10 nemokamų vietų Madride

Pateikiame 10 nemokamų vietų Madride, kurias verta aplankyti atvykus

Madridas – Ispanijos sostinė ir didžiausias šalies miestas, įsikūręs pačioje šalies širdyje prie Manzanarės upės. Jis ne tik svarbus Ispanijos ekonomikos, administracinis, finansų centras, bet ir turtingas kultūrine prasme miestas.
Šiame mieste galite pamatyti iš ties nemažai. Vien muziejų šiame mieste įsikūrę virš 60. Be to, galime jus pradžiuginti, norint pamatyti žymiausias ir įspūdingiausias vietas Madride – nėra būtina išleisti daug pinigų. Daugybė populiarių atrakcijų vietų, įskaitant ir Gran Via ir Parque del Retiro, galima aplankyti nemokamai. Taigi, siūlome jums dešimt lankomiausių ir nemokamų vietų, kurias galite aplankyti Ispanijos sostinėje:
1. Gran via centrine gatvė. Ši gatvė tiek dieną, tiek naktį nenutyla nuo šurmulio ir žmonių juoko. Čia įsikūrę šimtai parduotuvių, kavinių ir restoranų. Ši miesto vieta – niekada nemiega. Be to, kaip pagrindinį ir labiausiai unikalumo šiai gatvei suteikianti akcentą, galima paminėti daugybę istorinių kino centrų ir teatrų. Tai atima žadą ir primena į Niujorke esantį Brodvėju, o keliaujant šia gatve ir matant visus įspūdingus architektūrinius sprendimus tereikia nepamiršti išnaudoti galimybių nusifotografuoti Gran Via gatvėje.
2. „The Gourmet Experience“ prekybos centras. Jis yra pusiaukelėje link Gran Via gatvės, Plaza del Callao skvere. Tai yra viena geriausių vietų norint pamatyti Madridą iš aukštai ir nemokamai. Jūsų lauks panoraminiai Karališkųjų rūmų, Almudena katedros vaizdai. Be to, iš paukščio skrydžio turėsite galimybę pamatyti centrinės Gran via gatvės šurmulį. Po to galėsite pasivaikščioti po prekybos centre esančias užkandines ir paragauti tradicinių ispaniškų užkandžių.
3. Debod šventykla. Trokštate įspūdžių kaip legendinis Indiana Džounsas? Jei taip, tai būtinai turite aplankyti šią egiptietiško stiliaus šventyklą Madride. Ši unikali vieta buvo rasta kalvos, esančios Parque del Oeste parke. Ši vieta tarsi prestižinė dovana buvo padovanota Ispanijai už pagalbą apsaugojant šventyklas palei Nilą. Be to, zona aplink šventyklą yra labai pamėgta vietinių Madrido gyventojų. Čia jie praleidžia laisvalaikį stovyklaudami, žiūrėdami saulėlydžius ar tiesiog atsipalaiduodami po dienos darbų.
4. Palacio de Cibeles. Tai yra gotikinis pastatas, kuris iki 2007 m. buvo pagrindinis miesto pašto skyrius, bet dabar šis pastatas yra miesto rotušė. Šių rūmų eksterjeras ikoniška išvaizda yra tarsi fonas švenčių metu. Balto akmens pastatas matomas dangaus žydrynės fone, kviečiantis turistus nusifotografuoti. Tiesa, nedaugelis gali eiti į vidų apžiūrėti Palacio de Cibeles interjerą. Į šį pastatą negali eiti kada tik panorėjus, tačiau už jį atsakinga kultūrinė organizacija Centro rengia reguliarias nemokamas meno parodas ir šventes, kurias galite aplankyti ir jūs.
5. El Rastro turgus. Jis vyksta kiekvieną sekmadienį istorinėje Madrido centro kaimynystėje esančioje vietoje La Latina. Tai didžiausia atviroji erdve skirta „blusų turgui“ visame Madride ir viena didžiausių visoje Ispanijoje. Šiame sausakimšame turguje galėsite rasti tiek aksesuarų, tiek prekių namams bei specifinio vietinių gaminto alaus ar maisto.
6. Parque del Retiro parkas. Tai numylėta riedlentininkų, dviratininkų, gatvės dainininkų ir muzikantų, kurioje vietiniai dievina vedžioti savo augintinius vieta. Joje galite atsipalaiduoti ir jūs, besimėgaudami maistu vienoje iš daugybę šiame parke esančių kavinių. Taip pat šis parkas yra beveik 142 hektarų pločio ir jame yra rengiamos nemokamos ekspozicijos. Be to, čia galite rasti ežerą, kuriame galėsite pasiplaukioti valtele ir ne tik.
7. Reina Sofia muziejus. Turėtumėte žinoti, kad galite aplankyti keletą Madrido muziejų nemokamai tam tikromis dienomis ir valandomis, tarp jų yra ir įspūdingą 20 a. kolekciją turintį Reina Sofia. Šis muziejus įsikūręs buvusiame ligoninės pastate, o dabar tai ispaniškųjų žvaigždžių kaip Pablo Picasso ir Salvador Dalí šedevrų eksponavimo vieta. Laikas, kada galite aplankyti šį muziejų nemokamai yra nuo 19-21 val., taip pat sekmadieniais 13.30-19.30 val. (prieš vykstant – patikslinkite).
8. Mercado de San Miguel prekyvietė. Jei esate alkanas arba tiesiog norite paragauti naujų Ispaniją kvepinančių patiekalų, būtinai turite aplankyti šią turgavietę. Tai viena iš seniausių miesto turgaviečių, ji buvo įkurta 1916 m., o įspūdingai renovuota 2009 m. Ši vieta iš ties yra pamilta turistų, jų gausu visus metus. Čia galite rasti įvairiausių patiekalų ir maisto produktų: šviežių vaisių, daržovių, saldžiausio šokolado ir tiesiog užkandžių, kuriuos smagiai krimsite apsipirkinėjant.
9. Madrido upės. Kai paragausite ispaniškų užkandžių, nepamirškite apsimauti patogių batų ir apžiūrėti Madride esančių upių apylinkių. Upių krantinės yra patogiai sutvarkytos, todėl puikus pasivaikščiojimas besigrožint Ispanijos sostine garantuotas. Nepriekaištingi kraštovaizdžiai, parkai, be to, nepamirškite aplankyti gražiausių Madrido tiltų, vienas iš jų- kvapą gniaužiantis Arganzuela pėsčiųjų tiltas suprojektuotas Dominique Perrault. Jo sukurtas dizainas lydės jus kelyje, kol šalia jūsų smagiai riedės dviratininkai ir riedutininkai.
10. Café Jazz Populart gyvos muzikos vakarai. Šiuo atveju yra keli geri variantai pavakaroti Madride ir paklausyti gyvos muzikos, tačiau apsistokime ties viena iš geriausių – Café Jazz Populart kavine. Čia galima pasiklausyti džiazo, bliuzo ir regi muzikos. Daug šou vietų yra nemokamos, todėl žvilgtelėkite į kalendorių ir į Café Jazz Populart internetinę svetainę, ir nepamirškite atvykti. Į šou reikia atvykti bent pusvalandžiu ankščiau, nes vietų skaičius yra ribotas!

Taigi, išsirinkite pigius lėktuvo bilietus į Madridą ir aplankykite visas šias vietas mėgaudamiesi savo atostogomis!
Taip pat, galime pasirūpinti jūsų pigia nakvyne, kelionės draudimu bei parkavimo vietas prie oro uosto.

Parque del Retiro parkas

Parque del Retiro parkas

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!