Ką aplankyti Milane?

Žinoma, kad ir kaip ten bebūtų, didžiausia miesto pažiba išliks Milano Duomo katedra. Tai didžiausia pasaulyje gotikinė katedra, kurioje telpa apie 40 tūkst. žmonių. Įėjimas į vidų nekainuoja. Tačiau už papildomą eurą galima uždegti žvakutę. Vis gi, malonus širdžiai dalykas. Rekomenduojama užsikelti ant bažnyčios stogo. Tačiau šis malonumas kainuos papildomai. Lipant laiptais pėsčiomis – pigiau. Tačiau pamatyta miesto panorama bus verta išleistų eurų. Beje, pakeliauti po šią nuostabią katedrą galima ir virtualiu būdu: https://www.youtube.com/watch?v=yxdyypkPmhA.

Ką aplankyti Milane. Duomo katedra

Kita Milano įžymybė – La Scala teatras. Tai garsiausias ir prestižiškiausias operos teatras pasaulyje. Čia vyksta ir nuostabiausi koncertai, operos, baletai…  La Scaloje taip pat veikia spektaklių meno akademija, kurios tikslas yra auginti jaunąją dainininkų, šokėjų ir techninių scenos darbuotojų kartą. Šalia žymiojo Milano operos teatro įsikūręs muziejus, kuriame saugomi su teatro istorija susiję eksponatai. Galite apsilankyti! La Scalos teatre yra koncertavę tokie Lietuvos operos atlikėjai kaip Vaclovas Daunoras, Violeta Urmanavičiūtė-Urmana.

Ką aplankyti Milane. La Scala

Parduotuvių pasažų idėja atsirado Prancūzijoje 1798 metais. Ten buvo pastatytas Passage du Caire, Prancūzijos karinės kampanijos Egipte ir Sirijoje garbei. Žmonėms patiko ši idėja, nes jie buvo apsaugoti nuo gamtos kaprizų, purvo ir triukšmo, ir galėjo ramiai vaikštinėti kaip prekybos centre. Galerija pavadinta Viktoro Emanuelio II, pirmojo Italijos karaliaus, garbei. Suprojektuota ji buvo 1861 metais, o pastatyta 1865-1877 metais. Žinoma Viktoro Emanuelio II galerija yra po stikliniu kupolu. Galerijos 45 metrų aukščio stiklo ir plieno kupolas pagamintas pagal Šv. Petro bažnyčios Romoje kupolo pavyzdį. Čia rasite daugybę vardinių parduotuvių!

Ką aplankyti Milane. Viktoro Emanuelio II galerija

Pergalės šventykla (Tempio della Vittoria) yra marmurinis paminklas, esantis priešais „Garibaldi“ kareivines. Jis buvo inauguruotas 1928 m. lapkričio 4 d., minint 10-tąsias Vittorio Veneto metines, prisimenant per I-ąjį pasaulinį karą žuvusius Milano gyventojus.

Ką aplankyti Milane. Tempio della Vittoria

San Lorenzo bazilika (Milano Basilica di San Lorenzo Maggiore). Bazilika pastatyta IV a. pabaigoje, tačiau ne kartą tapo nesėkmių auka, todėl buvo atkurta 1911 m., 1916 m. bei 1937-1938 m.

Ką aplankyti Milane. Milano Basilica di San Lorenzo Maggiore

Įžymiausias Milano muziejus yra Breros pinakoteka (Pinacoteca di Brera). Tai pasaulinio lygio muziejus, tarsi itališkasis Luvras. Jame eksponuojamos vienos svarbiausių ir garsiausių Italijos meno kolekcijų.

Ką aplankyti Milane. Pinacoteca di Brera

Milano gamtos istorijos muziejus – vienas seniausių šiame mieste. Nacionalinis Milano gamtos istorijos muziejus yra vienas seniausių muziejų mieste. Jame eksponuojami mineralai, naudingosios iškasenos, paukščiai ir vabzdžiai. Ypač patinka vaikams!

Ką aplankyti Milane. Gamtos muziejus

Taigi, pasiimkite rankinį bagažą į parankę, susikraukite į jį svarbiausius ir reikalingiausius daiktus kelionėje ir keliaukite į pasimatymą su Milanu!

LĖKTUVŲ BILIETAI Į MILANĄ

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!