Paplūdimiai Sardinijoje

Smaragdinė jūra ir nesuskaičiuojama galybė akinamo baltumo smėlio paplūdimių – būtent tai, dėl ko Sardinija garsiausia. Krištolinė, sodriai mėlyna, melsvai žalia ar netgi žalia, skaidri. Tokios, ko gero, nerasite niekur kitur Europoje. Visame pasaulyje garsi Smaragdinė pakrantė (Costa Smeralda) ir jos perlas Porto Červas (Porto Cervo) suderina regiono istoriją, kultūrą ir linksmą įvairiaspalvį naktinį gyvenimą. Beje, Senasis uostas (Porto Vecchio) turistų laikomas geriausiu visos Viduržemio jūros uostu.

Aprašyti visus Sardinijos paplūdimius praktiškai neįmanoma, nes vien oficialių ir pasiekiamų šaltinių nesuskaičiuojama galybė. O kur dar nuostabesnės ir tik iš jūros pasiekiamos slaptos įlankėlės…. Ir vienas už kitą gražesnės.

Kaip minėta prieš tai – žinomiausia jūrinė Sardinijos dalis – Smaragdinė pakrantė (Costa Smeralda), kuri yra salos šiaurės rytuose. Ji buvo įkurta šeštajame dešimtmetyje ir netrukus tapo svarbiausiu Sardinijos turizmo centru – šių pozicijų neapleidžia iki šiol. Šiandien pakrantė garsėja kaip viso pasaulio įžymybių kurortas ir viliote vilioja neprilygstamais paplūdimiais. 55 km ilgio atkarpoje nuo Lišia Rujos (Liscia Ruja) iki Lišia di Vakos (Liscia di Vacca) yra apie 80 įlankų su balto smėlio paplūdimiais.  Populiaresni šios pakrantės paplūdimiai – Baia SardegnaSpiaggia CapriccioliSpiaggia del Principe.

Smaragdinės pakrantės širdis – Porto Červas (Porto Cervo) – savitos architektūros miestelis su pėsčiųjų takų labirintu ir prie gamtos derančiais pastatais. Jaukios miestelio gatvelės veda į naktinio gyvenimo mėgėjų susibūrimo vietą – aikštę, kurią siauras medinis tiltas jungia su senuoju uostu (Porto Vecchio), vasarą tampančiu prabangių jachtų ir laivų prieglobsčiu.

Nacionalinį Madalenos salyno (Parco Nazionale dell‘Arcipelago di La Maddalena) parką sudaro septynios kvapą gniaužiančios salos ir 40 mažyčių salelių.  Penkios iš septynių salų negyvenamos ir visas jas supa šilta ir žydra jūra. Krištoliniame vandenyje gyvena delfinai, todėl labai tikėtina, kad keldamiesi keltu į salą juos išvysite nors akies krašteliu. Salyno parkas stulbina nuostabiais vaizdais ir daugybe slaptų įlankėlių. Salas patogiausia pasiekti iš Palau uosto. Tik keletas puikių salyno paplūdimių – Cala Coticcio,Cala AndreaniCala Santa MariaSpiaggia Rosa.

Paplūdimiai Sardinijoje. Parco Nazionale dell‘Arcipelago di La Maddalena.

Puikių smėlio paplūdimių yra šiaurės rytų pakrantėje įsikūrusių miestelių Santa TeresaValle dell’EricaSan Teodoro apylinkėse. Tuo tarpu neginčijamas šiaurės vakarų Sardinijos pasididžiavimas yra Stintinas (Stintino). Čia įsikūrę vieni gražiausių visos Sardinijos paplūdimių, bet neabejotinai populiariausias yra smulkučio smėlio Pelozos paplūdimys. Nuo seno vienais geriausių kiek piečiau įsikūrusio Algero paplūdimių laikomi Spiaggia delle Bombarde ir Spiaggia del Lazzaretto.

Paplūdimiai Sardinijoje. Stintino

Tiek rytinės, tiek ir vakarinės centrinės Sardinijos pakrantės gana uolėtos, todėl čia mažiau ilgų ir plačių smėlio paplūdimių. Rytinėje pakrantėje gražiausi Kala Gononės (Cala Gonone) apylinkėse esantys paplūdimiai – Cala GoloritzèCala MarioluCala Sisine ir Cala Luna, o vakaruose (kiek piečiau Oristano) – Žaliosios pakrantės (Costa Verde) paplūdimiai. Jie vieni natūraliausių ir mažiausiai paliestų žmogaus.

Taip pat šiltu vandeniu ir balto smėlio paplūdimiais džiugina Dievų pakrantė (Costa Rei) , esanti pietinėje Sardinijos dalyje, tarp kurių mėgstamiausi yra Cala PiraCala Sinzias ir Cala Marina. Iš čia be galo vaizdingas kelias veda į Vilazimiusą (Villasimius) ir Karbonaros kyšulį (Capo Carbonara).

Pietvakarinėje pakrantėje populiariausi Kijos (Chia) įlankos paplūdimiai. Jie išsiskiria aukštomis smėlio kopomis, žydru vandeniu ir baltu smulkučiu smėliu.

Paplūdimiai Sardinijoje. Costa Rei

Geriausių Sardinijos paplūdimių žemėlapis >

Jei norite daugiau pamatyti ir pakeliauti po salą savarankiškai – išsinuomokite automobilį! Sardinijoje atostogauti geriausia nuo gegužės iki lapkričio mėn. Deja, pigių skrydžių bendrovės šiuo metu tiesioginių skrydžių į Sardinijos salą nevykdo. Tačiau galima užsisakyti kelionių paketus, keliauti reguliariaisiais reisais arba keliauti su persėdimu.

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!