Bagažo turinio taisyklės 922

Rankinis bagažas, registruotas bagažas.
Ką galima ir ko negalima gabenti?

 

DRAUDŽIAMA GABENTI ORO TRANSPORTU

Šį sąrašą sudaro daiktai ir medžiagos, kurios griežtai draudžiamos gabenti, siekiant pasirūpinti žmonių saugumu, arba leidžiamos gabenti su išlygomis.

Daiktai neskraidinami, jei:

✘ gali kelti pavojų orlaiviui, juo vykstantiems asmenims ar skrendančiųjų asmenų nuosavybei;
✘ gabenami daiktai gali būti suniokoti kelionės metu;
✘ gabenamas bagažas netinkamai supakuotas;
✘ gabenami daiktai draudžiami įvežti įstatymais, galiojančiais šalyje, iš kurios, per kurią ar į kurią vykstama;
✘ daiktų negalima skraidinti dėl išmatavimų, svorio ar kt.;
✘ gabenami daiktai gali sukelti nepatogumų arba gali būti atgrasūs kitiems keleiviams.

Griežtai draudžiama skraidinti:

✘ šaunamuosius ginklus, amuniciją ir sprogmenis, įskaitant medžioklinius arba sportinius ginklus;
✘ bet kokius daiktus arba medžiagas, atrodančius, kaip šaunamieji ginklai, amunicija ar sprogmenys;
✘ degiąsias medžiagas (išskyrus: alkoholinius gėrimus, plaukų laką, kvepalus, odekoloną);
✘ radioaktyviąsias medžiagas;
✘ suskystintąsias dujas (išskyrus: CO2, naudojamą dirbtinėms galūnėms judinti; tarą, kurioje yra degiųjų dujų, naudojamų pripučiamosiose gelbėjimo liemenėse);
✘ nuodingąsias arba užkrečiamąsias medžiagas;
✘ ėsdinančias medžiagas (išskyrus: termometruose, barometruose, neįgaliųjų vežimėlių akumuliatoriuose esantį gyvsidabrį);
✘ lagaminus, kuriuose įrengti signalizacijos įtaisai, ličio akumuliatorius arba pirotechnines medžiagas;
✘ daiktus, keliančius pavojų lėktuve esančių asmenų saugai, nuosavybei, gyvybei, sveikatai ar fizinei neliečiamybei;
✘ medžiagas, draudžiamas pagal šalių, per kurių teritoriją gabenamas bagažas, įstatymus ir reglamentus;
✘ daiktus, kurių negalima skraidinti dėl svorio, dydžio ar bet kokių kitų neįprastų savybių;
✘ žmogaus palaikus;
✘ daiktus, nurodytus Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (TCAO) Saugaus pavojingų krovinių gabenimo oru techninėse instrukcijose ir Tarptautinės oro transporto asociacijos (TOTA) Pavojingų krovinių gabenimo reglamentuose.

Ką draudžiama gabenti bagaže

 

SKYSČIŲ GABENIMAS

Skysčiai rankiniame bagaže

Skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisyklės:

✔ visi skysčiai turi būti ne didesnėse nei 100 ml talpose;
✔ visas, 100 ml neviršijančias talpas, reikia sudėti į vieną permatomą, pakartotinai uždaromą 1 litro talpos plastikinį maišelį;
✔ bendras skysčių tūris neturi viršyti 1 l.

Šie reikalavimai negalioja skysčiams, kuriuos įsigijote „Duty Free“ parduotuvėse po patikros.
Šios taisyklės galioja visuose ES ir Norvegijos, Islandijos bei Šveicarijos oro uostuose.

SKYSTIS AR NE SKYSTIS?

Higienos priemonės priskiriamos skysčiams: tušas, įvairūs kremai, kvepalai, rutuliniai dezodorantai, skystis kontaktiniams lęšiams, plaukų lakas (aerozolinis), plaukų lakas (skystas), plaukų želė, plaukų putos, dantų pasta, skysti akių šešėliai, skysta pudra, nagų lakas, lubrikantai, skutimosi putos, skystis po skutimosi, šampūnas, plaukų balzamas, plaukų kaukės, dušo želė, skystas muilas, lūpų dažai su teptuku, lūpų balzamas, burnos skalavimo skystis;

Higienos priemonės nepriskiriamos skysčiams: pieštukiniai dezodorantai, birūs akių šešėliai, kompaktinė pudra, gabalinis muilas, lūpų dažai (kieto pavidalo), kūno talkas (bekvapis).

Maisto produktai priskiriami skysčiams: mocarella, tepamas sūris, jogurtai, grūdėta varškė, šokoladinis kremas, riešutinis sviestas, uogienės, šaldytos uogos, kiaušiniai neapdoroti, kečupas, garstyčios, majonezas, maistiniai dažai (skysti), konservai (su skysčiu).

Maisto produktai nepriskiriami skysčiams: rūkytos mėsos produktai, neapdorotos mėsos produktai, rūkytos žuvies produktai, neapdorotos žuvies produktai, kietas sūris, pieno produktai (sūreliai, sūriai), rūkyti sūriai, sviestas, pyragai (įvairūs), tortai (įvairūs), šakočiai, saldainiai, šokoladas, sumuštiniai su riešutiniu sviestu, sumuštiniai, sausainiai, duonos produktai, uogos, kiaušiniai apdoroti, kietas medus, agurkai, pomidorai, paprika, obuoliai, bananai, kava, arbata, cukrus, druska, pipirai, miltai, krakmolas.

Visus minėtus produktus galite gabenti rankiniame ir registruotame bagaže. Svarbu, jog visi produktai būtų supakuoti sandariose originaliose pakuotėse.

 

ALKOHOLIO IR TABAKO GABENIMAS

Alkoholis ir tabakas bagaže

Alkoholio ir tabako gaminių gabenimas ES

Kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Jeigu vežatės tų prekių daugiau, gali tekti pateikti dokumentus, įrodančius, kad jos yra asmeniniam vartojimui.
ES šalių nustatyti leidžiami kiekiai turi būti ne didesni kaip:

✔ 800 vnt. cigarečių;
✔ 400 vnt. cigarilių;
✔ 200 vnt. cigarų;
✔ 1 kg tabako;

ir

✔ 10 l stipriųjų gėrimų (iki 60%);
✔ 20 l spirituoto vyno iki 22 % (pavyzdžiui, portveino ar chereso);
✔ 90 l vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 l putojančio vyno);
✔ 110 l alaus.

IŠIMTIS: į Airiją, Vokietiją, Austriją, Kroatiją, Daniją, Italiją, Slovėniją ir Švediją atvykstantys Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Kroatijos, Rumunijos ir Bulgarijos piliečiai asmeniniam naudojimui gali įsivežti tik 300 cigarečių (15 pakelių) be muito mokesčio. Kiti ribojimai, susiję su tabako gaminiais, nesikeičia, jei prekės įsivežamos ne komerciniais, o asmeninio naudojimo tikslais.

Tabako ir alkoholio gabenimas į Norvegiją

Žemiau pateikiamos įvežamo kiekio taisyklės tam tikroms prekių grupėms:

✔ 1 l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 22 % iki 60 % ir 1,5 l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 2,5 % iki 22 %, arba 3 l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 2,5 % iki 22 %,
✔ 2 l alaus (2,5 %) ir kitų gėrimų, kurių stiprumas yra nuo 2,5 % iki 4,7 %,
✔ 18 m. sulaukę keleiviai gali su savimi vežtis 200 vnt. cigarečių arba 250 g kitos rūšies tabako ir 200 vnt. tabako popieriaus.

Su savimi galima turėti, pavyzdžiui, 5 l alaus, jei nevežate kitų stipresnių alkoholinių gėrimų. Alkoholį leidžiama gabenti tik asmenims, sulaukusiems 18 m. Jeigu norite vežtis stipresnių nei 22% stiprumo  gėrimų, turite būti vyresni nei 20 m.

Cigarečių iš ne ES šalių gabenimas oro transportu (cigaretės su rusiškomis/baltarusiškomis banderolėmis):
Į Europos šalis (Airiją, Austriją, Belgiją, Bulgariją, Čekiją, Daniją, Estiją, Graikiją, Ispaniją, Italiją, Jungtinę Karalystę (Angliją), Juodkalniją, Kiprą, Kroatiją, Latviją, Lenkiją, Liuksemburgą, Makedoniją, Maltą, Nyderlandus, Portugaliją, Prancūziją, Rumuniją, San Mariną, Serbiją, Slovakiją, Slovėniją, Suomiją, Švediją, Šveicariją, Vengriją) galite gabenti vieną iš išvardintų prekių:

✔ 200 vnt. cigarečių;
✔ 100 vnt. cigarilių;
✔ 50 vnt. cigarų;
✔ 250 g tabako.

Išimtys taikomos tik keliaujantiems į Vokietiją, Norvegiją ir Islandiją.
Keliaujant į Vokietiją oro transportu galite gabenti 200 cigarečių arba 50 cigarų.
Keliaujant į Norvegiją oro transportu galite gabenti 200 cigarečių arba 250 g. tabako bei 200 vnt. tabako popieriaus.
Keliaujant į Islandiją oro transportu galite gabenti 200 cigarečių arba 250 g. tabako.

Gabenant cigaretės su rusiškomis/baltarusiškomis banderolėmis būtina pateikti įsigijimo dokumentus (turėti čekį).

Asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar juos turėti yra draudžiama. Už nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymą (vartojimą) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimą skiriamos baudos.

MAISTO GABENIMASMaistas rankiniame bagaže

Keliaujant po ES šalis, perkamų ar vežamų daiktų kiekis neribojamas, jei tie daiktai skirti naudoti asmeniškai, o ne parduoti, PVM ir muito mokesčiai yra įskaičiuojami į kainą, ir kitoje ES šalyje jokių mokesčių mokėti nebereikia.

Maisto gabenimas  į Norvegiją:
Asmenys iš EEE (Europos ekoniminės erdvės) į Norvegiją gali įvežti 10 kg maisto produktų (mėsos ir pieno produktų) vienam asmeniui. Taip pat galima įsivežti iki 10 kg vaisių, daržovių ir uogų (bulvių į Norvegiją įsivežti negalima). Maistas turi būti pagamintas EEE erdvėje, t.y. turi būti etiketės, jog tai pirkta EEE erdvėje, arba tai gali būti pačių pasigamintas maistas. Kitus maisto produktus taip pat galima įsivežti, jų bendra vertė neturi viršyti 6000 NOK / asmeniui (vyresniam nei 10 m. amžiaus).

 

VAISTŲ GABENIMAS

Vaistai rankiniame bagaže

Gabenant vaistus, maisto papildus svarbu žinoti šiuos dalykus:

 • Vežant rankiniame bagaže vaistai privalo būti originalioje pakuotėje.
 • Gabenant receptinius vaistus rankiniame bagaže turėkite receptą arba jo kopiją. Vaistų negalima vežtis daugiau, negu nurodyta recepte. Galioja tik jūsų vardu išrašytas receptas. Įsitikinkite, kad recepte ir jūsų biliete nurodytas vardas ir pavardė yra tokie pat.
 • Geliai, leidžiami vaistai turi būti supakuoti į skysčiams skirtą maišelį, jie privalo būti originaliose pakuotėse.
 • Jeigu sergate diabetu, insuliną galima gabenti ir rankiniame bagaže, tačiau prieš saugumo patikrą jį reikia išimti iš rankinio bagažo ir deklaruoti atskirai. Kadangi tai medicininės paskirties skystis, jis neskaičiuojamas į bendrą skysčių apribojimą. Dokumentas apie jums paskirtą gydymą insulinu privalomas (jei neturite pažymos, galite turėti su savimi vaistų pasą – jo užteks).
 • Turint problemų su astma, galima gabenti inhaliatorių. Tik jį turite deklaruoti patikros skyriuje. Būtina su savimi turėti gydytojo pažymą, kad jums ši priemonė yra būtina.
 • Turėdami didelį kiekį vaistų galite sukelti įtarimą.
 • Jei vaistai yra kompensuojami, turėkite kompensuojamųjų vaistų pasą.
 • Be gydytojo recepto (arba jo kopijos) negalima per sieną vežtis vaistų, kurių sudėtyje yra narkotinių arba psichotropinių medžiagų.
 • Jeigu turite medicininį protezą, būtina su savimi turėti gydytojo pažymą apie jo buvimą jūsų kūne.
 • Galima gabenti ne daugiau kaip 5 vienos rūšies nereceptinių vaistų pakuotes.

Kiekviena situacija yra skirtinga kiekvienam keliaujančiam, o taisyklės yra painios ir kiekvienai atskirai situacijai yra nepritaikytos ir skirtingos.

Kilus papildomiems klausimams, tikslios informacijos teiraukitės Vilniaus oro uosto muitinėje tel. 8 5 233 0317.

Dažniausiai užduodami klausimai apie vaistus bagaže

 • Ar galima vežtis vaistų nuo skausmo, virškinimo, peršalimo nedidelį kiekį savo reikmėms?
  Taip, galima.
 • Ar galiu vežtis maisto papildus? Jei taip, kokį kiekį?
  Taip, maisto papildus bagaže gabenti galima, jei jie yra originalioje pakuotėje ir skirti jūsų asmeniniam vartojimui. Leistinas kiekis yra ne daugiau kaip 10 pirminių maisto papildų ar specialiojo maisto pakuočių, kurių bendras svoris ne didesnis kaip 20 kg.
 • Ar galima vežtis kontraceptines tabletes?
  Galima. Jeigu jos receptinės, turėkite gydytojo pažymą, kad jums jų reikia.
 • Turiu širdies stimuliatorių. Ar galiu keliauti lėktuvu?
  Ar jūsų sveikata leidžia keliauti, jums gali atsakyti tik gydytojas. Jeigu keliausite, būtinai prieš eidami patikrą pasakykite apsaugos darbuotojui, kad turite širdies stimuliatorių.

 

SPORTO IR ŽVEJYBOS ĮRANGOS GABENIMAS LĖKTUVU

Sportinės įrangos gabenimas

Žvejybos įrangos gabenimas:

Rites, valus, įvairius laikiklius, plūdes, pavadėlius, svorelius, tinklelius galite gabenti rankiniame bagaže.
Kabliukus ir blizges galite gabenti tik registruotame bagaže arba kartu su žvejybos įrangos inventoriumi.
Žvejybos komplektą sudaro viena meškerė, vienas žvejo krepšys ir viena jauko dėžutė.

Žvejybos įrangą galite gabenti tik registruoto bagažo skyriuje. Žvejybos įranga turi būti tinkamai supakuota į patikimą krepšį, kuris apsaugotų kitus krovinius nuo žalos.

Golfo įrangos gabenimas:

Golfo rinkinį sudaro vienas golfo krepšys, kuriame yra vienas iki 14 golfo lazdų rinkinys, 12 golfo kamuoliukų ir viena pora golfui skirtų batų.

Golfo įranga gabenama registruoto bagažo skyriuje; įranga turi būti supakuota patikimuose krepšiuose.

Dviračių gabenimas:

Dviračiai gali būti vežami tik su sąlyga, kad jie yra įpakuoti į specialius dviračių kelioninius maišus arba nailoninius maišus, ratai ir pedalai turi būti nuimti, o rankenos pasuktos paraleliai. Jie gali būti skraidinami ir supakuoti kartono dėžėse, prieš tai išleidus orą iš padangų.

Slidžių/snieglenčių gabenimas:

Slidžių/snieglenčių gabenimo krepšyje gali būti gabenami tik susijusi su slidinėjimu/snieglentėmis įranga (batai, slidžių pora/snieglentė). Slidės/snieglentė gali būti gabenamos tik registruoto bagažo skyriuje, supakuotos patikimuose krepšiuose.

Nardymo įrangos gabenimas:

Nardymo įranga skraidinama tik išleidus orą iš nardymui skirtų oro balionų, išėmus maitinimo šaltinį arba elektros lemputę ir užfiksavus jungiklį padėtyje „IŠJUNGTA“.
Vieną nardymo įrangos komplektą, kurį sudaro tuščias nardymo balionas, vienas nardymo reguliatorius, vienas baliono tvirtinimo diržų komplektas, vienas baliono slėgio matuoklis, viena kaukė, du plaukmenys, vienas akvalangas, vienas peilis, vienas žeberklas ir viena gelbėjimosi liemenė.

Nardymo įranga gali būti gabenama tik registruoto bagažo skyriuje, supakuota patikimuose krepšiuose.

Banglenčių gabenimas:

Banglenčių įranga gali būti gabenama tik registruoto bagažo skyriuje, supakuota patikimuose krepšiuose.

1 asmuo gali gabenti tik 1 sporto įrangos vienetą.
Prieš kelionę rekomenduojame pasidomėti ar aviakompanija su kuria keliausite taiko sporto įrangos gabenimui papildomus reikalavimus.

❕ Informacija apie Ryanair ir Wizzair bagažą >

922 thoughts on “Bagažo turinio taisyklės

1 6 7 8
 1. Reply Eligijus Mar 29, 2017 19:26

  Sveiki, iš Norvegijos noriu parsiskraidinti vakumuotos žuvies,apie 10kg. Galima ar ne?

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 29, 2017 19:38

   Eligijau, tikslus galimas išvežamos žuvies kiekis nėra apribotas. Rekomenduojame susisiekti su Norvegijos muitinę. Daugiau tikslumų bei muitinės kontaktinę informaciją rasite čia bei čia.

 2. Reply Roberta Mar 27, 2017 19:20

  Sveiki, o kaip del sampuno ir skutimosi putu rankiniame bagaze?

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 29, 2017 18:18

   Roberta, šios priemonės yra priskiriamos prie skysčių. Tad turi būti gabenamos pagal skysčių taisykles (bendras tūris ne daugiau nei 1000ml, vežama specialiame maišelyje ne daugiau nei 100ml buteliukuose).

 3. Reply Tadas Mar 27, 2017 18:02

  Sveiki, ar galima nemokamama rankiniame bagaže skraidintis automobilio dalį, šiuo atvėju tai būtų “pusašis”

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 29, 2017 18:17

   Tadai, ši dalis nėra apribota draudžiamų daiktų sąraše, kurį galite rasti čia. Tačiau vis tik gali kilti nesklandumų oro uoste. Rekomenduojame susisiekti su oro uosto, iš kurio skrisite, muitinės atstovais.

 4. Reply aldute Mar 27, 2017 15:29

  Sveiki, skrendu i Ispanija. Ar galiu skraidinti masinos detale (lempa) ir duju balioneli saviginai?

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 29, 2017 18:16

   Sveiki, šie daiktai nėra apribojami draudžiamų daiktų sąraše, tačiau vis tik gali kilti nesklandumų. Tad rekomenduojame susisiekti su oro uosto, iš kurio skrisite, muitinės atstovais.

 5. Reply Alvis Mar 26, 2017 13:47

  Sveiki ar galiu rankiniame bagaze veztis atstumo matuokli?

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 26, 2017 15:14

   Sveiki, atstumo matuoklis nėra apribojamas draudžiamų daiktų sąraše, tad skrendant neturėtų kilti nesklandumų.

 6. Reply Bronė Mar 26, 2017 10:12

  Sveiki, ar yra kokie pasikeitimai nuo šio savaitgalio dėl rankiniam bagaže gabenamo kompiuterio ar planšetės? Skrendu iš Rygos į Kairą tranzitu per Stambulą.Dėkoju.

 7. Reply Aldona Mar 25, 2017 14:34

  Ar galima rankiniame bagaže gabenti kraujospūdžio matuoklį ir cukraus kiekio kraujyje matuoklį bei jam tinkančias diagnostines juosteles? Sergu cukriniu diabetu, todėl įšios priemonės man yra būtinos. O kaip su nereceptinių vaistų gabenimu?

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 25, 2017 17:51

   Aldona, Jūsų pateiktas priemones vežtis galėsite, papildomai galite pasiimti informacinį dokumentą apie ligą. Nereceptinių vaistų galėsite turėti tokį kiekį, kuris reikiamas asmeniniam vartojimui. Tačiau ne visos šalys pripažįsta vaistų gabenimą. Rekomenduojame žinoti daugiau informacijos apie pasirinktos šalies požiūrį į vaistų gabenimą.

 8. Reply Andrija Mar 22, 2017 16:58

  Sveiki, iš Rygos skrisiu į Londoną, su savimi noriu vežtis 4 blokus (800 vienetų) cigarečių. Ar dar galiu 1 bloką nusipirkti duty free? Nekils problemų?
  Ačiū

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 25, 2017 17:26

   Sveiki, nepaisant kurioje vietoje pirksite cigaretes, bendras didžiausias galimas kiekis – 800vnt.

 9. Reply Albina Mar 22, 2017 08:43

  Labas rytas, skendi i Italija, su Wizzair ,
  turiu didįjį rankinį bagažą,
  kokį svori duonos galiu vežti???
  Dekoju

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 25, 2017 17:27

   Sveiki, skrendant į Italiją galite vežtis tokį kiekį duonos, koks yra reikiamas asmeniniam vartojimui.

 10. Reply Edita Mar 21, 2017 20:11

  Laba diena, ar galima skrendant į Ameriką registruotame bagaže vežtis sėklų pakelių? Turiu omenyje tuos standartinius popierinius sėklų pakelius (pavyzdžiui, ridikėlių), pardavinėjamus prekybos centruose.

 11. Reply Rimas Mar 18, 2017 01:28

  Sveiki,

  Ar regiatruotame bagaze galiu gabenti purskiano cinko flakona 500 ml

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 25, 2017 18:04

   Sveiki, šis produktas nėra apribojamas bendrų taisyklių. Tačiau vis tik rekomenduojame pasikonsultuoti su muitinės atstovais oro uosto, iš kurio keliausite su cinko flakonu.

 12. Reply Mantas Mar 17, 2017 01:52

  Sveiki, skrendame su raynair.noretume nusipirkti kvepalu po pora vnt. iki 100ml, jei kvepalai bus originalioj pakuotej ir juos turesime originalioj pakuoteje, ar galios tie patys reikalavimai reikalaujantys skyscius tureti vienoje plastikineje pakuoteje kurios matmenys 20x20cm?

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 23, 2017 21:55

   Sveiki, skysčius gabenant rankiniame bagaže – visi privalo būti sudėti į specialų maišelį, nepaisant fakto, jog kvepalai originalioje pakuotėje.

 13. Reply Audrė Mar 17, 2017 00:07

  Sveiki, rankiniame bagaže reikia turėti akių lašus, kompesuojami vaistai išrašytii elektroniniu receptu . Knygutėje recepto nebėra. Kaip elgtis?
  O inhaliatoriui nuo astmos tikrai reikia gydytojo patvirtinimo, kad galiu jį turėti?

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 23, 2017 21:53

   Sveiki, jei ketinate vežtis receptinius vaistus, būtina turėti kartu ir receptą. Inhaliatorių nuo astmos vežtis galite.

 14. Reply ingrida Mar 16, 2017 23:52

  sveiki, ar registruotame bagaze galesiu turti kosmetikos kvepalu nuo 30ml iki 100ml??

 15. Reply Austeja Mar 16, 2017 19:47

  Sveiki,

  Norejau paklausti ar galima rankiniame bagaze veztis dantu balinimo geli?

  Aciu!

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 19, 2017 13:16

   Sveiki, Austėja,

   galite vežtis pagal skysčių gabenimo taisykles:
   ✔ visi skysčiai turi būti ne didesnėse nei 100 ml talpose;
   ✔ visas, 100 ml neviršijančias talpas, reikia sudėti į vieną permatomą, pakartotinai uždaromą 1 litro talpos plastikinį maišelį;
   ✔ bendras skysčių tūris neturi viršyti 1 l.

 16. Reply Rasa Mar 14, 2017 11:52

  Sveiki, turiu parsivežti odos apdirbimo įrankius. Jie duriantys, aštrūs. Ar registruotame bagaže nebus jokių rūpesčių?

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 19, 2017 13:15

   Sveiki, Rasa,

   gabenant registruotame bagaže, problemų kilti neturėtų. Rekomenduojame įrankius saugiai įpakuoti.

 17. Reply Urte Mar 14, 2017 00:47

  Sveiki,
  Ar galima veztis alkoholi nusipirkta is Duty Free, jei lagaminas jau sveria 10kg?

 18. Reply Karina Mar 13, 2017 10:02

  Sveiki,
  Skrendu is uk i lt. Ir noreciau paklausti kaip yra su kaciu edalu rankiniame bagaze ar jis slapias ura priskiriamas skysciams?

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 17, 2017 20:51

   Sveiki,

   visi skystos konsistencijos produktai turi būti gabenami pagal skysčių gabenimo taisykles.

 19. Reply Karina Mar 13, 2017 10:01

  Skrendu is UK i LT su ryainair. Ir noreciau pasiklausti del kaciu edalo. Ar slapias jis priskiriamas prie skysciu? Ar nekils problemu vezant ji?

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 17, 2017 20:50

   Sveiki,

   visi skystos konsistencijos produktai turi būti gabenami pagal skysčių gabenimo taisykles.

 20. Reply Laurynas Mar 12, 2017 20:19

  Sveiki, noriu pasiteirauti dėl registruoto bagažo, jeigu situacija tokia, kad vienas lagaminas sveria pvz 18 kg, o kitas 28 kg (bendras dvieju lagaminu svoris 36 kg, tai kaip 2x23kg), tai bus skaitoma, kaip viršsvoris ar ne?

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 25, 2017 18:09

   Sveiki, nepaisant fakto, jog turite du vienetus lagaminų, kiekvienas negali viršyti apriboto svorio – 23kg.

 21. Reply Jūratė Mar 12, 2017 11:31

  Sveiki,skrendant į Islandiją,ar galima vežtis rankiniame bagaže:fotoaparatą,mobilų telefoną, 3 kilogramus naminio varškės sūrio,1 litrą 42 laipsniu alkoholio ir 2 kilogramus šaldytos mėsos,šviežių 40vnt. vištinių kiaušinių perinimui(viskas neviršys 10kilogramų),o registruojamame bagaže:200vnt.cigarečių,3kilogramus šviežių naminių morkų?Kaip viskas turi būti supakuota?Kokie matmenys rankinio bagažo?Ačiū.

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 17, 2017 20:41

   Sveiki, Jūrate,
   fotoaparatą, mob. tel. galite vežtis. Sūrio ir kiaušinių gabenti negalima. Dėl morkų problemų kilti neturėtų. Bendras maisto kiekis neturėtų viršyti 3 kg. Keliaujant į Islandiją oro transportu galite gabenti 200 cigarečių ir 1 l stipriųjų alkoholinių gėrimų (tik registruotame bagaže), Bei svarbu žinoti, kad alkoholį gali vežtis nuo 20 m., o tabaką – nuo 18 m. . Specialus įpakavimas nėra būtinas. Mažas orlaivio salono krepšys negali viršyti 42x32x25, mokamas didelis – 56x45x25 cm.

 22. Reply Robertas Mar 11, 2017 21:28

  Sveiki, o ar galima vežtis elektroninę cigarete ir jos skyscius?

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 17, 2017 20:30

   Sveiki, Robertai,

   taip, galima, tačiau rankiniame bagaže šiuo skysčius privalote gabenti pagal skysčių gabenimo taisykles.

 23. Reply Dominykas Mar 9, 2017 20:24

  Sveiki, noriu paklausti, arba galima rankiniu bagažu vežti nešiojamą įkroviklį (Power Bank)? Ir jeigu galima, tai kokios talpos?

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 13, 2017 22:25

   Dominykai,

   nesklandumų kilti neturėtų.nešiojami įkrovikliai („Powerbank“) sudaryti iš ličio baterijų. Rankiniame bagaže leidžiama vežtis ne daugiau kaip dvi ličio jonų baterijas, ir jos turi būti atskirai apsaugotos, siekiant išvengti trumpojo jungimo. Baterijų gnybtai turi būti arba atitraukti, arba supakuoti taip, kad būtų išvengta sąlyčio su metaliniais daiktais, įskaitant kitų baterijų gnybtus. Vadinasi, gabenkite bateriją atskirai, saugiau įpakuotą.

   • Reply Emilijus Mar 17, 2017 18:21

    Sveiki,
    Norejau pasiteirauti ar galima is Norvegijos i Lietuva skraidintis lektuvu juros ezius, kurie yra dziovinti ir padaryti siuvenyrai. Tai trapus kumscio dydzio siuvenyrai. Internete niekur neradau informacijos apie tai. Mano vezejas wizzair. Ar nekiltu problemu jei juos gabenciausi rankiniame bagaze atskirai batu dezeje nuo nesiojamojo kompiuterio su krepsiu?

    • Reply Renata | Kilti.lt Mar 25, 2017 18:06

     Sveiki, keliaujant ne ES šalyse maisto produktai bagaže nepripažįstami, tad juos gali tekti arba suvalgyti, arba išmesti. Tačiau rekomenduojame vis tik susisiekti su Norvegijos muitinės atstovais.

 24. Reply Ugne Mar 9, 2017 17:56

  Sveiki, turiu kelis galbut kvailus klausimus:

  * ar galima rankiniame bagaze vezti keptuve?
  * ar galima vezti proteinus? (Tai milteliai is kuriu gaminami kokteiliai skirti sportuojamtiems)?

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 13, 2017 22:23

   Ugne,

   dėl keptuvės nesklandumų kilti neturėtų, jeigu neviršijate leistino rankinio bagažo svorio ir išmatavimų). Taip, maisto papildus (proteiną) bagaže gabenti galima, jei jie yra originalioje pakuotėje ir skirti jūsų asmeniniam vartojimui. Leistinas kiekis yra ne daugiau kaip 10 pirminių maisto papildų ar specialiojo maisto pakuočių, kurių bendras svoris ne didesnis kaip 20 kg.

 25. Reply Ernesta Mar 8, 2017 10:09

  Sveiki,ar galima su savimi turėti mineralinio buteliuką? wizz air.

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 13, 2017 22:22

   Sveiki,

   geriamojo vandens galėsite įsigyti tik praėję apsaugą “Duty Free” parduotuvėse arba lėktuve.

 26. Reply Lina Mar 7, 2017 22:40

  Sveiki, norėjau pasiteirauti ar jokių sunkumų nesukels “guolio” (automobilio detalės) gabenimas rankiniame bagaže?

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 13, 2017 22:20

   Lina,

   jeigu daiktas telpa į bagažą ir neviršija leistino svorio, nesklandumų kilti neturėtų.

 27. Reply Živilė Mar 6, 2017 13:01

  Laba diena, ar galima gabenti registruotu bagažu (iki 23 kg), tai būtių turistinę kuprinę su prie jos prisektais priedais, t.y. turistinis kilimėlis, palapinė.

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 6, 2017 19:27

   Živile, tokį kelionės krepšį galėsite gabenti tokiu atveju, jei bendri išmatavimai (su papildomomis priemonėmis) atitiks 23 kg bagažo išmatavimus.

 28. Reply Greta Mar 5, 2017 20:43

  Ar galima vežtis tiesintuvą?

 29. Reply Martyna Mar 2, 2017 22:41

  Sveiki, skrendu i Norvegija su ryanair. Ar galima pasiimti su savimi 250ml kokosu aliejaus? Ir ar isvis galima kazkoki alieju skraidinti?

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 6, 2017 19:10

   Martyna, skrendant į Norvegiją kokosų aliejui apribojimų nėra. Tačiau 250 ml tūrį galėsite gabenti tik registruotame bagaže. Rankiniame bagaže šis produktas turėtų atitikti skysčių gabenimo taisykles.

 30. Reply Martynas Mar 2, 2017 12:24

  Sveiki, ar prezervatyvus rankiniame bagaze galima veztis? Kiekis ribotas?

  • Reply Renata | Kilti.lt Mar 6, 2017 19:08

   Martynai, prezervatyvai skysčiams nepriskiriami, todėl juos gabenti galite, kiekio apribojimų nėra.

 31. Reply Skirmante Feb 28, 2017 17:22

  Sveiki,ar galima registruotame bagaze vezti atsaldyta zuvi ir norvegijos i Lt?Skrendame su Wizzair

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 3, 2017 22:12

   Skirmante,

   problemų kilti neturėtų. Žuvį sandariai įpakuotą gabenkite.

 32. Reply Agnija Feb 28, 2017 11:02

  Laba diena,sio metu į Angliją galima pasiimti iki 800 cigarečių, nepriklausomai, kur jas įsigysite.su baltorusiskom banderolimes kiek galma. Acu. ir ar galma svikstus vaistus leisti?Aciu.

  • Reply Eleonora Kilti.lt Mar 3, 2017 22:11

   Sveiki,

   dėl banderolių konkreti informacija nepateikiama. Tačiau faktas, kad į ES šalis galima įsivežti iki 200 vnt. (vykstant oro transportu) arba iki 40 vnt. (vykstant sausumos ir jūros transportu) cigarečių iš ne ES šalių (pvz., iš Rusijos, Baltarusijos su rusiškomis banderolėmis). švirkštus rankiniame bagaže vežtis galima, jei adatos ne ilgesnės nei 6 cm, ampules gabenkite pagal skysčių gabenimo taisykles. Jei šie Jūsų vaistai yra receptiniai, Jums reikia kartu turėti ir receptą.

 33. Reply Evaldas Feb 26, 2017 21:48

  Laba diena,
  Ar galima rankiniame bagaze gabentis “dietinius” batonelius (naudojami sportininku mityboje)?
  Dekoju uz atsakyma.

1 6 7 8

Leave a Reply

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!