Ką aplankyti Londone?

Bekinhemo rūmai (Buckingham Palace). Ar žinote, kad rūmai yra oficiali Britanijos monarchijos rezidencija nuo 1837 metų? Ar galite įsivaizduoti, kad šiuose prabangiuose, tviskančiuose rūmuose yra net 775 kambariai kartu su iškilmių salėmis. Čia gana dažnai vyksta įvairūs renginiai, tačiau apsilankyti gali ir atvykę turistai.

Ką aplankyti Londone. Bekinghemo rūmai

Big Benas (Big Ben). Na ir kaip gi be šio objekto 🙂 Tai Londono vizitinė kortelę, Londono pasididžiavimas. Tai vienas didžiausių pasaulio laikrodžių, kuris yra Vestminsterio rūmų (Parlamento rūmų) Šv. Stefano bokšte. Laikrodis neatsitiktinai laikomas ne tik Londono, bet ir visos Anglijos simboliu. Jis kiekvienais metais pritraukia tūkstančius turistų ir smalsuolių. Big Beno bokšto aukštis yra 96,3 metrai. Ir sveria jis apie 13,5 tonos.

Ką aplankyti Londone. Big Benas

Apžvalgos ratas „Londono akis“ (London Eye). Visai netoli Big Beno yra didžiulis apžvalginis ratas. Iš šio apžvalginio rato galima apžvelgti didžiąją Londono dalį. Londono akis žinoma kaip „Tūkstantmečio ratas“. Apsisukimas „Londono akimi“ trunka 30 minučių, jis juda maždaug 0,6 mylios per valandą (0,96 kilometro per valandą) greičiu.

Ką aplankyti Londone. Londono akis

Vestminsterio vienuolynas (Westminster Abbey). Gotikinė katedros dydžio bažnyčia Vestminsteryje. Vestministeryje tradiciškai karūnuojami bei laidojami Anglijos karaliai. Todėl čia palaidota daug įžymių Anglijos žmonių, yra poetų kampelis. Vestminsterio abatija yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Ką aplankyti Londone. Westminster Abbey

Britų muziejus (British Museum). Muziejus plačiai laikomas viena iš didžiausių pasaulio žmonijos istorijos ir kultūros muziejų. Muziejus, kuriame yra virš 8 milijonų objektų, turi sukaupęs viena didžiausių ir išsamiausių kolekcijų visame pasaulyje, įtraukiant žmonijos kultūrą nuo pat jos atsiradimo iki pat dabarties. Apsilankyti verta, bus įdomu! Čia nemokamai galima apsilankyti nuo 10 val. iki 17:30 val.!

Ką aplankyti Londone. British Museum

Trafalgaro aikštė (Trafalgar Square). Tai viena žinomiausių aikščių Londono mieste, kurios centre stovi admirolui Nelsonui skirta kolona, apsupta keturių masyvių liūtų skulptūrų. Nelsonas buvo pagerbtas už puikų vadovavimą Trafalgaro mūšyje. Čia taip pat yra keli fontanai, puošnių skulptūrų. Aikštėje, kaip ir visame mieste, nuolatos daug žmonių, kurie mėgsta praleisti popietę, stabtelėti ekskursijų metu ir pan. Čia dažnai skiriami pasimatymai 😉

Ką aplankyti Londone. Trafalgaro aikštė

Šv. Pauliaus katedra (St. Paul’s Cathedral). Tai XVIII a. pradžioje pastatyta katedra, kuri išsiskiria didžiuliu kupolu ir yra angliško baroko stiliaus. Šv. Pauliaus katedros kupolas yra antras pagal dydį pasaulyje (110 m aukščio). Sakoma, jog architektą įkvėpė būtent Šv. Petro bazilikos kupolas Vatikane. Nuo kupolo atsiveria puiki Londono panorama. Ši bažnyčia yra antroji pagal dydį Jungtinėje Karalystėje po Liverpulio katedros. Jos tikrai negalima nepamatyti didžiajame Londone.

Ką aplankyti Londone. Šv. Pauliaus katedra

„Haide“ parkas (Hyde park). Tai vienas iš kelių karališkųjų parkų Londono centre ir yra viena gražiausių sostinės teritorijų. XVI a. Henrikas VIII atplėšė Vestminsterio vienuolyno žemes ir įkūrė čia medžioklės laukus, o nuo XVII a. parkas atvertas ir lankytojams. Greitai parko promenada tapo reprezentacine, svarbius užsienio svečius, priimančia vieta.

Ką aplankyti Londone. Hyde parkas

Pikadilio aikštė (Piccadilly Circus). Eismo žiedas, dar vadinamas Pikadilio aikšte, yra centriniame Londone, Vestminsterio rajone. Atsirado 1819 m. sujungus Pikadilio ir Ridžent gatves. Vėliau prie jų buvo prijungta dar viena – Šaftseberio aveniu. Vieta gausi žymių firmų reklamų, o pačiame žiedo centre įrengtas fontanas su romėnų meilės dievo Anteroso skulptūra.

Londono Taueris (Tower of London). Anglijos istorijoje šis objektas labai svarbus. Čia saugomos karališkosios šeimos brangenybės, gausi įvairių laikų ginkluotės kolekcija, atkurtas viduramžių karalių kambarių interjeras. Iki XVII a. Londono Taueris buvo viena karaliaus rezidencijų. Čia taip pat buvo ir kalėjimas, kuriame mirties bausme nuteista daug Anglijos valstybės veikėjų. Šalia jo yra Tauerio tiltas, taip pat tai vienas iš Londono pagrindinių objektų.

Ką aplankyti Londone. Londono Taueris

Taigi, užsisakykite skrydį į Londoną ir keliaukite patyrinėti! Žinoma, Londone didžiulis šurmulys, žmonių minios, daug turistų, tad viskam pasiruoškite! Mieste nėra pigu, tačiau nemokamų pramogų Londone tikrai galite rasti. Jei turite draugų – šaunu! Sutaupysite nakvynei 🙂 Tad belieka susikrauti keliojėje svarbiausius daiktus ir kelti sparnus!

LĖKTUVŲ BILIETAI Į LONDONĄ

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!