Bagažo turinio taisyklės 1,048

Rankinis bagažas, registruotas bagažas.
Ką galima ir ko negalima gabenti?

 

DRAUDŽIAMA GABENTI ORO TRANSPORTU

Šį sąrašą sudaro daiktai ir medžiagos, kurios griežtai draudžiamos gabenti, siekiant pasirūpinti žmonių saugumu, arba leidžiamos gabenti su išlygomis.

Daiktai neskraidinami, jei:

✘ gali kelti pavojų orlaiviui, juo vykstantiems asmenims ar skrendančiųjų asmenų nuosavybei;
✘ gabenami daiktai gali būti suniokoti kelionės metu;
✘ gabenamas bagažas netinkamai supakuotas;
✘ gabenami daiktai draudžiami įvežti įstatymais, galiojančiais šalyje, iš kurios, per kurią ar į kurią vykstama;
✘ daiktų negalima skraidinti dėl išmatavimų, svorio ar kt.;
✘ gabenami daiktai gali sukelti nepatogumų arba gali būti atgrasūs kitiems keleiviams.

Griežtai draudžiama skraidinti:

✘ šaunamuosius ginklus, amuniciją ir sprogmenis, įskaitant medžioklinius arba sportinius ginklus;
✘ bet kokius daiktus arba medžiagas, atrodančius, kaip šaunamieji ginklai, amunicija ar sprogmenys;
✘ degiąsias medžiagas (išskyrus: alkoholinius gėrimus, plaukų laką, kvepalus, odekoloną);
✘ radioaktyviąsias medžiagas;
✘ suskystintąsias dujas (išskyrus: CO2, naudojamą dirbtinėms galūnėms judinti; tarą, kurioje yra degiųjų dujų, naudojamų pripučiamosiose gelbėjimo liemenėse);
✘ nuodingąsias arba užkrečiamąsias medžiagas;
✘ ėsdinančias medžiagas (išskyrus: termometruose, barometruose, neįgaliųjų vežimėlių akumuliatoriuose esantį gyvsidabrį);
✘ lagaminus, kuriuose įrengti signalizacijos įtaisai, ličio akumuliatorius arba pirotechnines medžiagas;
✘ daiktus, keliančius pavojų lėktuve esančių asmenų saugai, nuosavybei, gyvybei, sveikatai ar fizinei neliečiamybei;
✘ medžiagas, draudžiamas pagal šalių, per kurių teritoriją gabenamas bagažas, įstatymus ir reglamentus;
✘ daiktus, kurių negalima skraidinti dėl svorio, dydžio ar bet kokių kitų neįprastų savybių;
✘ žmogaus palaikus;
✘ daiktus, nurodytus Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (TCAO) Saugaus pavojingų krovinių gabenimo oru techninėse instrukcijose ir Tarptautinės oro transporto asociacijos (TOTA) Pavojingų krovinių gabenimo reglamentuose.

Ką draudžiama gabenti bagaže

 

SKYSČIŲ GABENIMAS

Skysčiai rankiniame bagaže

Skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisyklės:

✔ visi skysčiai turi būti ne didesnėse nei 100 ml talpose;
✔ visas, 100 ml neviršijančias talpas, reikia sudėti į vieną permatomą, pakartotinai uždaromą 1 litro talpos plastikinį maišelį;
✔ bendras skysčių tūris neturi viršyti 1 l.

Šie reikalavimai negalioja skysčiams, kuriuos įsigijote „Duty Free“ parduotuvėse po patikros.
Šios taisyklės galioja visuose ES ir Norvegijos, Islandijos bei Šveicarijos oro uostuose.

SKYSTIS AR NE SKYSTIS?

Higienos priemonės priskiriamos skysčiams: tušas, įvairūs kremai, kvepalai, rutuliniai dezodorantai, skystis kontaktiniams lęšiams, plaukų lakas (aerozolinis), plaukų lakas (skystas), plaukų želė, plaukų putos, dantų pasta, skysti akių šešėliai, skysta pudra, nagų lakas, lubrikantai, skutimosi putos, skystis po skutimosi, šampūnas, plaukų balzamas, plaukų kaukės, dušo želė, skystas muilas, lūpų dažai su teptuku, lūpų balzamas, burnos skalavimo skystis;

Higienos priemonės nepriskiriamos skysčiams: pieštukiniai dezodorantai, birūs akių šešėliai, kompaktinė pudra, gabalinis muilas, lūpų dažai (kieto pavidalo), kūno talkas (bekvapis).

Maisto produktai priskiriami skysčiams: mocarella, tepamas sūris, jogurtai, grūdėta varškė, šokoladinis kremas, riešutinis sviestas, uogienės, šaldytos uogos, kiaušiniai neapdoroti, kečupas, garstyčios, majonezas, maistiniai dažai (skysti), konservai (su skysčiu).

Maisto produktai nepriskiriami skysčiams: rūkytos mėsos produktai, neapdorotos mėsos produktai, rūkytos žuvies produktai, neapdorotos žuvies produktai, kietas sūris, pieno produktai (sūreliai, sūriai), rūkyti sūriai, sviestas, pyragai (įvairūs), tortai (įvairūs), šakočiai, saldainiai, šokoladas, sumuštiniai su riešutiniu sviestu, sumuštiniai, sausainiai, duonos produktai, uogos, kiaušiniai apdoroti, kietas medus, agurkai, pomidorai, paprika, obuoliai, bananai, kava, arbata, cukrus, druska, pipirai, miltai, krakmolas.

Visus minėtus produktus galite gabenti rankiniame ir registruotame bagaže. Svarbu, jog visi produktai būtų supakuoti sandariose originaliose pakuotėse.

 

ALKOHOLIO IR TABAKO GABENIMAS

Alkoholis ir tabakas bagaže

Alkoholio ir tabako gaminių gabenimas ES

Kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Jeigu vežatės tų prekių daugiau, gali tekti pateikti dokumentus, įrodančius, kad jos yra asmeniniam vartojimui.
ES šalių nustatyti leidžiami kiekiai turi būti ne didesni kaip:

✔ 800 vnt. cigarečių;
✔ 400 vnt. cigarilių;
✔ 200 vnt. cigarų;
✔ 1 kg tabako;

ir

✔ 10 l stipriųjų gėrimų (iki 60%);
✔ 20 l spirituoto vyno iki 22 % (pavyzdžiui, portveino ar chereso);
✔ 90 l vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 l putojančio vyno);
✔ 110 l alaus.

IŠIMTIS: į Airiją, Vokietiją, Austriją, Kroatiją, Daniją, Italiją, Slovėniją ir Švediją atvykstantys Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Kroatijos, Rumunijos ir Bulgarijos piliečiai asmeniniam naudojimui gali įsivežti tik 300 cigarečių (15 pakelių) be muito mokesčio. Kiti ribojimai, susiję su tabako gaminiais, nesikeičia, jei prekės įsivežamos ne komerciniais, o asmeninio naudojimo tikslais.

Tabako ir alkoholio gabenimas į Norvegiją

Žemiau pateikiamos įvežamo kiekio taisyklės tam tikroms prekių grupėms:

✔ 1 l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 22 % iki 60 % ir 1,5 l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 2,5 % iki 22 %, arba 3 l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 2,5 % iki 22 %,
✔ 2 l alaus (2,5 %) ir kitų gėrimų, kurių stiprumas yra nuo 2,5 % iki 4,7 %,
✔ 18 m. sulaukę keleiviai gali su savimi vežtis 200 vnt. cigarečių arba 250 g kitos rūšies tabako ir 200 vnt. tabako popieriaus.

Su savimi galima turėti, pavyzdžiui, 5 l alaus, jei nevežate kitų stipresnių alkoholinių gėrimų. Alkoholį leidžiama gabenti tik asmenims, sulaukusiems 18 m. Jeigu norite vežtis stipresnių nei 22% stiprumo  gėrimų, turite būti vyresni nei 20 m.

Cigarečių iš ne ES šalių gabenimas oro transportu (cigaretės su rusiškomis/baltarusiškomis banderolėmis):
Į Europos šalis (Airiją, Austriją, Belgiją, Bulgariją, Čekiją, Daniją, Estiją, Graikiją, Ispaniją, Italiją, Jungtinę Karalystę (Angliją), Juodkalniją, Kiprą, Kroatiją, Latviją, Lenkiją, Liuksemburgą, Makedoniją, Maltą, Nyderlandus, Portugaliją, Prancūziją, Rumuniją, San Mariną, Serbiją, Slovakiją, Slovėniją, Suomiją, Švediją, Šveicariją, Vengriją) galite gabenti vieną iš išvardintų prekių:

✔ 200 vnt. cigarečių;
✔ 100 vnt. cigarilių;
✔ 50 vnt. cigarų;
✔ 250 g tabako.

Išimtys taikomos tik keliaujantiems į Vokietiją, Norvegiją ir Islandiją.
Keliaujant į Vokietiją oro transportu galite gabenti 200 cigarečių arba 50 cigarų.
Keliaujant į Norvegiją oro transportu galite gabenti 200 cigarečių arba 250 g. tabako bei 200 vnt. tabako popieriaus.
Keliaujant į Islandiją oro transportu galite gabenti 200 cigarečių arba 250 g. tabako.

Gabenant cigaretės su rusiškomis/baltarusiškomis banderolėmis būtina pateikti įsigijimo dokumentus (turėti čekį).

Asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar juos turėti yra draudžiama. Už nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymą (vartojimą) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimą skiriamos baudos.

MAISTO GABENIMASMaistas rankiniame bagaže

Keliaujant po ES šalis, perkamų ar vežamų daiktų kiekis neribojamas, jei tie daiktai skirti naudoti asmeniškai, o ne parduoti, PVM ir muito mokesčiai yra įskaičiuojami į kainą, ir kitoje ES šalyje jokių mokesčių mokėti nebereikia.

Maisto gabenimas  į Norvegiją:
Asmenys iš EEE (Europos ekoniminės erdvės) į Norvegiją gali įvežti 10 kg maisto produktų (mėsos ir pieno produktų) vienam asmeniui. Taip pat galima įsivežti iki 10 kg vaisių, daržovių ir uogų (bulvių į Norvegiją įsivežti negalima). Maistas turi būti pagamintas EEE erdvėje, t.y. turi būti etiketės, jog tai pirkta EEE erdvėje, arba tai gali būti pačių pasigamintas maistas. Kitus maisto produktus taip pat galima įsivežti, jų bendra vertė neturi viršyti 6000 NOK / asmeniui (vyresniam nei 10 m. amžiaus).

 

VAISTŲ GABENIMAS

Vaistai rankiniame bagaže

Gabenant vaistus, maisto papildus svarbu žinoti šiuos dalykus:

 • Vežant rankiniame bagaže vaistai privalo būti originalioje pakuotėje.
 • Gabenant receptinius vaistus rankiniame bagaže turėkite receptą arba jo kopiją. Vaistų negalima vežtis daugiau, negu nurodyta recepte. Galioja tik jūsų vardu išrašytas receptas. Įsitikinkite, kad recepte ir jūsų biliete nurodytas vardas ir pavardė yra tokie pat.
 • Geliai, leidžiami vaistai turi būti supakuoti į skysčiams skirtą maišelį, jie privalo būti originaliose pakuotėse.
 • Jeigu sergate diabetu, insuliną galima gabenti ir rankiniame bagaže, tačiau prieš saugumo patikrą jį reikia išimti iš rankinio bagažo ir deklaruoti atskirai. Kadangi tai medicininės paskirties skystis, jis neskaičiuojamas į bendrą skysčių apribojimą. Dokumentas apie jums paskirtą gydymą insulinu privalomas (jei neturite pažymos, galite turėti su savimi vaistų pasą – jo užteks).
 • Turint problemų su astma, galima gabenti inhaliatorių. Tik jį turite deklaruoti patikros skyriuje. Būtina su savimi turėti gydytojo pažymą, kad jums ši priemonė yra būtina.
 • Turėdami didelį kiekį vaistų galite sukelti įtarimą.
 • Jei vaistai yra kompensuojami, turėkite kompensuojamųjų vaistų pasą.
 • Be gydytojo recepto (arba jo kopijos) negalima per sieną vežtis vaistų, kurių sudėtyje yra narkotinių arba psichotropinių medžiagų.
 • Jeigu turite medicininį protezą, būtina su savimi turėti gydytojo pažymą apie jo buvimą jūsų kūne.
 • Galima gabenti ne daugiau kaip 5 vienos rūšies nereceptinių vaistų pakuotes.

Kiekviena situacija yra skirtinga kiekvienam keliaujančiam, o taisyklės yra painios ir kiekvienai atskirai situacijai yra nepritaikytos ir skirtingos.

Kilus papildomiems klausimams, tikslios informacijos teiraukitės Vilniaus oro uosto muitinėje tel. 8 5 233 0317.

Dažniausiai užduodami klausimai apie vaistus bagaže

 • Ar galima vežtis vaistų nuo skausmo, virškinimo, peršalimo nedidelį kiekį savo reikmėms?
  Taip, galima.
 • Ar galiu vežtis maisto papildus? Jei taip, kokį kiekį?
  Taip, maisto papildus bagaže gabenti galima, jei jie yra originalioje pakuotėje ir skirti jūsų asmeniniam vartojimui. Leistinas kiekis yra ne daugiau kaip 10 pirminių maisto papildų ar specialiojo maisto pakuočių, kurių bendras svoris ne didesnis kaip 20 kg.
 • Ar galima vežtis kontraceptines tabletes?
  Galima. Jeigu jos receptinės, turėkite gydytojo pažymą, kad jums jų reikia.
 • Turiu širdies stimuliatorių. Ar galiu keliauti lėktuvu?
  Ar jūsų sveikata leidžia keliauti, jums gali atsakyti tik gydytojas. Jeigu keliausite, būtinai prieš eidami patikrą pasakykite apsaugos darbuotojui, kad turite širdies stimuliatorių.

 

SPORTO IR ŽVEJYBOS ĮRANGOS GABENIMAS LĖKTUVU

Sportinės įrangos gabenimas

Žvejybos įrangos gabenimas:

Rites, valus, įvairius laikiklius, plūdes, pavadėlius, svorelius, tinklelius galite gabenti rankiniame bagaže.
Kabliukus ir blizges galite gabenti tik registruotame bagaže arba kartu su žvejybos įrangos inventoriumi.
Žvejybos komplektą sudaro viena meškerė, vienas žvejo krepšys ir viena jauko dėžutė.

Žvejybos įrangą galite gabenti tik registruoto bagažo skyriuje. Žvejybos įranga turi būti tinkamai supakuota į patikimą krepšį, kuris apsaugotų kitus krovinius nuo žalos.

Golfo įrangos gabenimas:

Golfo rinkinį sudaro vienas golfo krepšys, kuriame yra vienas iki 14 golfo lazdų rinkinys, 12 golfo kamuoliukų ir viena pora golfui skirtų batų.

Golfo įranga gabenama registruoto bagažo skyriuje; įranga turi būti supakuota patikimuose krepšiuose.

Dviračių gabenimas:

Dviračiai gali būti vežami tik su sąlyga, kad jie yra įpakuoti į specialius dviračių kelioninius maišus arba nailoninius maišus, ratai ir pedalai turi būti nuimti, o rankenos pasuktos paraleliai. Jie gali būti skraidinami ir supakuoti kartono dėžėse, prieš tai išleidus orą iš padangų.

Slidžių/snieglenčių gabenimas:

Slidžių/snieglenčių gabenimo krepšyje gali būti gabenami tik susijusi su slidinėjimu/snieglentėmis įranga (batai, slidžių pora/snieglentė). Slidės/snieglentė gali būti gabenamos tik registruoto bagažo skyriuje, supakuotos patikimuose krepšiuose.

Nardymo įrangos gabenimas:

Nardymo įranga skraidinama tik išleidus orą iš nardymui skirtų oro balionų, išėmus maitinimo šaltinį arba elektros lemputę ir užfiksavus jungiklį padėtyje „IŠJUNGTA“.
Vieną nardymo įrangos komplektą, kurį sudaro tuščias nardymo balionas, vienas nardymo reguliatorius, vienas baliono tvirtinimo diržų komplektas, vienas baliono slėgio matuoklis, viena kaukė, du plaukmenys, vienas akvalangas, vienas peilis, vienas žeberklas ir viena gelbėjimosi liemenė.

Nardymo įranga gali būti gabenama tik registruoto bagažo skyriuje, supakuota patikimuose krepšiuose.

Banglenčių gabenimas:

Banglenčių įranga gali būti gabenama tik registruoto bagažo skyriuje, supakuota patikimuose krepšiuose.

1 asmuo gali gabenti tik 1 sporto įrangos vienetą.
Prieš kelionę rekomenduojame pasidomėti ar aviakompanija su kuria keliausite taiko sporto įrangos gabenimui papildomus reikalavimus.

❕ Informacija apie Ryanair ir Wizzair bagažą >

1,048 thoughts on “Bagažo turinio taisyklės

1 7 8 9
 1. Reply Ausra May 24, 2017 21:16

  Sveiki,
  Su wizzair skrendame į Norvegiją. Ar galima mažajame orlaivio salono krepšy vežti telefono įkroviklį, cigarečių 200vnt ir maisto iki 10kg.

 2. Reply Jevgenija May 24, 2017 19:45

  Sveiki,

  Ar galima iš Gruzijos per Turkiją rankiniame ar registruotame bagaže gabenti į Lietuvą šuns kaukolę?

 3. Reply Irina May 24, 2017 16:17

  Ar galiu vezti lektuvo bagaze mesos konservu be etikeciu norvegian oro linijos
  Koki kieki? Gal rankiniame galima? Reisas Ryga-Tronheimas

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 24, 2017 17:54

   Sveiki, Irina,

   į Norvegiją galite įsivežti iki 10 kg mėsos ir pieno produktų is EEB, gyvūnų maistas neįtraukiamas į minėtą kiekį. vienam asmeniui (asmuo vyresnis nei 10 m. amžiaus). Maistas turi būti pagamintas EEE erdvėje, t.y. turi būti etiketės, jog tai pirkta EEE erdvėje, arba tai gali būti pačių pasigamintas maistas. Kitus maisto produktus t.p. galima įsivežti, jų bendra vertė neturi viršyti 6000 NOK / asmeniui (vyresniam nei 10 m. amžiaus).

 4. Reply Gintarė May 24, 2017 13:48

  Sveiki, vaikui srydžio metu bus 2 metai 6 mėn. jam priklauso tik rankinis bagažas? argalima pasiimti ir vežimėlį ir/ar automobilinę kėdutę? ar tai nemokama, ar reikalinga priemoka, jei taip tai kokia?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 24, 2017 17:52

   Sveiki, Gintare,

   viskas priklauso nuo to, kokią oro liniją Jūs pasirinksite. Įprastai vaikui nuo 2 metų galioja panašios bagažo taisyklės kaip ir suaugusiam asmeniui. Vaiko įrangos gabenimas taip pat priklauso nuo konkrečios oro linijų bendrovės taisyklių.

 5. Reply Deimante May 23, 2017 00:29

  Ar i londona, turint rankini ta maziausia wizzair bagaza galima veztis plauku tiesinimo znyples? Taip pat kaip del ausu krapstuku, plauku suku ir makiazo sepeteliu, namu raktu ir pakrovejo telefono bei selfie lazdos? Ar biri veido pudra laikoma skysciu?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 24, 2017 17:48

   Sveiki,

   visus išvardintus daiktus galite gabenti ir rankiniame bagaže. Biri pudra skysčiams neturėtų būti priskirta.

 6. Reply Eglė May 22, 2017 04:16

  Ar nieko blogo jei vizz air skrendant rankinio bagažo dydis iš ilgio 2cm bus didesnis?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 22, 2017 18:39

   Egle,

   jeigu Jūsų bagažas netils į patikros dėžę, teks papildomai susimokėti.

 7. Reply Astra May 21, 2017 21:23

  As naudoju kompensuojamus recetinius vaistus. Ar juos vezant regitruotam bagaze reikia su savim tureti kompensuojamu vaistu knygute?

 8. Reply Deimantė May 21, 2017 14:33

  Sveiki, ar šios taisyklės lygiai taip pat galioja skrendant į USA?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 22, 2017 18:37

   Deimante,

   kiekvieno oro linijų bendrove turi savas taisykles, taip pat priklauso ir nuo šalies muito taisyklių.

 9. Reply sarunas May 21, 2017 12:09

  sveiki, ar galima gabentis rankiniame bagaze medalius ar zenkliukus? jie turi segtukus

 10. Reply Loreta May 21, 2017 10:31

  Laba diena,norejau paklausti,argalima su Brussels avia linijiomis vezti salone geliu puokste?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 22, 2017 18:35

   Loreta,

   gali kilti nesklandumų ir galite būti paprašyta gėlių negabenti patikros darbuotojų.

 11. Reply Di May 20, 2017 22:13

  Laba diena,
  Ar galima registruotame bagaze skraidintis auto detales? Kaip stabdziu kaladeles, dirzai ir pan. Ar galima tureti alyvos jame?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 22, 2017 18:31

   Sveiki,

   galima vežtis automobilių detales, jei jos neturi aštrių dalių ir anksčiau jose nebuvo buvę degalų ar kitų degių skysčių. Alyvos negabenkite.

 12. Reply Irina May 20, 2017 13:38

  Laba diena, skrendu su norvegian oro linija, ar galiu vezti bagaze naktines lemputes su saules baterijom.Aciu.

 13. Reply evelina May 18, 2017 17:59

  Ar skrendant ryanair oro linija galima rankiniame bagaze tureti tabaka cigaretem ir kiek pakeliu leistina tureti?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 18, 2017 18:18

   Sveiki, Evelina,
   Alkoholio ir tabako gaminių gabenimas ES:
   ✔ 800 vnt. cigarečių;
   ✔ 400 vnt. cigarilių;
   ✔ 200 vnt. cigarų;
   ✔ 1 kg tabako.

   IŠIMTIS: į Airiją, Vokietiją, Austriją, Kroatiją, Daniją, Italiją, Slovėniją ir Švediją atvykstantys Lietuvos piliečiai asmeniniam naudojimui gali įsivežti tik 300 cigarečių (15 pakelių) be muito mokesčio.

 14. Reply Kristina May 15, 2017 11:35

  Sveiki. Ar paprasta varske priskiriama skysciams?

 15. Reply Evelina May 14, 2017 12:19

  Ar teisingai supratau, kad jei perki pirmenybini ilaipinima su savim galima tureti ir lagamina ir rankine? Kiek kainuoja pirmenybinis ilaipinimas? Ar galima ji nusipirkti poto kai jau nusiperki bilietus?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 15, 2017 18:23

   Evelina,

   priklauso, su kokia oro linijų bendrove Jūs skrendate. Dėl kainų reiktų kreiptis tiesiogiai į savo bilietų pardavėją. Po bilietų pirkimo taip pat yra galimybė įsigyti šią paslaugą.

 16. Reply Evelina May 12, 2017 23:39

  Sveiki, norejau paklausti, ar galima lektuve su savim tureti kuprine arba rankine skrendant lektuvu wizzair, kai uzsisakai rankini dideli bagaza mokama? Jei taip tai kokie ismatavimai? Registruoto bagazo neturiu

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 13, 2017 16:29

   Evelin,a

   užsisakius didesnį orlaivio salono bagažą, galite į saloną neštis tik jį.

 17. Reply Justina May 12, 2017 12:43

  Sveiki, ar eyeliner’is/akių apvedimas (flomasterio tipo) ir lūpų balzamas (kieto pavidalo) skaitosi prie skysčių?
  Iš anksto dėkoju už atsakymą!

 18. Reply Raimondas May 11, 2017 15:44

  Sveiki, noriu skraidintis i Norvegija 1 litra alkoholio ~45% stiprumo. Ar galiu tai daryti budamas 20-ties metu ar turiu turėti 21 ?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 12, 2017 20:34

   Sveiki, žemiau pateikiu taisykles apie alkoholio gabenimą į Norvegiją.

   ✔ 1 l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 22 % iki 60 % ir 1,5 l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 2,5 % iki 22 %, arba 3 l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 2,5 % iki 22 %,
   ✔ 2 l alaus (2,5 %) ir kitų gėrimų, kurių stiprumas yra nuo 2,5 % iki 4,7 %,
   ✔ 18 m. sulaukę keleiviai gali su savimi vežtis 200 vnt. cigarečių arba 250 g kitos rūšies tabako ir 200 vnt. tabako popieriaus.

   Su savimi galima turėti, pavyzdžiui, 5 l alaus, jei nevežate kitų stipresnių alkoholinių gėrimų. Alkoholį leidžiama gabenti tik asmenims, sulaukusiems 18 m. Jeigu norite vežtis stipresnių nei 22% stiprumo gėrimų, turite būti vyresni nei 20 m.

 19. Reply evelina May 11, 2017 15:18

  Ar galima rankiniame bagaze skraidinti drabuziu antistatika?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 12, 2017 20:33

   Evelina,

   jeigu Jūsų gabenamas produktas yra degus, negalima.Reiktų plačiau apžvelgti sudedamąsias dalis bei nurodytus ant pakuotės.

 20. Reply Monika May 11, 2017 00:35

  Sveiki, ar registruotame bagaze galima veztis el. cigarete, ir jai skirtus skyscius ir pns?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 12, 2017 20:24

   Monika,

   elektronines cigaretes vežtis galite, tačiau tik rankiniame bagaže. Jei tai skirta asmeniniam naudojimui, problemų kilti neturėtų. Papildomus cigarečių skysčius gabenkite pagal skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisykles.

 21. Reply Keliauninkė May 10, 2017 18:52

  Sveiki,
  Norėjau pasiteirauti ar galima vežti rankiniame bagaže penny board`ą? Jis telpa į rankinio bagažo išmatavimus :) http://i.ebayimg.com/00/s/Mzc1WDUwMA==/z/Mv0AAMXQVERSyIcV/$_3.JPG?set_id=2

 22. Reply Kristina May 10, 2017 08:09

  Laba diena, man operuotas (pakeistas) klubo sąnarys, ar reikalinga gydytojo pažyma apie tai.

 23. Reply Oksana May 9, 2017 14:25

  Sveiki, ar galima su savimi imti nešiojamą kompiuterį, jei yra tik rankinis bagažas skrydžiui į Anglija? Reikia jį dėti prie daiktų lagamine, ar atskiroje kompiuterio tašėje ?

 24. Reply evelina May 8, 2017 18:26

  Sveiki, Ar galima rankiniame bagaze tureti antistatika?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 12, 2017 20:12

   Evelina,

   jeigu Jūsų gabenamas produktas yra degus, negalima.Reiktų plačiau apžvelgti sudedamąsias dalis bei nurodytus ant pakuotės.

 25. Reply Si May 8, 2017 15:09

  Sveiki, ar galima skrydžio metu turėto drobę su savimi?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 8, 2017 17:59

   Sveiki,

   problemų kilti neturėtų, jeigu drobė telpa į Jūsų bagažą ir neviršija leistino svorio.

 26. Reply Tomas May 7, 2017 16:12

  Ar galima rankiniame bagaze turėti “Power Bank”?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 8, 2017 17:55

   Sveiki,

   nešiojami įkrovikliai („Powerbank“) sudaryti iš ličio baterijų. Rankiniame bagaže leidžiama vežtis ne daugiau kaip dvi ličio jonų baterijas, ir jos turi būti atskirai apsaugotos, siekiant išvengti trumpojo jungimo. Baterijų gnybtai turi būti arba atitraukti, arba supakuoti taip, kad būtų išvengta sąlyčio su metaliniais daiktais, įskaitant kitų baterijų gnybtus. Vadinasi, gabenkite bateriją atskirai, saugiau įpakuotą.

 27. Reply Martinez May 6, 2017 11:49

  Sveiki. Ar galima veztis is Uk i Lietuva “Grinderi” rankiniame pagaze? Grinderis- zoles smulkintuvas.

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 6, 2017 13:35

   Sveiki,

   jeigu jis būtų be ašmenų, o tik rėmas – problemų gal ir nekiltų. Tačiau rekomenduojame tokius daiktus gabenti registruotame bagaže.

 28. Reply Emilia May 3, 2017 14:40

  Sveiki, ar skrendant ryanair galima su savimi turėti ir rankinį bagažą ir mažą rankinę?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 5, 2017 09:39

   Emilija,

   Į Ryanair aviabilieto kaina įskaičiuoti 2 rankinio bagažo vienetai:
   ✔ Ryanair rankinis bagažas iki 10 kg, kurio išmatavimai negali viršyti 55x40x20 cm.
   ✔ Mažasis rankinis bagažas, kurio išmatavimai negali viršyti 35x20x20 cm. Antrajam bagažui svorio apribojimai netaikomi.

 29. Reply Monika May 2, 2017 09:44

  Sveiki, skrendu is Lietuvos i Islandija. Turiu nemokama rankini bagaza bei issipirkau pirmini ilaipinima su papildomu asmeniniu daiktu. Ar galiu salia rankinio bagazo tureti kompiuterio tase? Ar nereiks uz ji susimoketi? Ar galiu veztis kontraceptiku viena pakuote jei neturiu recepto?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 5, 2017 09:38

   Monika,

   išsipirkus pirmenybinį įlaipinimą, Jūs galite nemokamai dar apsiimti ir mažą asmeninį daiktą, kurio išmatavimai neviršytų 40 X 30 X 18 CM. Jeigu Jūsų kompiuterio dėklas neviršija šių išmatavimų, problemų neturėtų kilti. Jeigu kontraceptinės tabletės yra receptinės, turėkite gydytojo pažymą, kad jums jų reikia.

 30. Reply Milda May 1, 2017 15:53

  Sveiki, o galima vezti rankiniame bagaze elektronine virtuvea iranga?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 5, 2017 09:26

   Milda,

   jeigu telpa į Jūsų bagažą, neviršija leistinų išmatavimų ir svorio, problemų kilti neturėtų.

 31. Reply Tomas May 1, 2017 07:22

  Sveiki, ar galima veztis elektronines cigaretes bagaze? Aciu.

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 5, 2017 09:20

   Sveiki,

   elektronines cigaretes vežtis galite, tačiau tik rankiniame bagaže. Jei tai skirta asmeniniam naudojimui, problemų kilti neturėtų. Papildomus cigarečių skysčius gabenkite pagal skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisykles.

 32. Reply Erika May 1, 2017 06:46

  Laba diena,ar galima registrotame bagaze parskraidinti is Gruzijos 30 kg prieskoniu

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 5, 2017 09:09

   Sveiki, Erika,

   įprastai galima gabenti asmeniniam vartojimui skirtus produktus. Dėl tokio kiekio prieskonių gali kilti abejonių patikros darbuotojams.

 33. Reply Laura Apr 30, 2017 06:51

  Sveiki, ar yra išimčių rankiniam bagažui skrendant su kūdikiu?ar galima veštis rankiniame bagaže didesnės talpis skysčius?kūdikis maitinamas mišinukais.

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 5, 2017 08:58

   Laura,

   Jums galioja visos tokios pačios taisyklės, išskyrus tai, jog galite gabenti vaikui maisto/gėrimų, reikalingų skrydžio metu. Tai būtent skrydžio metu reikalingiems vaikui skysčiams ir nėra ribojami, tačiau visi kiti skysčiai turi būti gabenami įprastai, pagal skysčių gabenimo taisykles lėktuvu.

 34. Reply Laura Apr 30, 2017 06:49

  Sveiki, norėjau pasiteirauti, ar yra išimčių rankiniam bagažui skrendant su kūdikiu?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 5, 2017 08:56

   Laura,

   Jums galioja visos tokios pačios taisyklės, išskyrus tai, jog galite gabenti vaikui maisto/gėrimų, reikalingų skrydžio metu.

 35. Reply Ruta Apr 29, 2017 14:13

  Sveiki.
  Ar galima lagamine vežtis gintarą? Jei galima tai kiek?

  • Reply Eleonora Kilti.lt May 5, 2017 08:54

   Sveiki,

   jeigu tai gintariniai papuošalai ar mažas kiekio asmeniniam naudojimui skirstas gintaras, problemų neturėtų kilti.

 36. Reply evelina Apr 28, 2017 19:46

  Ar galima rankiniame bagaze tureti akmenuką?

 37. Reply Audrius Apr 28, 2017 17:29

  Sveiki, ar galima vestis tabaka, skarbonkese, pvz vinston?
  Didzioji Britanija uk. Aciu uz acakyma

 38. Reply Vanda Apr 28, 2017 09:48

  Laba diena, Ar galima vezti rankiniame bagaze Vaizdo registratiru HD Mirror Cam.

 39. Reply darius Apr 27, 2017 14:26

  Ar galima gabenti silikona ne prie saves o lektuvo bagaze? Pvz: https://www.google.ie/search?q=silikonas&oq=silikonas&aqs=chrome..69i57j0l3.6296j0j4&client=ms-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=TAkSuerGRfrwjM:

  Is anksto dekuj uz atsakyma.

 40. Reply ingrida Apr 26, 2017 21:50

  Labas vakaras,
  Norėjau paklausti ar rankiniame bagažia galima vežtis klijus “moment crystal” ir karoliukus

  • Reply Eleonora Kilti.lt Apr 29, 2017 15:39

   Ingrida,

   problemų neturėtų kilti, gabenkite kartu su skysčiais. Dėl karoliukų taip pat neturėtų kilti nesklandumų.

 41. Reply Laura Apr 26, 2017 19:47

  Laba diena,
  Norėjau paklausti ar rakliniame bagaže galima vesti kietą medų kuris yra su atikete 1l plasmasiniame indelyje ? Aš jo supjaustyti juk negaliu į mažus gabalėlius nes indelyje supakuotas..

 42. Reply Piotras Apr 22, 2017 15:53

  Skrendu su Wizzair iš Vilniaus į Kijevą ir atgal . Ar galiu gabenti rankiniu bagažu 1 litro talpos butelį stipraus alkoholio 55 laipsniai. Ir koks leidžiamas alkoholio kiekis gabenti rankiniu bagažu iš Lietuvos į Ukrainą ir atgal iš Ukrainos su Wizzair kompanija.

  • Reply Eleonora Kilti.lt Apr 29, 2017 15:34

   Piotrai,

   rankiniame bagaže leidžiama gabenti skysčius tik iki 100 ml. Iš Ukrainos galima gabenti 1 l stipriųjų alkoholinių gėrimų, 2 l vyno (registruotame bagaže).

 43. Reply Gabija Apr 22, 2017 15:33

  Laba diena. Skrisime su wizzair tik rankiniu bagazu. Ar galima veztis manikiuro rinkini rankiniam bagaze?

  • Reply Eleonora Kilti.lt Apr 29, 2017 15:32

   Gabija,

   svarbu, jog aštrių įrankių ašmenys neviršytų 6 cm, skysčiai būtų iki 100 ml ir gabenami skysčiams skirtame maišelyje.

 44. Reply Neringa Apr 19, 2017 16:15

  Sveiki, ar galima rankiniame bagaze vezti automobiliu valytuvus?

  • Reply Eleonora Kilti.lt Apr 29, 2017 15:21

   Neringa,

   jeigu jie telpa į Jūsų rankinį bagažą, problemų neturėtų kilti.

 45. Reply Daiva Apr 14, 2017 11:39

  Kiek grynuju pinigu galima veztis is Lietuvos i U.K.?Ar juos reikia deklaruot?

  • Reply Eleonora Kilti.lt Apr 20, 2017 17:52

   Daiva,

   leidžiama maksimali nedeklaruotina pinigų suma vykstant į/iš ES šalių – 9999 eurų (arba šia sumą atitinkanti suma kita valiuta).

 46. Reply darius Apr 13, 2017 19:06

  sveiki .
  ar galima rankiniame bagaze tureti keleta auto daliu .
  guolis , dirzelis ir itempejas . ir metalinis raktas

  • Reply Eleonora Kilti.lt Apr 15, 2017 17:46

   Sveiki, Dariau,

   neturėtų kilti problemų. Svarbu, jog neviršytumėte oro linijų bendrovės leidžiamų bagažo išmatavimų ir svorio.

1 7 8 9

Leave a Reply

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!