Ką aplankyti Barselonoje?

Didžiausia Barselonos įžymybė – Šv. Šeimynos bažnyčia (La Sagrada Familia). Tai garsiausias architekto Antoni Gaudi kūrinys įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Nenustebkite, jei atvykus į Barseloną bažnyčia bus rekonstruojama, tvarkoma – ji vis dar statoma iki šiol. Statybos planuojamos pabaigti 2026 m. Ši bažnyčia yra viena žymiausių ir viena labiausiai lankomų vietų gražiojoje Barselonoje. Čia kasmet apsilanko milijonai turistų iš viso pasaulio.

Ką aplankyti Barselonoje. La Sagrada Familia 

Casa Mila arba La Pedrera. Tai vienas paskutinių A.Gaudi kūrinių. Šis pastatas yra tirpstantis ir besiliejantis akmens skystis. Garsaus pastato fasadas yra pagamintas iš kalkakmenio, kurį reikia reguliariai (ne rečiau kaip kartą per dešimt metų) atnaujinti. Dėl savo unikalumo, meno ir paveldo vertės gavo didelį pripažinimą ir 1984 m. buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Ką aplankyti Barselonoje. La Pedrera-Casa Mila

Casa Batllo dar vadinamas kaulų namu yra visai šalia Casa Mila. Šis namas taip yra Gaudžio šedevras. Kaip ir daugelis kūrinių, jis beveik neturi tiesių linijų. Pastatas tikrai yra unikalus. Ir jo viduje interjeras be galo magiškas. Niekur kitur tokio nerasite 🙂 Namo kolonos panašios į kaulus, o balkonai primena kaukolės dalis. Na kaip, apsilankysite?

Ką aplankyti Barselonoje. Casa Batllo

La Rambla. Nenurimstanti, visada šurmuliuojanti ir įžymiausia Barselonos gatvė, kurioje gyvenimas verda visą parą. Ši 1,2 km ilgio gatvė yra tarp Bari Gotic ir El Reval kvartalų. Ko tik čia nenuveiksite – ir apsipirksite, ir pavalgysite, ir papramogausite. Žodžiu, čia rasite viską. Dienomis La Rambla gatvėje vyksta įvairūs gatvių pasirodymai. O naktį naktinėtojus gatvė vilioja baruose bei klubuose skambanti muzika.

Ką aplankyti Barselonoje. La Rambla

Vaikštinėdami La Rambla gatve, būtinai užeikite į populiariausią La Boqueria turgų Barselonoje. Maisto turgus pritraukia ne tik vietinius, bet ir turistus, kurie nori paganyti akis į įvairiausius skanėstus! Čia galėsite įsigyti mėsos, žuvies, jūros gėrybių, vaisių, daržovių, saldumynų!

Ką aplankyti Barselonoje. La Boqueria turgus

Guelio parkas (Park Guell). Tikriausiai visi žinote šią vietą. Ji dažniausiai atvaizduojama įvairiuose atvirukuose ir suvenyruose. Ar įsivaizduojate? Šį Šedevrą Antoni Gaudi kūrė net 14 metų! Guelio parkas yra puikiai įvertintas ir įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia galima pasigrožėti įmantriomis figūromis, spalvotomis mozaikomis, gražia augmenija bei nuostabiai vaizdais. Sakoma, jog čia įrengtas ilgiausias pasaulyje suoliukas. Nepaisant jo ilgumo, norint atsisėsti, vietos gali ir pritrūkti,  nes tai viena mėgiamiausių turistų lankomų vietų.

Ką aplankyti Barselonoje. Park Guell

Dainuojantys fontanai – Montjuic. Įspūdingas šviesų, muzikos ir vandens šokis, pritraukiantis tūkstančius žiūrovų. Pastatyti 1929 m. ir restauruoti prieš 1992 m. vykusias Olimpines žaidynes. Daugiau nei 7 mlrd. įvairiausių formų ir spalvų kombinacijų, skambant populiariai klasikinei muzikai, suteikia labai daug teigiamų emocijų.

Ką aplankyti Barselonoje. Fountain Montjuic

Barseloneta – populiarusis Barselonos pajūrio regionas, nusėtas restoranais, kavinėmis, barais. Čia galima paragauti skaniausių nacionalinėmis tradicijomis remiantis gamintų žuvies patiekalų, taip pat “Tapų“. Čia yra ir specialiai užsienio turistams sukurtas pramogų ir poilsio kompleksas „Maremagnum“ kuriame šalia restoranų ir parduotuvių rasite dar ir didžiausią pasaulyje akvariumą bei kino salę.

Ką aplankyti Barselonoje. Barceloneta

Barselonos katedra. Ši katedra įsikūrusi Gotikiniame kvartale ir tai yra puikus gotikinio meno pavyzdys. Barselonos katedra buvo pradėta statyti dar 1298 m., o užbaigta tik XIX a. Katedra yra išvaizdi, viliojanti padaryti bent kelis kadrus fotoaparatu. Skliautuotų lubų aukštis siekia 26 m, o navoje yra 28 šoninės koplyčios.

 

Gotikinis kvartalas – tai Barselonos istorinis centras, vieta, kurioje romėnai III a. pr. Kr. įkūrė savo koloniją, vėliau išaugusią į miestą. Gotikinis kvartalas yra seniausioje miesto dalyje. Būtent
čia ir yra pastatyta Barselonos katedra. Gotikinis kvartalas pasižymi tamsiomis ir siauromis gatvelėmis su aukštų, mūrinių namų sienomis (tokie namai buvo pastatyti XIV – XV a.). Siauros gotikinės gatvelės veda į didžiules miesto aikštes, viena iš jų – Placa de Sant Jaume aikštė.

Ką aplankyti Barselonoje. Gotikinis kvartalas

Barselona – vienas iš gražiausių miestų Europoje. Visi apsilankę šiame mieste nusivylę nelieka. Anaiptol, keliones planuoja ir antrą kartą! Nemokamos pramogos Barselonoje – galimas variantas, tačiau poros dienų čia gali ir nepakakti. Išvardinome tik pagrindinius objektus, kuriuos vertėtų aplankyti. O kiek dar lieka! Juk Barselona – neišsenkantis spalvų gamų ir skonių mišinys. Beje, klientų rekomenduojama vieta – La Fonda del Port Olimpic restoranėlis, kuriame galima paragauti dieviško skonio paeljas!

LĖKTUVŲ BILIETAI Į BARSELONĄ

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!