Nemalonūs pojūčiai skrydžio metu. Kaip to išvengti?

Nemalonūs pojūčiai skrydžio metu

Yra keli žmonių tipai: vieniems skristi lėktuvu labai patinka ir dievina pakilimo jausmą, kitiems skrydžiai nesukelia jokių emocijų, o trečias žmonių tipas geriau kelionių lėktuvu vengtų.

O vengia todėl, jog dažnais atvejais, kuomet vos tik spėjame patogiai įsitaisyti lėktuve ir atsipalaiduojame, ima varginti nemalonūs pojūčiai skrydžio metu: užgula nosį ir ausis, pablogėja klausa. Nemaloni būsena, pasireiškianti nosies ar ausų užgulimu, vadinama barotrauma, kurią sukelia staigus atmosferos slėgio padidėjimas arba sumažėjimas. Taip atsitinka dėl oro, esančio mūsų vidinėje ausyje ir nosies priediniuose ančiuose, bei lėktuvo salono oro slėgio skirtumo. Barotraumos sukeltas ausų skausmas, užgulimas ar net pykinimas dažniausiai prasideda skrendant lėktuvu, jam kylant ar leidžiantis.

Barotraumos požymiai:

* nosies ar ausų užgulimas;

* ausies, nosies priedinių ančių skausmas;

* pablogėjusi klausa;

* skambėjimas ausyse;

* skausmas aplink akis ir nosies šonuose;

* galvos ir dantų skausmas;

* galvos svaigimas;

* kraujavimas iš nosies, ausų.

Jei šie simptomai pasireiškia ir jums, bet greitai išnyksta, nėra ko nerimauti. Tačiau jei ilgiau nei parą jaučiatės prastai, rekomenduojama kreiptis į specialistą. Delsiant galima sulaukti didesnių sveikatos bėdų, pvz., ūminio klausos nervo pažeidimo.

Kas gali palengvinti nemalonius pojūčius?

* Ledinukų čiulpimas ar specialių pastilių čiulpimas, pvz., Isla;

* gumos kramtymas;

* žiovavimas, nosies pūtimas (tik ne per stipriai), seilių rijimas;

* vandens gėrimas mažais gurkšneliais arba per šiaudelį;

* pasistenkite nemiegoti kylant ar leidžiantis;

* vaistai, mažinantys gleivinės paburkimą.

Nerekomenduojama skristi tik persirgus ausies uždegimu, kadangi uždegimas gali ir vėl atsinaujinti. Visais atvejais, jei žinote, kad galite susidurti su minėtais požymiais, geriausia pasirūpinti iš anksto. Turėkite, ką pakramtyti ar atitinkamų vaistų, kad nekiltų dar daugiau problemų. Prieš skrydį galite išgerti vaistų, mažinančių nosies gleivinės paburkimą, arba įsilašinti tokį patį poveikį turinčių lašų.

Linkime keliauti saugiai ir maloniai! ✈

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!