Ką aplankyti Paryžiuje?

 

Eifelio bokštas. Koks būtų Paryžius be savo įžymiausio simbolio? Bokštas pastatytas 1889 m., esantis Marso laukuose (Champ de Mars). Eifelyje įrengti 1665 laipteliai ir trys platformos su apžvalginėmis aikštelėmis bei kavinėmis. Pirmoji aikštelė yra 58, antroji – 115, o trečioji – 275 metrų aukštyje. Į pirmąjį ir antrąjį aukštus patenkama lipant laiptais arba kylant liftu, o norint pasiekti viršūnę, tai padaryti galima tik liftu. Iš bokšto atsiveria nepakartojama miesto panorama, o esant geram orui matomumas būna net 60 km atstumu.  Bilietus galite įsigyti internetu.

Ne ką mažiau žymus Paryžiaus simbolis – Paryžiaus Dievo Motinos katedra (Notre Dame Cathedral). Gotikinė katedra, baigta statyti dar XIV amžiaus viduryje, yra architektūros paminklas. Dievo Motinos katedroje buvo karūnuojami Prancūzijos karaliai, net ir pats Napoleonas Bonapartas. Apsilankymas bažnyčioje yra nemokamas. Lankantis bažnyčioje galėsite pasinaudoti mokamomis audiogido paslaugomis.        

Ką aplankyti Paryžiuje. Paryžiaus Dievo Motinos katedra

Luvro muziejus (Louvre Museum). Įžymiausias ir labiausiai pasaulyje lankomas muziejus. Luvro muziejuje saugoma daugiau nei 380 000 meno kūrinių, pastoviose ekspozicijose 60000 kvadratinių metrų erdvėje. Taip pat pristatomos skulptūros, archeologiniai radiniai ir architektūros detalės, graviūros, spaudiniai. Seniausi saugomi darbai datuojami 7 tūkstantmečiu pr. m. e.

Ką aplankyti Paryžiuje. Luvro muziejus

Triumfo arka (Arch of Triumph). Paryžiaus architektūrinis paminklas Šarlio de Golio aikštėje, Eliziejaus laukų vakariniame pakraštyje. Triumfo arka pastatyta pagerbti kovojusius už Prancūziją, ypatingai Napoleono laikais. Triumfo arka gausiai išpuošta reljefais ir skulptūromis. Galima užkilti į apžvalgos aikštelę.

Ką aplankyti Paryžiuje. Triumfo arka

Eliziejaus laukai (Avenue des Champs Elysees)Geriausiai žinoma Paryžiaus gatvė, aprašoma net įvairiose knygose, kurioje sutiksite daug žmonių, besišnekučiuojančių restoranuose, kavinėse, besisukiojančių madingose parduotuvėse. Plati ir tiesi tarsi styga alėja driekiasi nuo Santarvės aikštės iki Triumfo arkos.

Ką aplankyti PAryžiuje. Eliziejaus laukai

Monmartras (Montmartre). Paryžiaus rajonas, įsikūręs ant aukščiausios miesto kalvos (130 m), nuo kurios atsiveria Senos upės slėnyje plytinčio miesto panorama. Turistus čia traukia iš daugelio Paryžiaus vietų matoma ant kalvos stūksanti Šv. Širdies bazilika, stačios, šlaitais vingiuojančios gatvelės, kurias mynė garsiausi praėjusio amžiaus pradžios menininkai. Būtent šį rajoną puošia žymusis kabaretas – Mulen Ružas. Į Monmartrą pakylama laiptais arba funikulieriumi.

Ką aplankyti Paryžiuje. Montmartras

Versalio rūmai (Palace of Versailles). Tai buvusi Prancūzijos karalių rezidencija ir bene lankomiausia pilis visoje šalyje. Šie rūmai, esantys apie 20 km nuo Paryžiaus, yra vienas garsiausių prancūzų klasicizmo šedevrų.Šiandien Versalio rūmai su prašmatniais savo sodais yra laikomi didingiausiu ir iki šių laikų puikiausiai išsilaikiusiu Prancūzijos absoliutinės monarchijos simboliu. 1979 m. Versalio rūmai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Liuksemburgo parkas (Luxembourg park). Tai vienas populiariausių parkų Paryžiuje. Įkurtas XVII a. kaip karaliaus Henriko IV žmonos Marie de Medici privatus parkas, o XIX a. atidarytas lankytojams. Liuksemburgo sodui būdingas tikslus alėjų planavimas, gėlynai, fontanai. Tai nuostabi vieta pasivaikščiojimams, ne veltui ją taip myli paryžiečiai ir atvykę į Paryžių turistai.

Ką aplankyti paryžiuje. Liuksemburgo parkas

Disneilendas (Disneyland Paris). Na ko gero, pristatinėti šio parko nereikia. Didžiulis pramogų parkas tiek mažiems ir dideliems. Ypač keliaujant su vaikais – Disneilendą būtina įtraukti į lankomų objektų sąrašą. Čia ko gero prireiks visos dienos. Bilietų kainos nuo 40 svarų.

Ką aplankyti Paryžiuje. Disneilendas

Kruizas Sena (Seine Cruises). Tęsti pažintį su miestu galite plaukdami Senos upe. Plaukiant matosi Eifelio bokštas, Luvras, Oršė muziejus, Dievo Motinos katedra ir kitos Paryžiaus įžymybės. Laivai išplaukia iš kelių Paryžiaus prieplaukų. Jas galima rasti ties Eifelio bokštu, netoli Noterdamo katedros, taip pat ties Pont de l‘Alma ir Pont Neuf tiltais. Kruizai Senos upe vykdomi kas pusvalandį nuo 10.00 val. iki 22.30 val. Kruizo kaina apie 8-12 EUR.

Ką aplankyti Paryžiuje. Kruizai Senos upe

Sen Mišelio kalnas (Mont Saint-Michel). Šiame kalne įsikūręs visas miestelis. Čia gausu įvairių kavinukių, restoranų, parduotuvėlių. Lipant į kalną galima pamatyti be galo įvairių dalykėlių. Žmonės malonūs. Kiek aukščiau atsiveria nuostabi panorama. Sen Mišelio kalnas yra uolėta, beveik apvalios formos salelė prie Mont-Saint-Michel įlankos tarp Bretanės ir Normandijos. Kuomet vanduo patvinsta, kalnas tampa tarsi sala.

Ką aplankyti Paryžiuje. Sen Mišelio kalnas

Paryžius kupinas meilės, romantikos, pramogų ir kitų linksmybių miestas. Čia sau vietą ras ir romantiškos porelės, ir draugų kompanija, ir tėvai su mažamečiais vaikais. Nemokamos pramogos Paryžiuje prieinamos visiems, kai kurios mokamos – tačiau vertos kiekvieno išleisto pinigo. Apsilankykite Paryžiuje ir jūs!

LĖKTUVŲ BILIETAI Į PARYŽIŲ

 

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!