Kaip sutalpinti daiktus bagaže?

Kaip tinkamai supakuoti daiktus kelionei?

Kaip sutalpinti daiktus bagaže.

Geri daiktų talpinimo bagaže įgūdžiai yra vienas iš svarbiausių dalykų keliaujant. Kaip sutalpinti visus reikalingus daiktus ir tvarkingai juos sudėti į lagaminą? Šį klausimą išspręsite pasinaudoję keliais patarimais.

1. Išsiaiškinkite, koks leidžiamas bagažo dydis ir svoris
Pigių skrydžių avialinijos dažniausiai siūlo iki 10 kg svorio nemokamą rankinio bagažo gabenimo paslaugą, tačiau bagažo svoris ir dydis yra ribojamas. Įsigijus pigius skrydžius labai svarbu iš anksto išsiaiškinti leidžiamo bagažo sąlygas, nes viršijus rankinio bagažo matmenis ar svorį, gali tekti primokėti nemažą sumą arba gali tekti atiduoti į bagažo skyrių už atitinkamą registruoto bagažo gabenimo paslaugos mokestį. Tad išsiaiškinkite, kokie yra rankinio ir registruoto bagažo skirtumai.

2. Sudarykite daiktų sąrašą
Kad viską patogiai susitalpinti susidarykite reikalingiausių daiktų sąrašą nuo drabužių iki higienos reikmenų ir vaistų. Kiekvieną dieną apgalvokite kiek ir kokių drabužių derinių prireiks. Apsvarstykite, kur gali tekti dalyvauti kelionės metu, tiek dieną, tiek vakare. Iš anksto viską suplanavus neteks nusiminti, kad kažką pamiršote ar lagamine esantys drabužiai tarpusavyje nedera. Geriausia rinktis universalius drabužius, kurie, pasikeitus planams, nesukeltų problemų. Keliaujant su mažos talpos bagažu tai padės sutaupyti vietos. Sąrašas taip pat puikiai pagelbės pakuojantis daiktus kelionės pabaigoje. Atminkite, kad kelionėje svarbūs daiktai gali būti ne visada tokie svarbūs įprastinėje rutinoje!

Kalbant apie higienos priemones, išsiaiškinkite, ar viešbutyje yra šampūnas, dušo gelis ir kitos reikalingos higienos priemonės. Kam be reikalo vežtis tą patį, jei visa tai bus galima rasti viešbutyje ar, paprasčiausiai, bus galima įsigyti bet kurioje parduotuvėje. Jeigu keliaujate ne vieni, aptarkite su draugais, kuriais daiktais galėsite pasidalinti tarpusavyje, pavyzdžiui, telefono įkrovėjas, fotoaparatas, fotokamera, plaukų džiovintuvas ir kiti daiktai, kurie nebus naudojami visiems vienu metu. Moterims reikėtų pakuotis tik reikalingiausią kosmetiką. Keliaujant tik su rankiniu bagažu reikia nepamiršti, kad skystos ar tirštos konsistencijos kosmetinės ir higienos priemonės turi būti ne didesniuose nei 100 ml talpos buteliukuose, kurie turi būti sudėti į peršviečiamus plastikinius maišelius (ne didesnius nei 1 l talpos).

3. Pagalvokite apie įvairias pakavimo technikas
Reikalingiausių daiktų sąrašą turime. Dabar reikia viską sutalpinti. Kai kuriems žmonėms tai pavyksta labai greitai ir be jokio vargo padaryti, nors, atrodytų, į mažą lagaminą tiek neįmanoma sudėti. Kaip jiems tai pavyksta? Tam tereikia žinoti įvairias pakavimo technikas.

3.1. Paprasčiausias ir dažniausiai naudojamas pakavimo metodas – lankstymas ir dėliojimas.  Tačiau tai ne pats efektyviausias būdas.  Žmonės dažniausiai tiesiog lanksto rūbus, deda lagamine sluoksniais vieną ant kito, tokiu pačiu principu kaip ir į drabužių spintą. Jei norite sumažinti rūbų susiglamžymą ir raukšles, yra vienas paprastas metodas, kuris taip pat neužims jokios papildomos vietos lagamine. Jums tereikia tarp rūbų sulenkimų dėti popierines servetėles ar kepimo popierių. Patikėkite, pastebėsite didelį skirtumą.

3.2. Ryšulys. Tai pats geriausias metodas, leidžiantis maksimaliai išnaudoti erdvę lagamine ir išvengti susiglamžiusių drabužių. Sunkiausius rūbus sudėkite ant grindų ar lovos. Ant jų viršaus dėkite lengvesnius rūbus, o mažesnius daiktus, pavyzdžiui, kojines ir apatinius, dėkite į vidurį. Dėdami stenkitės visus rūbus išlaikyti kuo teisiau ir nelankstyti. Galiausiai, visus esančius krūvoje rūbus, lenkite kartu ir padarykite vieną ryšulį, kurį įdėkite į lagaminą.

3.3. Rūbų vyniojimas ir sukimas. Galite susukti ir suvynioti rūbus tvirtai ir išnaudoti lagamino vietą maksimaliai. Šiuo būdu žinoma nepavyks išvengti susiglamžiusių rūbų, tačiau taip tikrai galėsite susidėti daugiau nei lankstydami paprastu būdu.  Jei yra rūbų, kurie jums svarbu, kad nebūtų susiglamžę, pavyzdžiui, kelnės, jas tiesiog dėkite į lagamino galą, o išlindusius kelnių galus užlenkite ant ritinėliais sudėtų kitų rūbų viršaus. Tai padės išlaikyti kelnes tiesias.

3.4. Pats geriausias metodas – tai vakuuminis pakavimas.  Tam yra skirtų specialių maišų. Jų lengvai rasite, tokio tipo parduotuvėje, kaip „Jysk“ ar „Senukai“. O pakavimo principas labai paprastas. Drabužiusreikia sudėtį į maišą ir iš jo išsiurbti orą. Jei specialaus aparato oro išsiurbimui neturite – ne bėda, nes kuo puikiausiai tai padarysite su siurbliu. Taip supakuoti drabužiai bus susiglamžę, tačiau supakuosite maksimalų kiekį.

Na, o sunkesnius daiktus, pavyzdžiui, knygas, batus, visada dėkite lagamino apačioje, kad nesuspaustumėte trapesnių daiktų. Mažus daiktus, pavyzdžiui, juvelyrinius dirbinius, kojines ir apatinius, dėkite į batų vidų: taip vietos sutaupysite papildomai.

Dalinamės keliais video, kaip sutalpinti daiktus bagaže:

★ „Packing like a Pro“

„Review: Ziploc Space Bags (Travel Cubes)“

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!