar žinoma kaip imperatoriaus Adriano mauzoliejus, vėliau buvo naudota kaip citadelė, kalėjimas, o neramumų metais čia buvo įsikūrusi popiežių buveinė. Pilyje galima apžiūrėti prabangius renesanso laikų popiežių apartamentus, kalėjimo kameras, lobių kambarį ir kt.

Ką aplankyti Romoje? Šv. Angelo pilis

Piazza Navona. Ši vieta, galima sakyti, yra gražiausia aikštė iš daugelio Romos aikščių. Beje, viena garsiausių taip pat. Barokinėje Piazza Navona aikštėje yra Bernini XVII a. sukurtas Keturių upių fontanas (Fontana dei Quattro Fiumi), kurį puošia 4 dievų statulos, vaizduojančios 4 didžiąsias upes – Nilą, Gangą, Platą ir Dunojų.

Ką aplankyti Romoje? Piazza Navona

Kaip sakoma…visi keliai veda į Romą! Keliaujame susipažinti su istorijos ir legendų kupina Roma. Kiekvienas čia apsilankęs nori sugrįžti dar kartą… Ir nemokamos pramogos Romoje, ir įvairūs muziejai, ir istoriniai pastatai… Kraunamės lagaminus ir keliaujame!

LĖKTUVŲ BILIETAI Į ROMĄ

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!