Lietuvos oro uostuose sugriežtinta keleivių patikra 2

Sugriežtinta keleivių patikros procedūra

Saugumo patikra oro uosteNuo 2015.09.01 Lietuvos oro uostuose, Vilniuje, Kaune ir Palangoje, buvo sugriežtintos keleivių aviacijos patikros procedūros – dalis keleivių papildomai tikrinami dėl galimai turėto sąlyčio su sprogstamosiomis medžiagomis. Tokią papildomo tikrinimo praktiką nustatė Europos Sąjungos reglamentai, tad procedūra pradėta taikyti visuose ES šalių oro uostuose.

Vienas iš pagrindinių Lietuvos oro uostų uždavinių – užtikrinti keleivių saugumą. Dėl sprogmenų grėsmės iki šiol buvo tikrinamas tik keleivių turimas bagažas, o dabar pradėta tikrinti ir pačius keleivius – specialiu įrenginiu nuo tam tikrų asmens kūno vietų paimami mikroskopiniai mėginiai. Per kelias sekundes įrenginys išanalizuoja, ar pastaruoju metu oda nesilietė su jokiomis draudžiamomis cheminėmis medžiagomis. Įrenginys neskleidžia radiacijos ir nepažeidžia žmogaus odos, tad papildoma patikra keleiviams nepatogumų sukelti neturėtų. Juos šiam tikrinimui atsitiktiniu būdu atrenka tam skirta kompiuterinė įranga.

Dėl naujosios procedūros kiti aviacijos saugumo patikros procesai nepakito – draudžiamų vežtis daiktų sąrašas išliko toks pat, taip pat prireikus ir toliau bus taikoma keleivių patikra rankomis.

Kaip ir iki šiol, į oro uosto riboto patekimo zoną ir orlaivio saloną draudžiama įsinešti šaunamuosius, nešaunamuosius, duriamuosius ir pjaunamuosius ginklus, aštrius daiktus, bukus įrankius, sprogmenis ir degiąsias medžiagas, chemines ir nuodingas medžiagas, didelius skysčių kiekius ir panašius daiktus. Detalesni sąrašai skelbiami oro uostų išvykimo terminaluose bei interneto tinklapiuose.

Saugumo darbuotojai gali atsisakyti į riboto patekimo zoną ir orlaivio keleivių saloną įleisti asmenį, turintį jiems įtartiną daiktą, nenurodytą draudžiamųjų sąraše.

2 thoughts on “Lietuvos oro uostuose sugriežtinta keleivių patikra

 1. Atsakyti Reda Rgs 14, 2015 11:16

  Laba diena, noriu paklaust ar skrendant su wizzair i Gruzija rankiniam bagaze galima gabent cigaretes ir plauku dziovintuva?

  • Atsakyti Kilti.lt Rgs 14, 2015 11:58

   Sveiki,
   Į Gruziją galite gabenti iki 200 vnt. cigarečių (1 blokas).
   Plaukų džiovintuvą rankiniame bagaže galite gabenti.

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!