Vietos, kurios greitu metu gali išnykti!

Pasaulis keičiasi nepastebimai greitai. Deja, bet klimato kaitos padariniai juntami visame pasaulyje. Tai spartus vandenyno lygio kilimas, vegetacijos kaita, sausrų intensyvėjimas, kritulių kiekio pasikeitimas, dažnesni upių potvyniai, tirpsta ledynai. Taip pat fiksuojama daugiau ekstremalių reiškinių – tropinių ciklonų, viesulų, liūčių, speigų, karščio bangų ir t.t. Per pastaruosius 150 metų temperatūra pasaulyje pakilo apie 0,8 ºC ir numatoma, kad ji toliau kils. Skaičiukai maži, bet labai reikšmingi.
Kodėl tai vyksta? Geologinėje Žemės istorijoje klimatas keitėsi dėl natūralių procesų: planetos orbitos parametrų kaitos, atmosferos sudėties pokyčių, tektoninių plokščių dreifo, Saulės aktyvumo ciklų, ugnikalnių išsiveržimų. Paskutinius 200 metų fiksuojami klimato pokyčiai išsiskiria tuo, kad pagrindinė kaitos priežastis – žmonių veikla.
Tad domėkimės ir stenkimės daryti viską, kas sumažintų šias pasekmes 🙂 O štai – keletas vietų, kurios laikui bėgant gali išnykti!

MALDYVAI.

Tai rojaus kampelis, į kurį dažniausiai keliauja įsimylėjelių poros. Nuostabios atostogos čia garantuotos. Maldyvus sudaro kiek daugiau nei 1190 koralinių salų, kurios žinomas dėl savo svaiginančių paplūdimių bei nardymo ypatumų. Daugiau kaip 80% salyno sausumos yra žemiau nei 1 m aukštyje nuo jūros lygio. Pats aukščiausias Maldyvų salyno taškas virš jūros lygio tėra 2,5 m. Tai reiškia, jog, jei vandens lygis kils, Maldyvus gali praryti vanduo.

Maldyvai

NEGYVOJI JŪRA.

Tai vienintelė vieta žemėje, kurioje net nemokantys plaukti gali tai daryti. Tiesą sakant, Negyvoji jūra iš tikrųjų yra ežeras, o jo vanduo daug kartų sūresnis nei jūros vanduo. Tikėtina, jog vanduo kupinas gydomųjų mineralų. Deja, laikui bėgant ežeras vis traukiasi, vanduo senka. Pagrindinė šio proceso priežastis – mažėjantis papildančio vandens kiekis iš Jordano upės. Per pastaruosius keliasdešimt metų Negyvoji jūra neteko maždaug trečdalio vandens.

Negyvoji jūra

KILIMANDŽARAS.

Aukščiausią Afrikos kalną Afrikoje dengia ledyno, sniego kepurė. Deja, bet „kepurė“ mažėja. Per pastarąjį šimtmetį kalno ledynai susitraukė daugiau nei 80 %, o greičiausiai visiškai išnyks per ateinančius kelis dešimtmečius. Afrikos simboliu tapusios ledinės Kilimandžaro kepurės amžius siekia 12 tūkst. metų.

Kilimandžaras

ARKTIS.

Šiaurės ašigalis visiems žinomas dėl svaiginančio kraštovaizdžio, gigantiškų ledkalnių, baltųjų lokių ar Šiaurinės pašvaistės. Deja, bet kylanti temperatūra ir tirpstantys ledynai kelia grėsmę ten gyvenantiems gyvūnams – pingvinams, lokiams… Artimiausioje ateityje Antarktida visiškai neišnyks, tačiau atšilimo pasekmės jau matomos dabar.

MADAGASKARAS.

Madagaskaro sala – 4-toji pagal dydį sala pasaulyje ir viena ypatingiausių vietų Žemėje. Daugelis augalų ir gyvūnų rūšių, gyvenančių Madagaskare – endeminės. Nevaldomas miškų kirtimas ir deginimas, taip pat medžioklė daro daugeliui vietinių floros ir faunos rūšių egzistavimą neįmanomą. Jei nebus imtasi veiksmų, manoma, kad salos atogrąžų miškai ir unikalūs gyventojai išnyks per keliasdešimt metų.

Madagaskaras

VENECIJA.

Miestas ant vandens – tokia yra Venecija. Kelis kartus per metus Veneciją užlieja ją supantis vanduo. Mokslininkai mano, kad ateityje šis reiškinys tik stiprės, nes Venecija per metus į vandenį nugrimzta apie 2 mm. O dėl  savo svorio, laikui bėgant, į vandenį po truputį grimzta ir patys Venecijos pastatai. Tad derėtų imtis gelbėjimo priemonių, kol Venecija nepradėjo rimtai skęsti.

Venecija

L Ė K T U V Ų  B I L I E T A I

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO VARIANTO?
Registruokitės ir gaukite karščiausius skrydžių pasiūlymus!