Informacija keliaujantiems su gyvūnais 59

Vis dažniau keliautojai su savimi nori pasiimti ir kelionės palydovą – gyvūnėlį. Bet vadovaujantis aviakompanijų taisyklėmis, paaiškėja daug įvairių niuansų.

Kelionė su gyvūnais

Jeigu planuojate vykti ne nuosavu automobiliu, o traukiniu, laivu, lėktuvu, rekomenduojame pasidomėkite kokius reikalavimus gyvūnams pervežti taiko vežėjas, šalies muitinės tarnybų numatytomis taisyklėmis. Pavyzdžiui, kai kurios avialinijos leidžia mažus gyvūnus laikyti salone, o kiti griežtai laikosi politikos, kad visą skrydžio laiką gyvūnai turi būti laikomi specialiuose transportavimo narvuose ar bagažo skyriuje. Gyvūnui reikia atitinkamų dokumentų, be kurių jis negalės jums palaikyti kompanijos. Juos gausite tik apsilankę pas veterinarą.
Yra būtinas augintinio pasas, kurį reikės parodyti oro uoste dirbantiems pareigūnams. Gyvūnai privalo būti paskiepyti nuo pasiutligės ir kitų virusių ligų. Nuveskite augintinį pas veterinarą likus bent mėnesiui iki numatytos kelionės dienos. Smulkesnę informaciją jums suteiks veterinarijos klinikoje dirbantys darbuotojai. Kai kurios šalys be įprastinių skiepų reikalauja, kad įgaliotas veterinaras gyvūno pase pasirašytų likus 24 valandoms iki numatyto skrydžio (pvz.: Švedija, Norvegija, Airija), kitos reikalauja, kad gyvūno įvežimas būtų iš anksto suderintas su atitinkamomis valstybės institucijomis (pvz.: Airija rekomenduoja tuo pasirūpinti prieš 1 – 1,5 mėnesio iki kelionės datos).

Ryanair laikosi labai griežtos taisyklės – „gyvūnams lėktuve – ne“.

Wizzair taip pat laikosi tokios politikos, išimtį darydama tik specialiai treniruotiems aklųjų keleivių šunims-vedliams, kai pastarieji turi atitinkamus dokumentus.

Airbaltic leidžia gabenti gyvūnus, tačiau reikalauja apie tai pranešti iš anksto, kadangi viename lėktuve gali būti ne daugiau 2 naminių gyvūnų.

IŠSAMESNĖ INFORMACIJA APIE KELIONES SU GYVŪNAIS

Iš keliautojų istorijų žinoma, kad gyvūnui skrydis lėktuvu sukels daugiau streso negu jums, todėl pasirūpinkite, kad jis jaustųsi kuo patogiau: pamaitinkite, būtinai leiskite atsigerti, kai tik jis to panorės. Jei jūsų gyvūnas yra itin jautrus – pasidomėkite specialiais raminamaisiais, turėkite jo mėgstamą žaisliuką.

Daugiau informacijos apie gyvūnų gabenimą čia.

Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į Lietuvos Respublikos valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

59 thoughts on “Informacija keliaujantiems su gyvūnais

 1. Atsakyti JURGINA Bir 13, 2018 00:51

  Sveiki,noriu parsivežti iš LT į Airiją katinelį.Ar yra tiesioginiai reisai aviakompanijų kurios tuo užsiima.dėkui

  • Atsakyti Monika U. Bir 13, 2018 14:47

   Sveiki,
   Deja nėra tiesioginių reisų į Airiją iš Vilniaus su avia kompanijomis kurios skraidintų gyvunus.
   Galite tik rinktis skrydžius su persėdimais.

 2. Atsakyti Raimonda Bloske Kov 25, 2018 14:12

  Sveiki Geguzes menesi turim skrydi su Wizair is Kauno i Londona bilietai jau nupirkti musu.Bet kartu norim veztis katyte kokios salygos ar kainuoja bilietas is kur gauti daugiau info.Katyte su cipu turi pasa.Aciu

 3. Atsakyti Regina Gru 28, 2017 11:56

  Sveiki, noreciau veztis yorkshire i JAV, bet jo svoris 8.5 kg + deze, reikia gabenti bagazo skyriuje, noreciau suzinoti kokia yra oro temperatura bagazo skyriuje , ar suo nesusals, nes jis neturi puko tik plauka,skristi norime su SAS , dekoju

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Sau 4, 2018 18:55

   Regina,

   tokiais klausimais reikia kreiptis tiesiogiai į SAS oro linijų bendrovę. Jeigu oro linijų bendrovė gabena gyvūnus, erdvė jų gabenimui ir sąlygos turi būti pritaikytos įvairių tipų šunims.

 4. Atsakyti Dovile Gru 2, 2017 12:07

  Sveiki ar zuikuti su savim galima skraiditis aciu

 5. Atsakyti Jolita Spa 10, 2017 12:57

  Sveiki , skrydis Norwegian kompanija , katinui 4 menesiai, mažas ir sveria nedaug. Klausimas ar narvelis su katinu bus salone po sėdyne ar bagažo skyriuje ?
  Ir ar oro uoste su narvu eiti tiesiai į patikra , ar prieš tai dar reikia kažkur pasirodyti? Ačiū

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Spa 14, 2017 16:01

   Jolita,

   skrendant Norwegian, bagažo skyriuje gyvūnai gabenami keliaujant Šengeno zonoje. Konteineris neturi viršyti 120 x 81 x 84 cm išmatavimų. Norint gabenti gyvūnus krovinių skyriuje, gyvūnai turi būti ne mažiau kaip 8 savaičių amžiaus.
   Užsakyti augintinio gabenimo paslaugą galima ne vėliau kaip 48 val. iki skrydžio. Jums reikia informuoti aviakompaniją apie gabenamą gyvūna ir jie turėtų Jums konkrečiai nurodyti kaip Jūsų skrydžio metu reikės laikyti gyvūną.

 6. Atsakyti Gabriele Spa 2, 2017 17:06

  Sveiki, ar yra galimybe iš Lietuvos atsiskraidinti šunį be palydovo, tiesiog Lietuvoje žmogus priduotu, o aš pasiimčiau ji jau Amerikoje?

 7. Atsakyti Ingrida Kov 30, 2017 14:01

  Sveiki,
  Su avia kompanija Norwegian skrenda mano uosvis ir gabens mano mini pincheri, su persedimu Osle. Kur reikes is naujo pereiti kontrole. Ar nereikia kokiu dokumentu, kad suniukas ne vogtas ar, kad as leidziu jy gabenti, nes pase is chipe bus nurodyta ne jo kaip savininko duomenys o mano?

  Aciu uz atsakyma

  • Atsakyti Renata | Kilti.lt Kov 31, 2017 11:14

   Ingrida, savininko duomenys nėra būtini, tačiau rekomenduojame turėti raštišką sutikimą. Daugiau informacijos apie keliones su augintiniais ir reikiamus dokumentus, rasite čia.

 8. Atsakyti Judita Kov 21, 2017 00:06

  Sveiki.
  Auginu dekoratyvini triusiuka. Vasara planuojama skristi i Vokietija. Ar yra tokios galimybes skristi turint triusiuka kelionineme krepsyje, bet laikant salone?
  Kokios kainos vyrauja keliaujant su gyvunu?

 9. Atsakyti Rai Vas 23, 2017 18:01

  Sveiki, noriu kovo menesi skristi i Anglija su suniuku, bet nerandu kas skraidintu

  • Atsakyti Renata | Kilti.lt Vas 26, 2017 17:29

   Sveiki, keliauti su gyvūnėlių į Angliją galite pasirinkdami Airbaltic ar Norwegian airlines. Daugiau informacijos apie keliones su gyvūnais rasite čia.

 10. Atsakyti Giedrius Vas 13, 2017 23:49

  Sweiki reikalinga informacija kaip su suniuku 2kg is Anglijos parskristi i Lietuva kokios kompnijos skraidina is Uk i Lt ir atgal ar tai is vis imanoma? Suniukas turi visus reikalingus dokumentus galime skristi ir i Latvija nera skirtumo

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Vas 18, 2017 14:56

   Sveiki,

   pigių oro linijų bendrovės Ryanair bei Wizzair nesklaidina gyvūnų. Naminius gyvūnus skraidina tokios kompanijos kaip AirBaltic ar Norwegian. Tad reiktų ieškoti norimų maršrutų pasirenkant būtent šių oro linijų kompanijų paslaugas.

 11. Atsakyti kristina Vas 7, 2017 19:08

  Sveiki, noriu parsiskraidinti suniuka is lietuvos i airija .Ar gali suniukas keliauti vienas?Butu skrendama Airbaltic kompanija

  • Atsakyti Renata | Kilti.lt Vas 7, 2017 21:44

   Kristina, skrendant su airBaltic aviakompanija į Airiją:
   – gyvūnus leidžiama vežti tik kaip aiškiai nurodomą krovinį;
   – gyvūnų neleidžiama vežti nei lėktuvo salone (kaip rankinio bagažo), nei krovinių skyriuje (kaip registruotojo bagažo).

   Daugiau informacijos apie keliones su gyvūnais į Airiją rasite čia. .

   Keliauti gyvūnui be šeimininko nėra galima.

 12. Atsakyti Martynas Sau 13, 2017 23:06

  Sveiki. Kokios yra galimybės keliaut su šuniu iš LT į JAV. Šuo vokiečių aviganis. Svoris 28 kg. Ačiū.

  • Atsakyti Renata | Kilti.lt Sau 14, 2017 15:23

   Martynai, keliaujant su augintiniu svarbu atsižvelgti į šiuos apribojimus. Daugiau informacijos, su kokiomis aviakompanijomis galėsite keliauti, rasite čia ir daugiau informacijos apie JAV apribojimus gyvūnų klausimais rasite čia.

 13. Atsakyti SANDRA Sau 11, 2017 12:00

  sveiki, musu suniukui 3men bet vasara noretumem pailseti ispanijoje arba turkijoje,patys gyvename siaures airijoje,ar imanoma butu suniuka laikyti lektuvo salone? nes kiek skaiciau visur raso is siaures airijos skrendant negalima augintiniu laikyti lektuvo salone,ar tai tiesa? ir dar del dokumentu jei skrendi pailseti pvz kaip mes i ispanija ar turkija, visus dokumentus buni susitvarkes siaures airijoje del isvykimo,ar po to is kitos salies skrendant dar reikia kazko suniukui del isvyko pas veterinarus? (ispanijoje ar turkijoje)

  • Atsakyti Eleonora Kilti.lt Sau 12, 2017 15:32

   Sveiki, jei domitės pigių skrydžių oro linijų paslaugomis (pvz., Rynair, Wizzair), tai šios aviakompanijos neužsiima gyvūnų gabenimu.
   Pavyzdžiui, skrendant su airBaltic iš Airijos, gyvūnus leidžiama vežti tik krovinių skyriuje (kaip registruotąjį bagažą) arba kaip aiškiai nurodomą krovinį. Viskas priklauso nuo to, kokią aviakompaniją pasirenkate. Visų dokumentų tvarkymas dėl kelionės su gyvūnų gali vykti Jūsų šalyje.

 14. Atsakyti Giedrė Spa 27, 2016 15:12

  Sveiki
  Noriu su katinu skristi iš Lietuvos i Airiją be persėdimų
  Ar galit pasakyti kokios oro linijos skraidina?

 15. Atsakyti Martynas Spa 26, 2016 20:46

  Laba diena. Norėjau pasiteirauti ir gal būt galėsite man atsakyti. Esame pasirengę keliauti su šuniuku į kitą šalį. Ir norėjau iš specialisto sužinoti kokių dokumentų ir ko šuniukui būtinai reikia turėti šiai kelionei? Kelionė lėktuvu.
  Labai laukiu Jūsų atsakymo.
  Geros jums dienos.

 16. Atsakyti Vilma Mockuviene Spa 25, 2016 21:07

  Sveiki,su mazu suniuku ketinu skristi i Sri lanka su turku arba Ukrainos oro linijomis.Apie pasa ir sertifikata zinau,taciau skaiciau ,kad dar reikia priimancios salies vet.tarnybos sutikimo.Ar tai tiesa.Aciu.

 17. Atsakyti Paulius Lie 13, 2016 18:11

  Sveiki, norėjau sužinoti ar vykstant vykstant į Ispanija lektuvu ar galiu skraidinti Royal pitona ir kokios sąlygos ir ko reik visam sitam reikalui.

 18. Atsakyti vita Lie 13, 2016 00:14

  Sveiki,
  Aš Lietuvoje nusipirkau suniuką. 2-jų mėnesių. Ir noriu lėktuvu ji parsigabenti į Vokietiją. Tik salone, nes šuniukas mažas dar. Ar tai įmanoma? Ir su kokiomis linijomis?

 19. Atsakyti Agne Bir 6, 2016 18:40

  Leidzia gyvunus gabenti ir SAS. Kainos nuo 66-80€ I viena puse.

 20. Atsakyti Regimante Bir 5, 2016 20:33

  Sveiki,
  gyvūnų svoris lėktuvo salone visur ribojamas iki 8 kg įskaitant ir box’ą. Mano katė sveria 9-10 kg, su boxu jau būtų 11-12 kg. Labai nenorėčiau skaidinti bagaže. Ar įmanoma tarkim už dviguba mokestį ar kažkokią priemoką (kaip ir už leidžiamą svorį viršyjantį rankinį bagažą) skraidinti lėktuvo salone?

  • Atsakyti Kilti.lt Bir 6, 2016 14:22

   Sveiki,
   Su kokia aviakompanija planuojate keliauti?

   • Atsakyti Reginamte Bir 6, 2016 16:06

    Galimi variantai Norwegian arba SAS (skrydis i Norvegija). Airbaltic atkrenta, nes su persedimais, todel uzimtu daug laiko, Ryanari ir Wizz gyvunu, kaip suprantu, neskraidina.

 21. Atsakyti Audra Geg 24, 2016 10:26

  Sveiki,planuoju skrydi su 4men.mazos veisles suniuku su Turkish Airline iki Graikijos ,ar leidzia gabentis sios avialinijos suniukus spec.konteineryje ir koks mokestis butu.,aciu

  • Atsakyti Kilti.lt Geg 24, 2016 13:12

   Sveiki,
   Keliaujant su aviakompanija Turkish airlines su gyvūnu problemų kilti neturėtų. Gyvūno gabenimo kaina nuo 70 USD skrydžiui į vieną pusę.

 22. Atsakyti Kristina Geg 21, 2016 18:36

  Tik ką grįžome iš Graikijos, kur buvome su savo šuniuku (Rusų toiterjeru). Skridome su Turkish Airlines ir buvome labai patenkinti. Šuo buvo su mumis salone (uždarytas savo krepšelyje ir padėtas mums po kojomis). Kadangi jis su krepšiu mažai sveria, todėl turėjome mokėti minimalų fiksuotą mokestį 70 USD x 2 (t.y. pirmyn ir atgal). Nemažai, bet tokios taisyklės.

  Keliaujant su Turkish Airline, reikia suderinti šuns vežimą iš anksto, bet tai nėra sudėtinga – tiesiog reikia skambinti į jų bustinę Lietuvoje.

  Skridome per Stambulą ir turėjome laukti apie 5 val. oro uoste, bet suradome tuštesnę salę kur pavyko leisti šuniui pasimankštinti (ant pavedėlio). Dėl to nebuvo jokių problemų – net atvirkščiai 🙂

  Mūsų šuo turi čipą ir Euro pasą, ir daugiau nieko nereikėjo. Profilaktiškai nuvedėm pas veterinarą 2 dienas prie keliones, kad jis apžiūrėtų šunį ir padarytų įrašą pase.

  O Graikijoje su šunimi – vienas malonumas. Ten tikri šunų mylėtojai! Labai rekomenduoju. Aišku, į muziejus nepasiėmėme, bet visur kitur su malonumu priėmė – ir restoranuose, ir pliaže, ir metro, ir net kelte į Aeginą!

 23. Atsakyti Viktorija Bal 30, 2016 18:05

  RITA, kuri keliavo i Turkija su suniuku. Jeigu galite susisiekite su manim. Mano email vikulia1987@mail.ru . Tiesiog sia vasara planuoju skristi i Turkija su savo suniuku su Turku avialinijomis. Noreciau pas Jus pasidometi del keliavimo, del dokumentu. Nes skrisim pirma karta su suniuku ir nerimaujam. Is anksto dekoju.

 24. Atsakyti Rita Gru 28, 2015 20:04

  Sveiki noriu veztis suni -vokieciu avigani 4men 20kg I turkija su Turku avialinijomis -koks t.b. Boksas -jo ismatavimai ?

 25. Atsakyti Inga Lap 25, 2015 21:53

  Sveiki, idomu, jeigu suniuka skraidinsiuos lektuvu, ir nesiuos i salona. Kokie turi buti krepsio arba narvo ismatavimai?

 26. Atsakyti Robertas Rgs 12, 2014 08:34

  Laba diena. Noriu pasimti kartu su savim seskiuka skristi wizair i anglija

 27. Atsakyti Rita Bal 26, 2014 06:15

  Sveiki, ketinu sktisti su gyvunu i užsienį. Rezervuota ir apmokėta vieta. Tačiau niekur nerandu nusipirkt tokio bokso ar tašės, kad nebūtų akštesnė 20cm. Tiesa Airbaltic aviakompanija

  • Atsakyti Milda Bal 28, 2014 10:12

   Sveiki,
   Airbaltic leidžia gabenti gyvūnus, tačiau reikalauja apie tai pranešti iš anksto, kadangi viename lėktuve gali būti ne daugiau 2 naminių gyvūnų. Už kiekvieną gabenamą gyvūną mokamas nuo 60 EUR negrąžinamas mokestis už kelionę viena kryptimi, nepriklausomai nuo to, ar gyvūnas gabenamas salone, ar krovinių skyriuje (salone neleidžiama vežti roplių ir graužikų). Gyvūnų gabenimo konteineryje/krepšyje gali būti daugiau nei vienas gyvūnas jeigu jie yra tos pačios rūšies. pvz. du paukščiai. Gabenamuose konteineriuose/krepšiuose jiems turi būti patogu. Konteinerio/krepšio kartu su gyvūnu svoris negali viršyti 32 kg.

 28. Atsakyti Snieguole Vas 17, 2014 17:06

  Zinau jog ne visos oro linijos leidzia skraidinti gyvunus. Bet tos kurios leidzia, pvz airboltic, ar ima koki mokesti uz gyvuneli.?

  • Atsakyti Simona Vas 18, 2014 10:25

   Už kiekvieną gabenamą gyvūną mokamas 50 EUR negrąžinamas mokestis už kelionę viena kryptimi, nepriklausomai nuo to, ar gyvūnas gabenamas salone, ar krovinių skyriuje (salone neleidžiama vežti roplių ir graužikų).

 29. Atsakyti Snieguole Sau 22, 2014 12:04

  Sveiki turiu toki klausyma. Skrendant lektuvu norint veztis suniuka kartu, ar yra bilieti mokestis ir gyvuneliui? Dekui.

 30. Atsakyti Egle Rgs 26, 2013 17:55

  Laba diena,

  Apie spalio 16-20d norėčiau keliauti su vaiku (9m) ir šuniuku į Didžiąją Britaniją lėktuvu, kur kreiptis ieškotis bilietų? Kiek domėjausi iš Lietuvos galimybės nėra, bet lyg iš Rygos airbaltic skraidina gyvūnus.. gal turite kokios info?

  Dėkui

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!